Тема на форума

02.11.2012 13:49
menyanthe

Еконт - никога вече

Честно казано вече ми писна от тях.
Досега не се е случвало да пратя нещо и да нямам проблеми с тях.

Не знам какво толкова ги хвалят всички тук и плюят бг пощи - с бг пощи по-малко проблеми съм имала, отколкото с тях (и то като бройка! Ако говорим в проценти, съотнешението ще стане направо плашещо!). Оттук нататък ще пращам само с БГ ПОЩИ, защото не смятам, че е редно хем да ми е по-скъпо, хем да ми отнема повече време, хем да е и по-изнервящо и с повече проблеми!

За конкретните проблеми няма да говоря - само ще кажа, че им е адски тромава и неориентирана към потребителя системата.

Оставете коментар

Verus
02.11.2012 17:08
Цитат  (ivay_l 02.11.2012 16:32)

Аз си мисля, че всичките ви проблеми с Еконт са от липса на практика в работата с тях + малко и човешкия фактор, т.е. некомпетентния служител (което е проблем срещан и в БГ пощи).
Накратко това което мога да кажа за вашите проблеми:
- За споразумението за изплащане по банков път са прави, трябвало е да имате такова предварително. Не знам в БГ пощи има ли е тази услуга изобщо, но при Еконт нещата стоят така, а това че не ви е харесало е друг въпрос
- Когато ви е неудобен адреса/работното време на даден офис, просто отивате в друг
- Когато в даден офис смятате, че работят изключително некомпетентни хора, които ви дават заблуждаваща информация, също сменяте офиса
- Пощенските пратки се опаковат от изпращача, ако не са в правилен вид, не могат да се изпратят. Струва ми се че и в БГ пощи няма да ви приемат разлепен колет или скъсан плик
Разбирам разочарованието ви от Еконт, но както вие сама казахте доста хора ги хвалят - сигурно има защо. Аз лично не работя с БГ пощи, защото мога да кажа абсолютно същото за тях като вашите оплаквания, само дето не пускам тема.
Най-хубавото е, че човек винаги има избор.

много точно казано newsm10 от всичко което изчетох от авторката - никъде не видях проблема да е в Еконт !

Отговор

magazincheto
02.11.2012 17:08

И с кой по-точно офис да сменя - с някой още по-далечен може би?

Не, че нещо но в София има 47 офиса на Еконт Експрес

Отговор

Verus
02.11.2012 17:10
Цитат  (elena_rr 02.11.2012 16:56)

Ама Госпожо, вие добре ли сте? Еконт били виновни, че имало локви по улиците. Еконт били виновни, че вие сте неинформирана относно изпращането на пощенска пратка и т.н.
bv000218
Хайде, освободете Еконт от своите пратки. Знам, че много ще тъгуват за вас, но при това обслужване (къде са фанфарите, шампанското и червения килим?!), просто не знам, какво правите там....Ужас и на мен все ми настояват, да ходя да си ги взема тия пари...Ми не искам бе, искам да ми ги донесат у нас, далече ми е smile3558

LOL

Отговор

menyanthe
02.11.2012 17:10

Наложените платежи на БГ Пощи могат да бъдат избегнати - имат услуга пощенски запис. Освен това може да се плаща и по банкова сметка (примерно чрез онлайн банкиране). Или друго - ако отсрещната страна желае, за мен няма проблем да си получа парите чрез пощенски запис до банкова сметка от Еконт.

Да, вярно е - по този начин има риск, но иначе също има риск - ако човекът не си вземе пратката и ти я върнат обратно.

В клона на БГ пощи, който е до нас, може да се влезе с бебешка количка - вярно, не можеш да се качиш до втория етаж, но за 2-те минути, които съм горе (там са пощенските записи, пратките са си долу), не мисля, че е проблем да оставя количката долу и да се кача само с малката. Но до офиса на Еконт в Хаджи Димитър - ако стигнеш с бебешка количка, ще те призная.

Отговор

menyanthe
02.11.2012 17:14
Цитат  (magazincheto 02.11.2012 17:08)

Бройката не ги прави удобни като локация. В най-добрият случай имам ходене по 30 минути пеша в едната и в другата посока - вярно, има около 3 офиса, отговарящи на това описание, но нито един не ми е достатъчно близо. От тях - в два вече съм имала някакви проблеми.

Отговор

margafraca
02.11.2012 17:16
Цитат  (menyanthe 02.11.2012 17:04)

Къде казах, че Еконт са виновни за локвите?
Това, което казах, е че въпросният служител можеше да ми предложи АЛТЕРНАТИВА, но не го направи, защото сигурно имаше сливи в устата. И съответно да ми спести 30 минути ходене пеша в едната и в другата посока, за да стигна до техния офис, който е разположен на майната си? Освен това там също си повисях едно завидно количество време, защото въпросният служител не успяваше да ми обработи пратката по някакви причини - даже се наложи да дойде друг да му помага.

