Тема на форума

23.10.2012 10:01
116488

Сърдечна невроза

Здравейте , от известно време насам имам следните оплаквания- сърцебиене , дискомфорт в сърдечната област, виене на свят и подобни неприятни изживявания. Много се притеснявам. Ходих на кардиолог - правих ЕКГ, ехокардиография , носих холтер и всичко отчита, че нямам физиологичен проблем със сърцето. Правих изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и там всичко е наред. Някой имал ли е подобни оплаквания ?

Оставете коментар

116488
23.10.2012 10:02

Последният път кардиологът ми каза ,че най -вероятно се касае за кардионевроза.

Отговор

uno_remont
23.10.2012 10:28
Цитат  (116488 23.10.2012 10:02)

Последният път кардиологът ми каза ,че най -вероятно се касае за кардионевроза.

Кардиолога не Ви ли изписа нещо за да се поуспокоите?

Отговор

zazo79
23.10.2012 10:47

Мента,глог и валериан може да помогне,но е най добре лекар да каже какво да приемате.Аз имах подобни оплаквания плюс няколко други екстри и от девет месеца съм на деанксит помага ми за сега.

Отговор

116488
23.10.2012 19:27

Ами той ми изписа Атаракс ,но аз още не съм ги пила. Пиех мента ,глог и валериана , пих и таблетки АБАНА на Хималая ,но няма кой знае какъв ефект. Но да си призная и аз не съм много постоянна в приемането им и може и затова да няма добър резултат.

Отговор

cveti.vip.bg
25.10.2012 12:42

Аз имам точно такива оплаквания от месец-мента,глог и валериан и деаксит.
Забелязвам, че кризите са когато се разстроя от нещо, първия път беше много страшно, в бърза помощ ми поставиха успокоително венозно.Преди 3 месеца измах леко занижено производство на хормони и в момента никой не приема сериозно проблема ми т.к. мислят, че е от щитовидната жлеза-аз обаче не желая повече хормони да пия/внушила съм си, че те ме докараха дотук/Друг симптом не ми достига въздух само едни стълби да кача.
Посъветвай се и с невролог за проблеми с вестибуларния апарат.

Отговор

116488
25.10.2012 21:11

Аз аз не се изморявам и нямам проблеми с дишането. При мен не винаги когато се разстроя , мога да си седя вкъщи пред компютъра и изведнъж да получа сърцебиене или бодежи в сърдечната област , започвам да ги мисля тези неща и те се задълбочават все повече. Кардиологът ми каза , че тези бодежи са на нервна почва и че няма зависимост от напрежението ,тъй като вече се е отключил този проблем и трябва по-дълго време на нервната система да се възстанови.

Отговор

116488
25.10.2012 21:12

Незнам и аз какво да мисля вече.

Отговор

cveti.vip.bg
25.10.2012 22:44

И аз мисля, че е на нервна почва или се дължи на възбуда и вълнение дори приятно, усетих се днес колежката като ми съобщаваше важна новина как се разчувствах и пак леко се замаях, става по всяко време на денонощието на всяко място.

Отговор

etkagogo
29.10.2012 11:55

На мен най-много ми помага сиропа Неуропан /мента,глог и валериан/. Минала съм по този път, всичко е в главата ти, нищо страшно няма да ти се случи. Не се поддавай на паниката, защото става по зле. Пробвай капките на Бах - при мен имат добър ефект и не са като успокоителните.

Отговор

coffe_drink
29.10.2012 12:51

Аз също имам същия проблем. Правиха ми ЕКГ, но се оказа, че няма нищо сериозно. Въпреки всичко аз не се чувствам добре и сърцебиенето и затрудненото дишане продължават да се появяват. Може би трябва да се направи изследване точно в момент на криза. Иначе когато отмине, резултатите са перфектни поне според личния ми лекар.

Отговор

116488
30.10.2012 18:56

При мен Неуропана като че ли няма кой знае какъв ефект. Ще пробвам тези капки на Бах ,дано те имат ефект. Защото много се притеснявам и тази седмица пак ще ходя на кардиолог.

