Тема на форума

07.11.2012 15:37
ZORI_135

"Задна хрема"-моля за съвет

Дъщеря ми явно има това чудо,от зачервено гърло,започва да закашля,но легнели е една кашлица,едно давене-ужас.
Изписаха ни"цинабсин"Накой има ли отзиви от този препарат.
Ще съм благодарна на всеки съвет.
Носа и е запушен нощем,няма сополи.
Сърцето ми се къса като я гледам да се мъчи и да не може да заспи.

Оставете коментар

mama_mimi.com
07.11.2012 22:53
Цитат  (ZORI_135 07.11.2012 22:37)

Заспа,като се закашля само веднъж.
дано,дано,тоя път се справим бързо.
Пу-пу.
от обяд през 2ч.давах цинабсин"и преди лягане капнах "виброцил"и "синекод" 2ри ден е на"изопринозин"
Благодаря за съветите.Утре сме на чайчечета предложени от вас.

За Изопринозина четох много негативни мнения,дори тук във форума ако не се лъжа се обсъжда също.
Дано се успокои детето и спите спокойно.

Отговор

ZORI_135
07.11.2012 23:04

И аз четох мила,но като не ми стиска г..за и ме е страх дадох.
хомеопата ни,не ме изслуша и нямах друг избор,нали всяка от нас прави най-доброто(или поне мисли)за детето си.Педи ми обеснява как да съм го давала като имуностимулатор.Няма да го дам,само 3дни и край.
Благодаря ви мацки .
Всички болни да оздраяват,
Утре ще пиша как сме.
Спокойна нощ от мен

Отговор

balerinata1
07.11.2012 23:07

Аз лекувам задна хрема и на трите си деца по предписание на няколко лекари с Макситрол капки за очи ,3по 2капки и за 2-3 дни минава .

Отговор

firolina
07.11.2012 23:09

И ние бяхме около две седмици със хрема, какво ли не капахме в носа, какво ли не пихме... коларгол, макситрол, изопринозим, мукоплант, проспан ..вече не знаех какво да правя с тези сополи и тази кашлица, тогава се сетих, че преди няколко месеца ни бяха изписали сироп Еуреспал който много добре ни подейства/ тогава ми обясниха, че сиропа разводнява сополите/ почнах да му давам от сиропа, кашлицата драстично намаля, но не отмина. Тогава пак заведох малкия на доктор изписаха ни сироп за кашлица Димекс , капки за нос Назик кидс, Умкалор /имуностимолатор/ и назита мехлем от който съм много доволна когато му е запушен носа http://apteka.framar.bg/14002335/%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82-20-%D0%B3%D1%80- . През всичкото това време му почиствах носа с физиологичен разтвор по 5-6-7 пъти на ден и с помпичка му издърпвах сополите.

Отговор

mam4e_Gabi
07.11.2012 23:34

Здравейте,
явно задната хрема е често срещана при децата,а и не само.Моят син също е от ''късметлиите'' за нещастие. Докато усетя,че има задна хрема и вече сме с кашлица,която си носим с месеци. Единственото,което ни помага и от което съм видяла ефект са капки за очи Цилоксан. Капвам 3 по 2 капки в нослето и за няколко дни всичко почва да се оправя.Секретите намаляват постепенно ,а кашлицата отшумява с изчезването на секрета. Дано и при вас да помогне,защото знам колко е травмиращо всичко това за малките сладури.УСпех!

Отговор

ralika
07.11.2012 23:43

Здравейте дами!
Ето и моето мнение:
ЦИНАБСИН съм взимала и съм наистина доволна! За 2-3 дни започна едно лудо отхрачване! Само с него се излекувах, без антибиотици!
Рядко дъщеричката ми е с хрема, но ГАРАЗОНА определено лекува веднага!
ИЗОПРИНОЗИНА съм го взимала даже 6месеца по схема - ефект имаше при мен, да не говорим че ми се отрази страхотно на кожата!Но и цената му е страхотна!
При последното боледуване на дъщеричката ми, кашляше по същия начин когато заспи! Пихме една седмица Вентолин и се оправи, но след 3-4 дни пак се започна и отново давах и така минаха 3 седмици докато се стабилизира! Много е подължително това състояние, а през това време нямаше нито хрема, нито температура!
Дано бързичко се оправи детенцето ви!7719

