Тема на форума

11.10.2012 13:47
Kriss27

Хрема -помогнете

Здравейте момичета ,моля помогнете.Дъщеричката ми която е на 2г и два месеца се разболя преди две седмици и половина .Беше с температура болки в гърлото и хрема .Заведох я на лекар и там докторката и предписа разни хомеопатични .До тук добре ,всичко отшумя с изключение на хремата.Лошото е ,че секрета от носа не тече през него , се стича в гърлото .От него тя се задавя и повръща(предимно вечер и през нощта).Пробвах какво ли не ,но нищо не помага.Ако някоя мама знае как да постъпя, моля нека даде съвет .
Сърдечно благодаря

Оставете коментар

ivs.lo
16.10.2012 17:23
Цитат  (Kriss27 16.10.2012 13:52)

Какво лечение проведохте ?

Не помня, някаква пастичка и още нещо ... трябва да си видя рецептите.

п.п Аз не бих лекувала детето си по форумите... потърсете друг лекар/специалист - унг, алерголог и т.н. Съжалявам, но, като видях списъка ви с нещата, който сте давали до сега ми призля... детето ви е станало опитно зайче.

И, като последно Изопринозин не бих дала... товари черния дроб.

Отговор

bambokuker
16.10.2012 17:32

Леле, леле...какво ли не прочетох до тук....То всички сте страшни доктори.Макар, че вие всъщност изказвате опита си с Вашите деца, но нали се сещате , че всички хора са различни.Относно помпата за прахосмукачка.Толкова нежно дърпа сополките,че не може изобщо да разрани каквото и да било.Защо не пробвате при себе си?

Отговор

bambokuker
16.10.2012 17:33
Цитат  (ivs.lo 16.10.2012 17:23)

Не помня, някаква пастичка и още нещо ... трябва да си видя рецептите.

п.п Аз не бих лекувала детето си по форумите... потърсете друг лекар/специалист - унг, алерголог и т.н. Съжалявам, но, като видях списъка ви с нещата, който сте давали до сега ми призля... детето ви е станало опитно зайче.

И, като последно Изопринозин не бих дала... товари черния дроб.

newsm10

Отговор

Loulu
16.10.2012 18:52
Цитат  (Потребител126555 16.10.2012 16:23)

Здравеите и от мен моита дъщеря на 2 години , от началото до септември да сега сме все така сополиви и с хрема , в момента пием пети поред антибиотик , вече не издържам психически , моля се да се приключи с този кошмар !!!!!!

Защо толкова много антибиотик?

Отговор

Kriss27
16.10.2012 21:18
Цитат  (Потребител126555 16.10.2012 16:23)

Здравеите и от мен моита дъщеря на 2 години , от началото до септември да сега сме все така сополиви и с хрема , в момента пием пети поред антибиотик , вече не издържам психически , моля се да се приключи с този кошмар !!!!!!

Аууууу колко антибиотик.Ужас

Отговор

Kriss27
17.10.2012 21:25

Хоп пак съм тук .След толкова борба вече сме на антибиотик newsm70Това е ,след толкова много и различни хомеопатични лекарства.Дано поне антибиотика помогне .

