Тема на форума

23.01.2013 16:15
dylan

ОТНОСНО http://online-store.prodavalnik.com/ - ВНИМАВАЙТЕ !!!!

ПРАТКАТА СЕ ПОЛУЧАВА КАТО ПОЩЕНСКА БЕЗ ОПЦИЯТА ОТВОРИ И ТЕСТВАЙ, а не както гръмко е посочено в профила на потребителя, че ВСЯКА пратка се изпраща опция за тестване преди плащане. Тънка тарикатска постъпка, на която за съжаление се вързах и заради малката стойност реших да я приема на доверие /уви моя грешка, трябваше просто да не я приемам/. ПОРЕДНИЯТ НЕКОРЕКТЕН ТАРИКАТ НА ДРЕБНО ! ВНИМАВАЙТЕ С ТОЗИ ПОТРЕБИТЕЛ !!!! Ето и кореспонденцията ми с него относно рекламацията. Отговор на последния ми пост не получих. Сами си правете изводите:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Изтрий съобщението

dylan dylan (0)

Еееххх , мъка мъка. Смешни ставате Вие, голям аргумент посочихте - "телевизор ли ще носите в офиса на Еконт' , явно на това разчитате. Дали ще нося телевизор и как ще проверя дали работи си е мой ангажимент. Еконт дават възможност да си провериш стоката, дори и това да е с телевизор, който си носиш в офиса им./ правил съм го, може!!! / Първо доставката беше 3лв, а не 2. Второ очаквам, че като сте написали, че ги пускате с опция отвори преди да платиш /друга не сте посочили/, ще я пуснете по този начин и съм си направил сметката колко ще ми струва доставката с Еконт и съм съгласен със сумата. Нямаше нужда да ми пестите пари от доставката, не съм го искал и посочвал никъде!!!!, а и Вие не ме уведомихте по никакъв начин за това!!!!! Така,че в случая ОПЦИЯТА ОТВОРИ ПРЕДИ ДА ПЛАТИШ ТРЯБВАШЕ ДА ПРИСЪСТВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Насочвате ме към изречения в профила си, които Вас ви устройват в случая за рекламация, а това че не сте изпълнили Вашите ангажименти по изпращането, както сте ги описали в профила си удобно го пропускате. За последен път се надявам на адекватен отговор от Вас, а именно, че размяната развалено с работещо ще стане без каквито и да било разходи от моя страна.

23.01.2013 11:39
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Напиши отговор »
Изтрий съобщението
Добави в "Черен списък"

Online_Store Online_Store (258)

Ако Ви я бях пратил като куриерска щеше да Ви излезе 6,00лв. , а не 2,00лв. и какво щяхте да си носите телевизорът в офиса на Еконт за да си пуснете играта ли. Това става смешно.

23.01.2013 11:20
Re: Re: Re: Re: Re: Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Изтрий съобщението

dylan dylan (0)

Щом повдигате въпроса за това какво е обяснено в профила Ви, там е посочено също и, че пратките се изпращат с опция отвори и тествай преди да платя, но аз нямах тази възможност, изпратихте я като пощенска пратка. Ако я бях отворил на място да видя за каква паянтова имитация на конзолата става дума, нямаше да я взема със сигурност, но реших да се доверя. Отделно посочвате, че всичко се тества от вас и работи преди да се изпрати, в случая е очевидно, че не сте ги тествали нещата. Да не говорим, че опаковката Ви беше под всякаква критика. Искате да ми кажете, че трябва да заплатя още 5-6 лв за транспорта в двете посоки, без да имам каквато и да е гаранция, че пак няма да получа дефектна стока, която да връщам още веднъж ???? Това ли е коректното Ви отношение към недоволен клиент от дефектна стока, която сте му продали ???? Надявам се на разумен отговор от Ваша страна!