Отговор

queen_deni
07.11.2012 23:52

Ние се разминахме без антибиотик - лекувахме си сопола. Слагах мазило Бактробан и капки в нослето Хидрокортизон и да чукна на дърво преборихме го. От капките се получи двоен ефект - доста са гаднички и малкия повърна само храчки няколко пъти. ea28b

Отговор

lina_hristova@abv.bg
08.11.2012 00:34

Здравейте! Не успях да изчета всичко, дано не повтарям някой. Имам момиченце на 5 и момченце на 1г. Каката мн боледува и все със задни хреми, вече ги "подарява" и на малкия. Обикаляхме мн доктори и хомеопати, накрая стигнахме до д-р Миленков, който е от Пловдив вероятно го знае или поне е чувал, страшен доктор, поне за мен, защото няколко пъти ни спасява от болница с двамата. Та той ни исписва на всяко ходене задължително Фенистил капки, до сега съм го ползвала само за обриви. Той ни обясни, че Фенистила е по-важен и от сиропите за гърло, той е точно за тези пристъпи на кашлица. Дава се според килограмите кило-капка или по листовката, както решите. Сутрин и вечер. Дава ни и някакво сиропче де, обикновено Синекод, и какпи - Назик, той мн ги хвали, те изсушават. Други съвети - да се повдигне леглото в горната част, да не се дави детето, под дюшека още 1 възглавница или одеало, и по възможност задължително на отворен прозорец! А през деня колкото може повече навън, там нямали такива пристъпи. Откакто караме с това лечение караме мн по-леко хремите, и най-вече с Фенистила! Дано съм помогнала.

Отговор

pettq vr
08.11.2012 00:52

Здравейте, и при нас се появи това - запушен нос и едно като хъркане. Отидохме на уши, нос, гърло, тъй като мислехме, че е 3-та сливица и от там според лекаря със съмнения за Алергичен ринит. От там на алерголог, където се оказа, че нямаме алергии, но трябва да махнем плюшените играчки и за напред да нямаме контакти с котки, тъй като може да развием алергия към тях. Лекаря - уши, нос, гърло, ни изписа като терапия тези хомеопатични хапченца, заедно с още 2-3 неща, без сериозни лекарства, пихме ги 3 седмици и имаше едно затишие чак през третата седмица на това хъркане и след това се появява от време на време. Овлажнявайте носа със някоя от морските води. И аз не знам какво ще правим. Може би ще оставя нещата така.

Отговор

alidani
08.11.2012 01:16
Цитат  (balerinata1 07.11.2012 23:07)

Аз лекувам задна хрема и на трите си деца по предписание на няколко лекари с Макситрол капки за очи ,3по 2капки и за 2-3 дни минава .

newsm10
Само така ,лекувам и мойте деца,но капя докато свърши опаковката.

Отговор

zazo79
08.11.2012 06:58
Цитат  (ZORI_135 07.11.2012 19:25)

тая вечер почне ли пак с тая пристъпна кашлица,давам"вентолин"вреден ,не вреден...
Леле 2сед-ци...Зазо,друго даваш ли,от нищо ли не се повлиява.

Ами пръскам стеримар и слагам капки.Давам и клеева тинктура и инфлуцид ,започнах и ксизал да и давам ,че май на алергия отиват нещата.

Отговор

elena83
08.11.2012 07:27

Моите и двамата имат проблем с носа и гърлото.При големия беше трета сливица - давала съм цинапсин месеци и нищо.Накрая я извадихме и до там.Малкия обаче се размина.Изключително съм доволна от Шуслеровите соли.Пролетта правих курс на лечение и цяло лято не боледува.Солите са от 1 до 12 и за различните случай се комбинират - обиновено по 3.Излизат по скъпо от друго лечение, но ефекта е........За имунната давах сол 3,6 и 7 направих капки за нос 25 мл физ. разтвор с 2 хапчета от сол 8 така спря хъркането.Аз, която съм скептична към хомеопатията съм много доволна от тях.Прочетете в нета различните комбинации - за всякакъв вид секрети има лечение вкл. червено гърло, температура и т.н

