Тема на форума

11.09.2012 09:39
diversia

Как се пере яке или завивки с гъши пух?

Моля помагайте!
Имам яке с гъши пух и не знам как да го изпера! Исках да го занеса на химическо чистене, но познати ме отказаха на бързо!

Ако някой има опит нека сподели!!!

Оставете коментар

vania1611
11.09.2012 09:42

За мен на химическо е най-добрият вариант..защо са те отказали..
Иначе в пералня.....може...но като го извадиш..не се знае пуха къде ще е ..
Няма да е равномерен...
Една приятелка така си изпра яке с пух...и като го изкарала...всичкият пух се беше събрал на едно място на топка.....колкото и да го тръскаше и оправяше..не можа да разпредели пуха....

Отговор

aniimirko
11.09.2012 09:43

На нашето яке са нарисувани топки за тенис,т.е.,че се пускат в пералнята заедно с якето!За завивка не знам,ако я дадете на химическо..........

Отговор

aniimirko
11.09.2012 09:44

Аз нашата завивка не съм я прала до сега,ползвала съм я 2 зими,но винаги е била в плик.Не знам как ще се пере........

Отговор

vania1611
11.09.2012 09:45

На всеки продукт би трябва да има етикет....където пише..почистване..подръжка и т.нн...виж там

Отговор

vania1611
11.09.2012 09:47

http://az-jenata.bg/article/8436/Znatzi-za-prane,-gladene,-himichesko-chistene,-sushene/
знациите какво означават

Отговор

Think_about_it
11.09.2012 09:48

Моята пералня има програма за пухени изделия,на 30 градуса е.Синът ми имаше яке което съм прала там безпроблемно,но самата дреха си имаше ясно написано указание,че може.

Отговор

diversia
11.09.2012 09:50
Цитат  (aniimirko 11.09.2012 09:43)

На нашето яке са нарисувани топки за тенис,т.е.,че се пускат в пералнята заедно с якето!За завивка не знам,ако я дадете на химическо..........

Благодаря ви за бързите отговори!
Ще погледна на етикета на якето!
Аз мислех да го изпера с импрегнант...

Отговор

diversia
11.09.2012 09:51

А от къде мога да си купя качествен импрегнант?

Отговор

katenstain
11.09.2012 10:01

В ПЕРАЛНЯ ПЕРА МОЯТА ЗАВИВКА С ГЪШИ ПУХ НА ФИННО ПРАНЕ 30 ГРАДУСА И И НЯМА НИЩО УСПЕХ

Отговор

uno_remont
11.09.2012 10:01

Такива якета пера директно в пералнята.Пуха става на бучки, но като изсъхне го поразбутвам и се оправя.

Отговор

Londra
11.09.2012 10:08

Ако якето е с достатъчно шевове, за да не 'избяга' пуха, можете спокойно да си го перете и всяка седмица. Най-важното е след това да се изсуши мн.добре, защото, ако не е ще започне да мирише. В смисъл, даже и да ви се струва сухо вече, го подръжте още няколко дена на простора(ако сушите по този начин). Топките за тенис също вършат работа, аз имам, но не съм ги пробвала още. Продавах такива якета и във всеки джоб имаше по 1 такава от производителите! ЗА завивки-пера я с краката във ваната, че не ми се побира в пералнята и после си знам, че поне 2 седмици трябва да се суши навън. Една пролет, когато я дадох на хим.чистене ми я върнаха с няколко тона по-избеляла (цветна е) и бяха успели да и скъсят и рамерите даже...Явно я бяха 'варили' здравата, та чак я повредиха безвъзвратно, въпреки, че не е евтина... Бях побесняля и повече няма да я дам никога там.

Отговор

OnTop
11.09.2012 10:09

Аз ги пера в пералнята с програмата за ръчно пране якета ,завивки и възглавници от пух

Отговор

tintin22
11.09.2012 10:12

Пера ги в пералнятя с топки за тенис-и за якета и за възглавници,но после ги суша в сушилня и са ок.

Отговор

elf4e
11.09.2012 10:12

Моя приятелка преди време каза, че си пере якето заедно с тенис-топки и всичко си е ОК;
стори ми се странно, но сега виждам, че е доста популярно:)

Отговор

Verus
11.09.2012 11:01

САМО ХИМИЧЕСКО !!!!! Не рискувайте, изхвърлих вече една олекотена завивка заради пране в пералня !

Отговор

unattainalble
11.09.2012 11:16

Аз лично имах яке от пух, за което бях дала 300 лева и то преди години...в пералнята пуха се събра...и от яке, с което можеше да ходиш с тениска отдолу, стана като тънко шушляково яке... Преди две години си купих яке с пух, не толкова скъпо, от Ню Йоркъра, нося го само на химическо, не е мръднало....пухкаво и топло е...но верно не излиза евтино.
Преди време бях видяла пухените якета в Том Тайлър да се продават с едни топки с размер на тенис топка в комплект. Те служели да разбутват пуха докато якето се пере.
Тази година питах в Бенетон как се перат якетата им с пух и момичето ми каза: в пералнята, но след това пускате якето на още една центрофуга...Пробвах го на едно старо яке...има сравнителен ефект, но най- доброто според мен е химическото!

Отговор

Магазин Малена
11.09.2012 11:24

И аз имам яке с гъши пух и още когато го купувах, продавачката ме предупреди, че е препоръчително на химическо чистене, понеже може да се събере пуха на едно място. Една дама по-горе беше описала случая. :) Аз лично моето го пера 1-2пъти на сезон - вярно не е евтино, но и хубавите якета с гъши пух не са хич евтини, за да се рискува с лека ръка. :)

Отговор

flowergirl
11.09.2012 11:46

Пере се в пералнята наистина с топки за тенис, които се слагат вътре и по някакъв начин предотвратяват степването на пуха, но после се суши в сушилня - има програма за завивки и възглавници и единствено по този начин си изсъхва равномерно, иначе стои на буци.

Отговор

798091
11.09.2012 12:16

Всичко съдържащо гъши пух се пере на 30 градуса ,с Первол за вълна и задължително в барабана на пералнята се слагат 2 тенис топки!Малко дрънчи,но това е единствения начин пуха да не стане на топка.Дрехите се сушат по-дълго и задължително от време на време се изтупват.Дано да съм ви полезна!Успех!!!

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.