23.01.2013 09:54
Re: Re: Re: Re: Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Напиши отговор »
Изтрий съобщението
Добави в "Черен списък"

Здравейте , ако след като сте извършили тези действия контолерът не Ви работи , ще го заменим. За целта трябва да ни изпратите , неработещият КОНТОЛЕР по куриерска фирма Еконт до офиса й СОФИЯ "ИЛИЯНЦИ" за Г-н ......................... / Без наложен платеж , и транспорта в двете посоки си е за Ваша сметка , това е обяснено в профила ни http://online-store.prodavalnik.com/ . След това ние ще вземем ДЖОЙСТИКА , ще го проверим и ако наистина не работи ще Ви го заменим. Чакаме вашето уведомление за рекламация.

23.01.2013 09:45
Re: Re: Re: Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Изтрий съобщението

dylan dylan (0)

Здравейте, Получих играта вчера. За съжаление обаче качестовото отговаря много точно на цената , доста ниско! Много по-зле от Терминатор конзолата, която имахме навремето. Доста паянтова, изгуби звук в началото след като я пуснах, трябваше да я поразклатя за да се появи пак, явно нещо там с платките се е раздрънкало, беше зле опакована и неуплътнена хубаво вътре и при превоза може би се е раздрънкала, щом казвате че се тестват нещата преди да се пратят. Но това както и да е, по-сериозният проблем е, че единия контролер е дефектен и не работи както трябва, / незнам как сте ги тествали нещата преди да ги пратите, но факта е, че не работи - кръстчето за посоките, както и старт бутона не работят!!!! / Разчитам на коректност от ваша страна да получа работещ втори контролер без каквито и да било допълнителни разходи от моя страна. Очаквам Вашият отговор.

20.01.2013 12:04
Re: Re: Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Напиши отговор »
Изтрий съобщението
Добави в "Черен списък"

Благодаря Ви , поръчката Ви ще бъде в посочения ОФИС на Еконт Експрес , ВТОРНИК /22.01.2013г/ след 10:00ч., независимо от това дали получавате СМС или не. Разгледайте и другите ни артикули, които са на промоционална цена . ЩАСТЛИВА И УСПЕШНА НОВА ГОДИНА!!!

20.01.2013 11:54
Re: Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Изтрий съобщението

dylan dylan (0)

Здравейте, До офис на Еконт: Пловдив, ул. ..................
19.01.2013 21:59
Re: НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Напиши отговор »
Изтрий съобщението
Добави в "Черен списък"

Здравейте , Моля напишете ми две имена , телефон за връзка с Вас , и офис на Еконт Експрес или Ваш АДРЕС , където желаете да си получите пратката. Доставката за населени места без представителство на Еконт се калкулират според тарифния план със съответната отстъпка.Благодарим Ви , за поръчката.
19.01.2013 15:59
НОВА NEW Електронна игра Терминатор 3 на достъпна цена пари

Изтрий съобщението

dylan dylan (0)

Здравей, искам да я купя. Доставката да бъде до офис на Еконт: Пловдив, ул. Авксентий Велешки 60, Сточна гара. Пиши ми кога ще можеш да я пратиш. Поздрави

Оставете коментар

zarulina71
23.01.2013 22:27
Цитат  (rusamapaumna 23.01.2013 17:30)

отидох да ги погледна,но в профила на продавача!пише това-
.
Ние се стараем , да сте доволни от работата си с нас !
Моля прочетете внимателно текстовете на обявите ни преди да закупите или да питате за даден артикул.
Всяка закупена от нас стока подлежи на рекламация в 7/седем/ дневен срок с изключение на електронни цигари, консумативи и течности за електронни цигари. Всяка закупена от Вас стока с изключение на електронни цигари, консумативи и течности за електронни цигари подлежи на БЕЗПЛАТНА подмяна в случай, че се появят дефекти, като доставката на подменената стока (от вашият дом/офис до наш адрес) е за сметка на КЛИЕНТА и е с 30% намаление на транспортните разходи. За рекламация на електронни цигари и консумативи за тях - попитайте на посочените телефони. На всички електронни цигари даваме гаранция 1/един/ месеца , която не включва - дефектни картомайзери(изпарители) от модел СЕ 04 - V1,V2 и V3.

така,та Дилън,дето се брои за набутан,ако беше куриерска пратката какво трябваше да направи за да я види и прецени?и дали имаше шанс да я тества ИГРАТА на място?ако реши да я откаже пак ще плати половината от сумата,сега ще плати пак толкова за да я изпрати обратно на продавача,къде точно се крие проблема,че купувача е ТАРИКАТ,повторено многократно?!бе направо ми е много странна темата...