Отговор

coffe_drink
31.10.2012 15:05

Аз се страхувам да предприема самолечение. Предпочитам то да ми бъде назначено от специалист. Но до момента не съм намерила подходящия явно.

Отговор

stoj_
31.10.2012 23:17
Цитат  (116488 25.10.2012 21:11)

Аз аз не се изморявам и нямам проблеми с дишането. При мен не винаги когато се разстроя , мога да си седя вкъщи пред компютъра и изведнъж да получа сърцебиене или бодежи в сърдечната област , започвам да ги мисля тези неща и те се задълбочават все повече. Кардиологът ми каза , че тези бодежи са на нервна почва и че няма зависимост от напрежението ,тъй като вече се е отключил този проблем и трябва по-дълго време на нервната система да се възстанови.

Все едно като те чета казваш за симптомите на майка ми. Точно същите и и изписаха Атаракс, когато я водих на кардиолог. Само, че се оказва, че няма проблем със сърцето. Тази вечер виках Бърза помощ точно заради същите симптоми. Лекарите ми препоръчаха да я заведа на невролог, защото ЕКГ-то отново и е чисто. И когато им казах, че баща ми е починал преди 3 месеца, те потвърдиха, че тези симптоми могат да се появят след определена нервна травма и без видима причина. Тя нито се ядосва, нито има някакъв кой знае какъв проблем и както си гледа ТВ например и изведнъж тези симптоми плюс треска по някой път и тракане на зъбите като при студ. Та сега предстои и на нас среща с невролог.

Отговор

Nina D
02.11.2012 23:39

Все едно чета за себе си преди две години. Абсолютно същите симптоми, същите изследвания - кардиолог - ЕКГ - та, холтер, ендокринолог, невролог, Бърза помощ и ... нищо - всичко показваше, че съм здрава, а аз си мислех, че ще получа инфаркт. Поставиха ми диагноза сърдечна невроза и кардиолога ми изписа Ривотрил за един месец. Постепенно проблема отшумя -но не мисля, че е от лекарствата, по-скоро се успокоих и повярвах след всичките тези изследвания, че ми няма нищо. Сега чукам на дърво да не ми се случва пак, защото беше кошмарно преживяване.

Отговор

116488
08.11.2012 17:59

А нещо друго освен Ривотрила пиете ли или пила ли сте преди да ви го изпише лекарят?

Отговор

fiore27
14.11.2012 08:49
Цитат  (116488 08.11.2012 17:59)

А нещо друго освен Ривотрила пиете ли или пила ли сте преди да ви го изпише лекарят?

Здравейте и съжалявам за Вашето състояние, НО от все сърце Ви препоръчвам да не приемате Ривотрил...ще се пристрастите и после става още по страшно!!! Изписаха Ривотрил на моята майка, уж за малко, а вече 3 години не може да го спре, когато не го пие се чувства много зле. Моят съвет е да приемате само мента, глог и валериан, валидол облекчава тези симптоми като вашите и след време всичко ще отшуми!!! От месеци мъкна майка ми по лекари и вече не им вярвам, знам че има здравословни проблеми, които не могат да се разминат без прием на по сериозни медикаменти, но в случай като Вашия това е излишно...най-доброто лечение са хубавите емоции, повече разходки и да не се задълбочавате в мисли/ особено за инфаркт и т.н./ . Извинете ме, че съм многословна, но от това състояние има изход и Ви пожелавам тези неприятни симптоми да отминат по-бързо!!!

Отговор

116488
14.11.2012 22:06

Благодаря за съвета Ви , но в петък пак ще хидя на кардиолог , защото направо вече не издържам на тези паник атаки.

Отговор

coffe_drink
15.11.2012 16:18

Ривотрил се приема само след лекарско предписание. Тъй като води до пристрастяване, трябва да се взема по определена схема. Така, че съветвам ви да не се самолекувате с този медикамент.

Отговор

116488
15.11.2012 21:06

Аз не съм си и помисляла да приемам Ривотрил по моя преценка.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.