Отговор

obi4am
10.12.2012 12:47

Здравейте момичета.Станала съм враг на химията , фенка съм на народната медицина. Ето и моите изпитани рецепти.: При хремичка ,бързо и лесно минава чрез: на всеки 30 мин. се обтрива носната лигавица с тампонче / клечка за уши/ напоено с воден извлек на прополис. Не мислете ,че водния извлек е по- малко ефикасен от спиртния. Правя си го сама в къщи за 10 мин. и най-важното ,съхранявам го в стъклено тъмно шише. Този прополис ,дето се продава в аптеките ,е спиртен извлек в пластмасово шише,което е неправилен начин на съхранение, /пък и вреден -пластмасата отделя токсични масла /. Та рецептата за водния извлек си я взех от гугъл,като вместо 2 часа ,прополисът ми вря -10 мин. ,колкото да се отдели восъкът от него. Водния извлек може да се приема от малки деца без притеснение ,в него няма спирт ,а и не може да се получи предозиране,дори да се пие дълго време. В прополисът има седем антибиотика. И друга чудесна рецепта: става и за профилактика: когато децата са болни -вечер се намазват ходилата на крачетата с прясно изцеден сок от чесън.Ходилата са богато кръвоснабдени и попивайки, и разнасяйки се в кръвоносната система/чесънът е природен антибиотик/ ,унищожава всички бактериалните и вирусни причинители. Преди това може да се намажат крачетата със зехтин ,крем или друг мазен продукт. Аз мажа директно. Надявам се да съм полезна.

Отговор

Petq86
10.12.2012 12:54
Цитат  (obi4am 10.12.2012 12:47)

Здравейте момичета.Станала съм враг на химията , фенка съм на народната медицина. Ето и моите изпитани рецепти.: При хремичка ,бързо и лесно минава чрез: на всеки 30 мин. се обтрива носната лигавица с тампонче / клечка за уши/ напоено с воден извлек на прополис. Не мислете ,че водния извлек е по- малко ефикасен от спиртния. Правя си го сама в къщи за 10 мин. и най-важното ,съхранявам го в стъклено тъмно шише. Този прополис ,дето се продава в аптеките ,е спиртен извлек в пластмасово шише,което е неправилен начин на съхранение, /пък и вреден -пластмасата отделя токсични масла /. Та рецептата за водния извлек си я взех от гугъл,като вместо 2 часа ,прополисът ми вря -10 мин. ,колкото да се отдели восъкът от него. Водния извлек може да се приема от малки деца без притеснение ,в него няма спирт ,а и не може да се получи предозиране,дори да се пие дълго време. В прополисът има седем антибиотика. И друга чудесна рецепта: става и за профилактика: когато децата са болни -вечер се намазват ходилата на крачетата с прясно изцеден сок от чесън.Ходилата са богато кръвоснабдени и попивайки, и разнасяйки се в кръвоносната система/чесънът е природен антибиотик/ ,унищожава всички бактериалните и вирусни причинители. Преди това може да се намажат крачетата със зехтин ,крем или друг мазен продукт. Аз мажа директно. Надявам се да съм полезна.

Всичко добре,но ако детето има алергия към прополис може да стане голяма беля ...Това с чесъна не го знаех.

Отговор

Kriss27
11.12.2012 21:47
Цитат  (obi4am 10.12.2012 12:47)

Това не го знаех :) Дано да не ми се налага ,но при нужда ще изпробвам :)newsm10

Отговор

yulia83
12.12.2012 07:14
Цитат  (Plat_Forma 16.10.2012 09:22)

Милитеnewsm70Оправяйте се бързо.И наистина консултирай се с лекаря за имуностимулиращ сироп.Ние сега пием Имуномикс.

Доволни ли сте от имуномикса?

Отговор

daliq
12.12.2012 22:57

Ериус сироп

Отговор

maus_svk
13.12.2012 09:23

Здравейте, пробвайте с Коларгол, само с тях успях да я спра тая гадна хрема, и също включих Коластра и съм много доволна от нея и кашлицата отшумя, откакто започнах да я давам!

Отговор

jo4anna
14.12.2012 18:22

В МОМЕНТА СМЕ НА НАЗО ХИЛ -КАПКИ,НО НЕ ЗА В НОСЛЕТО,А ЗА ПРИЕМАНЕ 3 ПЪТИ ДНЕВНО С ВОДИЧКА.ДОБРЕ СЕ СЪЧЕТАВАТ С ДРУГИПРОДУКТИ ОТ СЕМЕЙСТВОТО НА ХИЙЛ,КАТО НАПРИМЕР ЕНГИСТОЛ.
пОЗДРАВИ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ МАМИ В БОРБАТА С ВИРИСИТЕ И ДОСАДНИТЕ СПОПОЛКИ!