и о,Анджи,защо не влезе веднъж рия дни да пишеш в моята тема,където предплатих кожено яке естествена кожа,а то пристигна скъсан китаец-скай?!значи тук некоректно пристигнало,та станало чудо!взели са му 3 лв по-малко и ай да ревеме!

Е , наистина мерите с който аршин ви скимне , като не иска опция - всички казвате , вие сте си виновен , когато иска - пак е виновен . Щом е изпратил нещо развалено и неработещо , малко целенасочено ми се струва изпращането с пощенска . Трябва да си я вземе обратно и то безплатно , не виждам никаква логика да получиш нещо неработещо изначално , а не впослествие повредено и да си плащаш обратния транспорт .

Отговор

Sonder
23.01.2013 22:29
Цитат  (dylan 23.01.2013 20:20)

Може би не е точно това начина и подхода и наистина избухнах малко повече от необходимото в случая, но факт е че смятам продавача за некоректен към мен и точно тук е мястото да го посоча. Радвам се, че има и доволни клиенти, които според високия рейтинг на продавача /който беше и причината да се доверя и да взема стоката, когато разбрах на място в офиса на Еконт че е пощенска пратка/ са доста повече от недоволните. Ядосан съм на отношението на продавача и тънките номера, които прави за да продаде стоката си / дори понякога и на цена колкото да се избият някакви пари от тези които са дадени/.
В профила както и в самата обява съвсем надлежно и хубаво подредени са условията на продавача, които са сложени там за улеснение на купувача и по бърза комуникация при продажбата. Пазарувам онлайн от доста време, предпочитам да купувам от доказани търговци /този ми се стори такъв/ и също обичам всичко да става коректно и бързо и както каза някои по-горе с две съобщения се разбрахме и всичко беше точно. Прочетох условията , направих си поръчката, получих потвърждение и до тук всичко беше идеално. Никъде не ми се казва обаче, че пратката ще е пощенска без да мога да я погледна и тествам /в случая купувам техника все пак най-малкото в контакта да я включа дали свети, загрява, работи ако ми се стори съмнителна/, а начин за тестване си имам ако все пак реша че ми е необходим след като я погледна -мини хд тв в колата което ми върши и идеална работа за тестване на игри втора употреба, купувал съм по такъв начин доста по-скъпи конзоли втора употреба, които нямаще как да рискувам без да тествам в офиса на Еконт. И така стигам до грешката, която няправих на място и взех пратката без да ми позволят да я отворя /изрично питах дали все пак не мога/. Това си е лично моя грешка и сам съм си се прецакал, но просто бях подведен от продавача, а коментарите му след това бяха доста нагли за мен - в крайна сметка му стана смешно че правя такава рекламация, та той ми е спестил пари, да си платя в двете посоки транспорта за подмяната и толкова. Тези неща ме подразниха ужасно много!!!!!!, не ревя за парите. За мен нормалното и коректно нещо е търговецът да направи подмяната за негова сметка тъй като не е изпълнил условията си и ме е подвел до някаква степен, за който не е така моля заповядайте Затова пуснах темата, да уведомя за начина на работа на продавача и отношението му към мен. Всеки сам да си преценя.
Нищо няма да му връщам на 'бизнесмена" . В крайна сметка приятел ми услужи с втори джойстик и ще успея да покажа на децата конзолата, на която аз съм играл като малък :) А на високомерния продавача със здраве, и да знае че следващата отказана и върната пратка с опция за тест най-вероятно е от мен :) Ако не някоя от по-следващите :)

Два дена беснях след коментара на този! Мислех да го намеря в Илиенци и да му счупя главата........... (добре че ми мина иначе щях да направя две глупости) сметнах, че една глупост стига т.е. да купя нещо от него. за мен е НЕКОРЕКТЕН ПРОДАВАЧА нищо не го оправдава! А за тези които били "доволни" купете нещо с двуцифрена цена от него и ще видите що за стока е. НИЩО НЯМА ДА СИ КУПЯ ОТ НЕГО ТОВА Е ЕДИН ПРЕКУПВАЧ стоката му е от "Стоков базар Илиенци" той единствено е вносител на селски хитрини !