А когато даден човек е неинформиран за нещо - съответният служител насреща му би следвало да му обясни накратко това нещо - както вече казах, работя в тази сфера и знам за какво говоря. Не съм длъжна да знам всичко за всичко. Още повече - не винаги имам време да правя задълбочени проучвания!

Но при толкова привърженици на Еконт в този форум, не знам защо ли изобщо си направих труда да пускам тема.

Няма нищо лошо да продължавате да работите с БГ пощи, стига клиентите ви да са доволни, а друг е въпроса че пратката може да стигне утре, след два или три дни не се знае! Лично аз съм имала съм случай с бг пощи и след 5 дни да пристигне пратката, защото било петък след 16ч, в събота не разпределяли и тогава се чакало понеделника и поне ден -два още:)/извинявам се че съм толкова подробна/, дават ти бележката и от тук нататък бг пощи знаят кога ще стигне, ти само гадаеш.Затова продължавам да изпращам с Еконт и им се ,,радвам,, на тегавата работа, защото пратката и късно пусната в последния момент на другия ден е при клиента, затова и повечето предпочитаме да работим с Еконт!

Отговор

margafraca
02.11.2012 17:17
Цитат  (valenta 02.11.2012 17:06)

newsm10И при нас е така от скоро с изплащането на пари. На мен служителя ми обясни,че вече задържали парите 24 часа в случай на измама.

да бе, а на мен ми обясниха че не знаят колко да заявят и не им стигат парите:)

Отговор

dessales
02.11.2012 17:18

Оф тия еконтци НЯМА ЛИ НАЙ_НАКРАЯ да направят един офис на Плиска! Писна ми вече да обяснявам, че до Ситняковския пазар не ми се ходи. Все им са на някакви супер странни места офисите. Ми да ги направят на възлови точки! Ясно, че не може на всеки да му е под г..за , но поне да са точки, където често се минава :(
Веднъж исках да им пиша и да ги питам няма ли да направят офис на Плиска, обаче в сайта им така и не намерих имейл за контакти по такива въпроси...

Отговор

Nordea
02.11.2012 17:18

С терените на Х. Димитър не съм запозната особено, признавам си, пребивавала съм около половин година в този квартал по време, когато още нямаше еконт.

Аз също не съм доволна от някои офиси. Затова се пренасочвам към такива, които бачкат по-бързо и с по-малко формалности.

Но нали вече има онлайн подготвяне на пратки - това е смисъла да не чакаш на опашка, а направо меткаш готовата пратка с товарителницата отгоре, оставяш парите и заминаваш.
Защото има уникаааални клинти. Дошъл с три шепи насипна стока и се почва едно опаковане за куриерска пратка, пък едно туткане и звънене по телефона за уточняване на подробности с купувача...то е чудо на чудесата ако трябва да чакаш на такава опашка.

С паричните преводи имат още много проблеми, но дано покрай многото сигнали иоплаквания си ги отрегулират.

Отговор

margafraca
02.11.2012 17:19
Цитат  (menyanthe 02.11.2012 17:10)

Наложените платежи на БГ Пощи могат да бъдат избегнати - имат услуга пощенски запис. Освен това може да се плаща и по банкова сметка (примерно чрез онлайн банкиране). Или друго - ако отсрещната страна желае, за мен няма проблем да си получа парите чрез пощенски запис до банкова сметка от Еконт.

Да, вярно е - по този начин има риск, но иначе също има риск - ако човекът не си вземе пратката и ти я върнат обратно.

В клона на БГ пощи, който е до нас, може да се влезе с бебешка количка - вярно, не можеш да се качиш до втория етаж, но за 2-те минути, които съм горе (там са пощенските записи, пратките са си долу), не мисля, че е проблем да оставя количката долу и да се кача само с малката. Но до офиса на Еконт в Хаджи Димитър - ако стигнеш с бебешка количка, ще те призная.

Е като е без наложен платеж изпращаме на доверие и си чакаме записа или само предварително плащане имате впредвид???newsm03

Отговор

Nordea
02.11.2012 17:19
Цитат  (dessales 02.11.2012 17:18)

Оф тия еконтци НЯМА ЛИ НАЙ_НАКРАЯ да направят един офис на Плиска! Писна ми вече да обяснявам, че до Ситняковския пазар не ми се ходи. Все им са на някакви супер странни места офисите. Ми да ги направят на възлови точки! Ясно, че не може на всеки да му е под г..за , но поне да са точки, където често се минава :(
Веднъж исках да им пиша и да ги питам няма ли да направят офис на Плиска, обаче в сайта им така и не намерих имейл за контакти по такива въпроси...

Аз писах писмето заявление за откриване на офиси до Пирогов и на Руската църква. Че това са големи "дупки". Плиска не ми е в полезрението и не знаех, но ето още една дупка.

