Тема на форума

17.08.2012 10:20
julieta87

Моля ви помагайте..

Моля ви помагайте..
Вече 10 дена и повече детето е с кашлица.Няма темперетура,нито хрема :(
Два пъти го водя на лекар нищо му нямало.Интересното е че като сме вкъщи кашлицата е къртеща с храчки,обаче излезем ли навънка започва суха с задух и теква и хрема при кашлянето.
Така...от последният преглед ни изписаха Финистил противоалергични капки,които са ПРОТИВОПОКАЗНИ за епелептици и несъвместими с антиконвулсанти.Въпреки,че изрично казах на др че е епелептик.
Наистина ми писна да го тъпча със сиропи,за 10 дена сменихме 3 вида...
Започнахме с Стодал оттам суха кашлица с задух,изписаха ни Синекод ,за два дена стъана влажна,айде Мукосилван за влажна 1 ден пак стана суха-спрях го,водя го пак на преглед противоалергични капки...
Мисля да сменим въздуха и да не му давам нищо вече.
Сблъсквали ли сте се с подобно чудо?

Оставете коментар

Дарчо
17.08.2012 10:57

Смяна на въздуха - това е решението.
В Бургас въздуха е отвратителен - особено от няколко дена Кроношпан пак се е разпушил и не се диша.
Предполагам, че това влияе на детето Ви.

Отговор

megan75
17.08.2012 12:18

И според мен трябва да смените въздуха.Но мога да Ви препоръчам и сироп GrinTuss,изцяло е създаден само от билки.Аз съм много доволна от него,вече няколко пъти го използвам за дъщеря си и не се стигаше до по-сериозни лечения.
http://www.marvi.bg/grintus-grintus-sirop-za-deca-za-kashlica-210-gr-2074.html

Отговор

julieta87
17.08.2012 12:40
Цитат  (megan75 17.08.2012 12:18)

И според мен трябва да смените въздуха.Но мога да Ви препоръчам и сироп GrinTuss,изцяло е създаден само от билки.Аз съм много доволна от него,вече няколко пъти го използвам за дъщеря си и не се стигаше до по-сериозни лечения.
http://www.marvi.bg/grintus-grintus-sirop-za-deca-za-kashlica-210-gr-2074.html

Аз си мисля,че кашлицата е къртеща,тоест отхрачва,защо да я запушвам?
Четох,расъждавах и стигнах до извода,че понеже носа ту се отпушва,ту запушва секретите слизат надолу и с кашлица ги кърти.Не гърдите,а носа ''хърка'',след като се изкашля спира.Ни болен,ни здрав.Явно навън се получава задух,понеже въздуха е топъл,носа се запушва от там неможе да се изкашля,както трябва и...ужас.
Продължавам с ''Стеримар'' в носа и утре смяна на въздуха...

Отговор

megan75
17.08.2012 14:57

Ами в такъв случай е възможно и да имате проблем с трета сливица.Получава се така наречената гнойна капка,която се стича в гърлото и кара детето да се дави.Най-добре е да го види специалист УНГ.

Отговор

elena83
18.08.2012 08:43

И аз се замислих за трета сливица, макар при нея да има и други симптоми.Все пак проверете при специалист.Поне ще ви даде хубави капки за нос и ще се оправи.Инъче за сироп - моя прави няколко пъти ларингит ( мнооого суха кашлица и загуба на глас) и само билковия ен ти тус ни помага.Успех newsm51

Отговор

katerin
18.08.2012 09:21

По моите деца съдя, че сиропите за кашлица почти никога не помагат. Аз моите ги тъпча с чай с мед:). А за сополите пробвала ли си с хималайска сол вместо с "Стеримар"? По неприятно е, но изчиства хубаво носа, а ако хремата е в началото я и пресича.

Отговор

katerin
18.08.2012 09:28

Смяната на въздуха наистина е много добра идеяnewsm10 Дано се оправи бързо детето!