Отговор

zarulina71
23.01.2013 22:31
Цитат  (mimoza7710 23.01.2013 20:26)

И въпреки, че сигурно всички четящи вече са прочели подписа на продавача.....цитирам:
..... Работим с ЕКОНТ Експрес, или с лична среща , заплащането става при доставката на артикула. Всеки един артикул изпращаме с опция преглед и тест, за да можете на място да проверите поръчаната стока......
Всичко останало губи смисъл.
Евала на купувача, че е може би един от малкото, четящи подписа в профила на продавача. Може би за това не е сметнал за необходимо да упоменава начина на получаване на поръчаната от него стока.
Съобразил се е с условията на продавача!
От друга страна след като не е изявил изрично как да му бъде изпратено, продавача би следвало да го попита! Но сами разбирате, че е смешно, защото е написал в условията си как изпраща :)))))
Аз лично никога не си позволявам да изпращам по лична преценка, не приемам оферта преди да съм уточнила с клиента начина на доставка и крайната за него цена.

newsm10. Просто продавача да приеме , че е сгрешил и да поеме доставката на работещ артикул , какво толкова има да се коментира , още повече , че не е изпълнил задължението , което сам си е вменил

Отговор

zarulina71
23.01.2013 22:40
Цитат  (Angi_T 23.01.2013 22:01)

Ти повръщай,други ще си направят извода как да пазаруват и комуникират,нали се сещаш ,че темите в Некоректни не са предназначени само за теб,въпреки че в известна степен се изживяваш като Господар и Всезнайко тук.За високомерието ти да не говорим.

И това ти го казвам,въпреки подкрепата ми в много от темите ти и постовете ти.Знаеш,че и аз съм на мнение,че 90% трябва да са със заглавие " Кой ми сра в гащите". Но пък забравяш,че повечето сделки тук са между физически лица за по 10 лв и тия 7 дена,Майбаси и салами нямат нищо общо.Всичко тук опира до договорки и комуникация.

newsm10 , е в тази тема , направо ми вземате думите от устата . Освен това не е вярно , че винаги обратното изпращане е за сметка на купувача . в повечето цивилизовани държави , както предполагам ви е известно можеш да си върнеш стоката без причини в определен срок - тогава е за сметка на купувача , когато в гаранционния срок се наложи сервиз - т.е. стоката впоследствие се разваля - пак за сметка на купувача , когато обаче е доставена развалена , с дефект - тогава транспорта е за продавача , а това , че ние ги носим на крака - просто си спестяваме нерви . И ако говорим за Майбах - ако си направил поръчка и като дойде в БГ , колата е неработеща , със сигурност , ако се наложи доставка на нов автомобил е за сметка на продавача , всъщност в такива големи компании има строги правила и се спазват , така , че е крайно неуместно да се дават като пример

Отговор

neduni
23.01.2013 22:49
Цитат  (rusamapaumna 23.01.2013 17:15)

Дилън,пощенска пратка предпочитам НЕ САМО АЗ,А ПОВЕЧЕТО!куриерска предпочиташ само ти май!и писал ли си му изрично да е куриерска,за да си я тестваш?ако не си уточнил ти какво искаш,той няма как да гадае!

ало адвокатката ти четеш ли какво казва измамения потребител, а именно че подзащитния ти продавач е написал следното, което трябва да важи за всичките боклуцим които предлага - "Всеки един артикул изпращаме с опция преглед и тест, за да можете на място да проверите поръчаната стока." а после му пробутва пощенска без да го предупреди...умна ли си тъпа ли си?

Отговор

neduni
23.01.2013 22:54
Цитат  (Angi_T 23.01.2013 21:19)

Аз НИКЪДЕ не видях Дилън да търси разрешение на случая тук,че да се втурвате да му давате съвети какво да прави.