Отговор

Nordea
02.11.2012 17:20
Цитат  (margafraca 02.11.2012 17:19)

Е като е без наложен платеж изпращаме на доверие и си чакаме записа или само предварително плащане имате впредвид???newsm03

Само дето вече никой не ще да пусне париците предварително, даже и регистрираните преди минута две в сайта не щат. newsm47

Отговор

valenta
02.11.2012 17:21
Цитат  (menyanthe 02.11.2012 17:14)

Бройката не ги прави удобни като локация. В най-добрият случай имам ходене по 30 минути пеша в едната и в другата посока - вярно, има около 3 офиса, отговарящи на това описание, но нито един не ми е достатъчно близо. От тях - в два вече съм имала някакви проблеми.

Аз трябва да ходя над 5 км.за да стигна до офиса и толкова да се върна.Чудя се какво ли ще правя ако всеки ден се наложи да пращам праткиYeah Добрата новина за мен е,че ще стана като струна до лятото от толкова ходене774.Само със студа как ще се справя не знам.

Отговор

magazincheto
02.11.2012 17:22
Цитат  (Nordea 02.11.2012 17:19)

Аз писах писмето заявление за откриване на офиси до Пирогов и на Руската църква. Че това са големи "дупки". Плиска не ми е в полезрението и не знаех, но ето още една дупка.

Ами отварянето на офис е франчайз 90 % са такива при Еконт. Вадите 3-4 бона и си правите офис където Ви харесва

Отговор

dessales
02.11.2012 17:24
Цитат  (Nordea 02.11.2012 17:19)

Как го писа, къде го прати, че да напиша и аз едно.

Отговор

dessales
02.11.2012 17:24
Цитат  (magazincheto 02.11.2012 17:22)

Ами отварянето на офис е франчайз 90 % са такива при Еконт. Вадите 3-4 бона и си правите офис където Ви харесва

Ти ли държиш еконт в Котел?

Отговор

margafraca
02.11.2012 17:25
Цитат  (magazincheto 02.11.2012 17:08)

Между другото и трите офиса, който са ми удобни са на скътани места/ тесни улички/, малки офиси/влизат трима човека, другите на опашка отвън, няма дъжд , няма студ:) и много дупки по улиците и тротоарите до тях.

Отговор

menyanthe
02.11.2012 17:26

Ами пращала съм няколко пъти на доверие - и то не само евтини неща. Досега, слава богу, не съм имала проблеми.

Отговор

rainfairy
02.11.2012 17:26
Цитат  (menyanthe 02.11.2012 17:04)

Къде казах, че Еконт са виновни за локвите?
Това, което казах, е че въпросният служител можеше да ми предложи АЛТЕРНАТИВА, но не го направи, защото сигурно имаше сливи в устата. И съответно да ми спести 30 минути ходене пеша в едната и в другата посока, за да стигна до техния офис, който е разположен на майната си? Освен това там също си повисях едно завидно количество време, защото въпросният служител не успяваше да ми обработи пратката по някакви причини - даже се наложи да дойде друг да му помага.

А когато даден човек е неинформиран за нещо - съответният служител насреща му би следвало да му обясни накратко това нещо - както вече казах, работя в тази сфера и знам за какво говоря. Не съм длъжна да знам всичко за всичко. Още повече - не винаги имам време да правя задълбочени проучвания!

Но при толкова привърженици на Еконт в този форум, не знам защо ли изобщо си направих труда да пускам тема.

Оп, недей така! Аз съм напълно съгласна с теб. Даже и за локвите ... Никой не е длъжен да знае как работи Еконт, затова са служителите там - да обясняват, а не мълчат като риби.
Аз съм много доволна от моя офис - Стрелбище, момичето Павлина се казва /да я похваля гласно/, въпреки че почти всичко ми е ясно, всеки път ми обяснява като на малоумна. Честно казано вместо да се дразня и се радвам на ентусиазма, че всеки път ми повтаря и се питаме едно и също смелено сто пъти, но по-добре .. ако съм пропуснала нещо от уроците си лъсва веднага. И досега не съм имала проблеми /въпреки, че съм отнесени от вихъра често пъти/ главно благодарение на нея и компетентността й. А като чета за служителите от други офиси направо ми става лошо ...

Отговор

Nordea
02.11.2012 17:27

Много добре ми е ясно, че са франчайзи. Ако бяха щатни служители 1/3 щяха да бъдат уволнени поради некадърност и нямаше да се стига до теми като тази.

А, и само още нещо, магазинерче, преди да си тръгна: Ти мене за НИЩО не искам да ме светваш в тоя форум, ясно? По никва тема и по никъв въпрос. Като видиш да пиша, пъхаш си ръцете в задните джобове, удържаш се и подминаваш, капиш?

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.