Отговор

tatko karlo
08.11.2012 10:31
Цитат  (elena83 08.11.2012 07:27)

Моите и двамата имат проблем с носа и гърлото.При големия беше трета сливица - давала съм цинапсин месеци и нищо.Накрая я извадихме и до там.Малкия обаче се размина.Изключително съм доволна от Шуслеровите соли.Пролетта правих курс на лечение и цяло лято не боледува.Солите са от 1 до 12 и за различните случай се комбинират - обиновено по 3.Излизат по скъпо от друго лечение, но ефекта е........За имунната давах сол 3,6 и 7 направих капки за нос 25 мл физ. разтвор с 2 хапчета от сол 8 така спря хъркането.Аз, която съм скептична към хомеопатията съм много доволна от тях.Прочетете в нета различните комбинации - за всякакъв вид секрети има лечение вкл. червено гърло, температура и т.н

По Интернет ли поръчваш солите?

Отговор

Loulu
08.11.2012 10:36
Цитат  (tatko karlo 08.11.2012 10:31)

По Интернет ли поръчваш солите?

Има ги в почти всички аптеки.

Отговор

tatko karlo
08.11.2012 12:11
Цитат  (Loulu 08.11.2012 10:36)

Има ги в почти всички аптеки.

Благодаря!pinkflower

Отговор

ianito
08.11.2012 17:32
Цитат  (dinora1605 07.11.2012 21:59)

Моето предложение- лайка и мед. 50мл вода се кипват, прибавя се малко от билката, запарва се 5-6 мин. След това се слага една малка лъжичка мед и се разбърква. Чака се да се охлади. Капе се в нослето вместо физ. р-р.
Това го прочетох скоро някъде по сайтовете. Поради нелепо стечение на обстоятелствата бях останала без нито една ампула физ. р-р вкъщи, а нямаше как да отида в аптека /тук спестявам обясненията, в случая те са без значение/. Потърсих из нета как мога да си приготвя сама такъв разтвор /намерих си правилната рецепта и правилните пропорции, ак някой я поиска ще я напиша/. Тогава попаднах на това предложение. Учуди ме, все пак това си е чай... ама да го капя в нослето... Все пак нямах друг избор, реших, че няма да навреди /моята дъщеричка няма алергии към меда/.
Направих отварата, напълних една ампулка и сложих в нослето по няколко капки. След около 5 минутки детето кихна и изкара секрет (ама такъв гаден, слузест, жълто-зелен), с големина колкото е нейното юмруче ( тя е на 1г и 4м). Това беше и първата нощ, през която спа спокойно без да кашля, откакто е тръгнала на ясла.

може ли пропорциите за капките и по колко капвате !

Отговор

martina
09.11.2012 01:44

Аз лично от 1год. насам,използвам капките за нос Euphorbium compositum спрей,Tetrisal E Spray,винаги имам и от двата вида,за кашлицата сироп на Д-р Тайс Мукоплант Лека нощ и задължително Ангин Хил,това са хапчета които могат да се слагат под езика или да се разтворят във вода,в лъжичка,сладки са на вкус но за деца под 3год. е добре да се изпишат от личния лекар,за да прецени по колко да се дават,както в моя случай,малката е на 2год. но взимаме по 1 хапче три пъти на ден разтворено във вода.Честно да ви кажа, родих се с тези хапчета за 2 максимум три дни изчезва и кашлица и всичко.

Отговор

ZORI_135
09.11.2012 13:18

Беше поспряла да кашля,но тази сутрин дадох"ацц"и сега пак почна да се дъни,та се чудя утре дали пак да дам.
То дете как ли да изкара храчки.
Благодаря още веднъж на всички включили се по темата.

newsm51

Отговор

Loulu
09.11.2012 14:04
Цитат  (ZORI_135 09.11.2012 13:18)

Беше поспряла да кашля,но тази сутрин дадох"ацц"и сега пак почна да се дъни,та се чудя утре дали пак да дам.
То дете как ли да изкара храчки.
Благодаря още веднъж на всички включили се по темата.

newsm51

прави инхалации

Отговор

ZORI_135
09.11.2012 14:05

Правя,сега и носа й се запуши.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.