Човекът е пуснал темата да предупреди за начинът за изпращане на артикулите на този търговец ,че ако имате късмета да сте попаднали на дефектна стока ще си поемете доставките И по рекламациите и че НЕ изпраща по начина,по който е декларирал в подписа си .

точно!

Отговор

Online_Store
23.01.2013 23:05
Цитат  (Sonder 23.01.2013 22:29)

Два дена беснях след коментара на този! Мислех да го намеря в Илиенци и да му счупя главата........... (добре че ми мина иначе щях да направя две глупости) сметнах, че една глупост стига т.е. да купя нещо от него. за мен е НЕКОРЕКТЕН ПРОДАВАЧА нищо не го оправдава! А за тези които били "доволни" купете нещо с двуцифрена цена от него и ще видите що за стока е. НИЩО НЯМА ДА СИ КУПЯ ОТ НЕГО ТОВА Е ЕДИН ПРЕКУПВАЧ стоката му е от "Стоков базар Илиенци" той единствено е вносител на селски хитрини !

Винаги можем да се срещнем някъде , където кажеш ти и да се пробваш. С удоволствие ще ти окажа тази чест. Само ми кажи къде и кога .

Отговор

zarulina71
23.01.2013 23:05

Сега се сетих , като прочетох пак ироничното съобщение на продавача , за смехотворната според него възможност купувача да си носи телевизор за теста , тогава как според него ще се тествам артикулите му и защо въобще е писал , че предлага такава възможност - само за да звучи добле ли ?

Отговор

magazincheto
23.01.2013 23:07
Цитат  (zarulina71 23.01.2013 22:40)

newsm10 , е в тази тема , направо ми вземате думите от устата . Освен това не е вярно , че винаги обратното изпращане е за сметка на купувача . в повечето цивилизовани държави , както предполагам ви е известно можеш да си върнеш стоката без причини в определен срок - тогава е за сметка на купувача , когато в гаранционния срок се наложи сервиз - т.е. стоката впоследствие се разваля - пак за сметка на купувача , когато обаче е доставена развалена , с дефект - тогава транспорта е за продавача , а това , че ние ги носим на крака - просто си спестяваме нерви . И ако говорим за Майбах - ако си направил поръчка и като дойде в БГ , колата е неработеща , със сигурност , ако се наложи доставка на нов автомобил е за сметка на продавача , всъщност в такива големи компании има строги правила и се спазват , така , че е крайно неуместно да се дават като пример

Ами честно не съм забелязал фирма или които и да е продавач да си поема разхода по рекламации от клинета към себе си без нзаеничкаквъ е случая.

Примера с Майбах си е точно на място ( и е точно така всеки техен съпорт е платен) , както и със салама и двата са еднозначни стойноста на продукта в случая е без значение.

Отговор

zarulina71
23.01.2013 23:07
Цитат  (Online_Store 23.01.2013 23:05)

Винаги можем да се срещнем някъде , където кажеш ти и да се пробваш. С удоволствие ще ти окажа тази чест. Само ми кажи къде и кога .

Продавачо , вместо да налитате на виртуален бой , кажете ми защо предлагате преглед и го пишете като някакво предимство , като именно според вас е невъзможно да се извърши теста .

Отговор

Online_Store
23.01.2013 23:08
Цитат  (magazincheto 23.01.2013 21:11)

Ами не точно, следи по внимателно постовете ми и темите. Не оправдавам продавача в случая, но той е предложил замяна на продукта. Обаче автора се дърпа заради доставките които са си за негова сметка.

Тоест за мен продавача е направил опита проблема да бъде решен, ако на автора не му харесва да си намери друго решение. например да си купи нова конзола от друго място

newsm10

Отговор

zarulina71
23.01.2013 23:12
Цитат  (magazincheto 23.01.2013 23:07)

Ами честно не съм забелязал фирма или които и да е продавач да си поема разхода по рекламации от клинета към себе си без нзаеничкаквъ е случая.

Примера с Майбах си е точно на място ( и е точно така всеки техен съпорт е платен) , както и със салама и двата са еднозначни стойноста на продукта в случая е без значение.