Отговор

zazo79
15.12.2012 07:18
Цитат  (maus_svk 13.12.2012 09:23)

Здравейте, пробвайте с Коларгол, само с тях успях да я спра тая гадна хрема, и също включих Коластра и съм много доволна от нея и кашлицата отшумя, откакто започнах да я давам!

И ние стигнахме до тях наистина пресушават ,но когато ги спряхме след 5-6 дни пак почна лек сопол.За сега не слагам нищо замислям се да пусна изследвания на нос и гърло,но май ще е след празниците.Кажете какви са признаците за бактерии освен сопола може да ви се стори глупав въпроса,но никога не съм се сблъсквала с такива неща преди да тръгнем на градина.

Отговор

neli-kaneva
15.12.2012 08:32

Мила, майче и ние бяхме със сходен проблем около месец изписано ни е ЛИМФОМИОЗОТ 3 ПО 20капки, дъщеря ми е на 3
+2 по 5 капки ксизал, дават се 1 мес 10 дни почивка и така 3 мес, аз давам и хомеопатичните bryonia 30, МНОГО СЪМ ДОВОЛНА, ХРЕМА НЯМАМЕnewsm47

Пожелавам ви и вие да се оправяте, за да сте здравички на празниците9877_455

Отговор

rali_sm
15.12.2012 08:45
Цитат  (zazo79 15.12.2012 07:18)

И ние стигнахме до тях наистина пресушават ,но когато ги спряхме след 5-6 дни пак почна лек сопол.За сега не слагам нищо замислям се да пусна изследвания на нос и гърло,но май ще е след празниците.Кажете какви са признаците за бактерии освен сопола може да ви се стори глупав въпроса,но никога не съм се сблъсквала с такива неща преди да тръгнем на градина.

Зазо няма признаци,но просто ако иматебайтерия тя много трудно би се повлияла от каквито и да е капки.Всяка бактерия се лекува с точно определен преперат
Маус не споря с теб,но Коларгола са много силни капки и изсушават много носната лигавица,дългото им ползване води до привикване смисъл,че все някога няма да действат така хубаво както в началото.На мен това ми го каза един доста стар лекар,който по принцип в града ни е познат с природните си методи за лечение

Отговор

daynet
15.12.2012 09:04
Цитат  (zazo79 15.12.2012 07:18)

Освен упоритата хрема, която след няколко месечно лечение с какви ли не капки, сиропи, инхалации и т.н доведе до запушване на нослетата, нямаше никакви други признаци. Сега нослето не ни тече, но и не могат да дишат през него, запушено е. По думите на една педиатърка, от прекаленото използване на медикаменти се е получила капсуловане на секрета в нослето, а от там дойдоха и чести болки в ушите. Вчера си взех бактериалните изследвания и се оказа, че и двете имат по няколко бактерии и в нослето и в гърлото.
По темата, съвет не мога да дам, тъй като всяко детенце е различно и се повлиява от различно лечение.

Отговор

zazo79
15.12.2012 09:23

Докато не пусна изследванията мога само да гадая :( Дано няма нищо,че.....

Отговор

jo4anna
15.12.2012 16:10

Понякога наистина е необходими да се даде гърлен секрет,а и да се направи пълна кръвна картина с утайка,но това го преценява лекуващият лекар.Нашата лична правилно ми каза ,да не предприемам ей така подобно изследване,защото почти сигорно е,че ще открият някаква бактерия,но не е сигорно,дали тя е вредителя.Утре,каза,може друга бактерия да открият и така до края на Света.В крайна сметка бактериите живеят в нас и това не може да променим.Ако наистина не е необходимо,да не се опитваме да се борим с "Вятърни мелници"!

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.