Еми Влади , просто не е вярно това , съвсем скоро ми присгнаха едни медицински артикули от Канада и понеже се касае за металокерамика имаше проблеми , дали от траспорт или нещо друго , без значение . Познай дали въобще се е налагало да мисля по въпроса , за чия сметка е повторното им изпращане .

Отговор

Angi_T
23.01.2013 23:15
Цитат  (zarulina71 23.01.2013 23:12)

Еми Влади , просто не е вярно това , съвсем скоро ми присгнаха едни медицински артикули от Канада и понеже се касае за металокерамика имаше проблеми , дали от траспорт или нещо друго , без значение . Познай дали въобще се е налагало да мисля по въпроса , за чия сметка е повторното им изпращане .

Също и гаранциите на повечето електроники,които нямат сервиз във Варна и се изпращат във София са за сметка на фирмата.

Отговор

HUGE_FLYING_DILDO
23.01.2013 23:17

Ето ви още четиво как се процедира по белите страни , при случай на замяна/връщане

http://www.ebay.com/itm/Nike-Kobe-VII-System-Supreme-Shoes-Mens-/200881368451?pt=US_Men_s_Shoes&;var=&hash=item2ec5766d83#rpdId

Отговор

aquatena
23.01.2013 23:17

А аз се чудя за какво въобще купувате китайски боклуци? Ами че те всичките са такива- лимбизии!

Отговор

HUGE_FLYING_DILDO
23.01.2013 23:19

Buyer pays return shipping

Buyer has 14 days to return the merchandise from when the tracking number shows it was delivered to them. Merchandise must be in its original condition as received. Used merchandise will not be accepted. Items must be shipped back in a separate box. Most of our items are in boxes. We will not accept returns if an item is returned with labels on the items box/packaging. If there is an error made on our end we are more than willing to refund the whole item amount. However, if an item is returned because of a error on the buyers part, we do charge a restocking fee of 15% of the purchase price, up to $10 maximum.

Отговор

zarulina71
23.01.2013 23:19
Цитат  (magazincheto 23.01.2013 23:07)

Пак навлизаме в размисли какви са положенията съобразно закона , а тук както стигнахме до общия извод е Дива Индия и никой не се съобразява както със законите , така и с добрите практики , в случая обаче според мен като си го е написал в профила , поне да си държи на думата продавача . Остави настрана законите , става въпрос за мъжка чест , аз така го разбирам . Аз пък съм сигурна , че ти ако си в подобна ситуация , въпреки че тук заемаш такава позиция , няма да се дръвчиш за някакви си 10 лева .

Отговор

aquatena
23.01.2013 23:26
Цитат  (zarulina71 23.01.2013 23:19)

Пак навлизаме в размисли какви са положенията съобразно закона , а тук както стигнахме до общия извод е Дива Индия и никой не се съобразява както със законите , така и с добрите практики , в случая обаче според мен като си го е написал в профила , поне да си държи на думата продавача . Остави настрана законите , става въпрос за мъжка чест , аз така го разбирам . Аз пък съм сигурна , че ти ако си в подобна ситуация , въпреки че тук заемаш такава позиция , няма да се дръвчиш за някакви си 10 лева .

Глупости! Продавачът кой знае на кого е работник,демек последна дупка на кавала,гони си процента от продажбата и много му гори ушето кой с какъв китайски боклук се е наврял! И да му го замени-пок такъв ще му изпрати и пак не е гаранция,че ще работи. за никаква чест не става дума. Има си неща,които можеш да купиш от тук,и други които не е желателно. В магазините гледаш,пробваш, плащаш и ти дават гаранция.

Отговор

mury_k
23.01.2013 23:27
Цитат  (zarulina71 23.01.2013 23:19)

newsm10

Отговор

aquatena
23.01.2013 23:32

Ще се дъвчи и още как! И не за 10 лв ами и за 5 дори. Нали тия "търговци" точно на тези 5лв. разчитат да изкарат,след като вземат тия джиджавки от китайците за стотинки? Те ако с всеки балък който купи от тях стока,си играят на иди-ми дойди ми и на заменки за тяхна сметка,къде ще му излезе края? И като нямат качествена стока,с която да заменят паянтерията,от къде да я вземат?

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.