Отговор

galia2007
18.08.2012 09:57

а инхалации защо не пробвате
моя малкия прави такива изпълнения
мразя сиропите
Синекода веднъж еднва не ни вкара в болница-беше го задръстил със секретите, и от там бронхит
отхрачващите-тип Флавамед и от тип на Ацц -производните са по-добри, но някои деца също се задръстват
моят що Вентолин изпи, за да може да откашли, но не знам даи е показен при епилепсия.
Тогава купихме инхалатор и разредихме сиропите
ако няма находка в дробовете, най-добре инхалации за да откашли
а може ли е да е алергия???

Отговор

Потребител197632
18.08.2012 10:07

Консултация с оториноларинголог, т.е. УНГ направихте ли?

Отговор

hrisi_84
18.08.2012 10:28

Напълно възможно е тази кашлица да е алергична. Финистил едва ли ще помогне- Ксизал, Ериус...но продължително време. Естествено след консултация с лекар, аз препоръчвам и алерголог, освен УНГ.

Отговор

melinda76
18.08.2012 11:00
Цитат  (katerin 18.08.2012 09:21)

По моите деца съдя, че сиропите за кашлица почти никога не помагат. Аз моите ги тъпча с чай с мед:). А за сополите пробвала ли си с хималайска сол вместо с "Стеримар"? По неприятно е, но изчиства хубаво носа, а ако хремата е в началото я и пресича.

Чай с мед е отлично решение!!!!Аз пускам и едно лукче да се разтопи вътре много помага поне при нас!

Отговор

reni1977
18.08.2012 11:14

Здравейте продавалки! Помагайте , искам да чуя мнението ви за имената Никол- Мари и Никол– Мартина

Отговор

sisko_75
18.08.2012 12:53

Не прочетох какво са писали преди мен, но:
1. Според мен е грешка това "лашкане" от сироп на сироп.
2. Щом кашлицата се засилва вкъщи, значи там е проблема. Най-вероятно нещо го дразни. При мен беше така.
Това, което бих те посъветвала е да му правиш чай Бронхо... този, който е за деца. Моето дете го пиеше и студен, леко подсладен. Другия чай е от живовляк. Много добре отхрачва. Най-важното си остава, ако наистина нещо го дразни вкъщи да го откриете и .... отстраните.
3. Най-добре е да го заведеш на УНГ.
На сина ми сополите и кашлицата без Зиртек не минават. Не се ли включи противоалергично от първия ден се влошава. Относно пристъпите, които ти прави .... трябва да се консултираш какви противоалергични можеш да даваш.
Желая да престава тази кашлица и да сте здрави :-)

Отговор

sisko_75
18.08.2012 12:56

И забравих! Какво капеш в носа? Това е много важно. Трябва да овладееш секрета, който се стича.

Отговор

ZORI_135
18.08.2012 13:02

3мес,бяхме с кашлица- запушен нос--сополи-пристъпи:ни фенистил,ни ериус помогнаха.След като отново изписаха вентолин,заведох детето на кл.хомеопат и спря да кашля,спряхаи сиропите.Пу-пу.
Ако искаш координати пиши на лс.

Отговор

Dany_70
18.08.2012 13:03

ЗАВЕДИ ДЕТЕТО НА АЛЕРГОЛОГ-ДОКАТО НЕ Е СТАНАЛА АСТМА

Отговор

julieta87
18.08.2012 13:45

dbada14 на всички.От днес сме на чист въздух вече,носа ни е отпушен добре.Секретите ни са втечнени вече,пием Флудитек да ги изкашляме.Надявам се до 2-3 дена да приключим и с него.Невиждам смисъл да го водя на д-р,понеже до сега и 2 пъти ни казаха,че нищо му няма...Разбрах откъде е бил проблема-задна хрема,която се е стичала в гърлото и от там го карала да кашля.След,като носа вече е отпушен и секретети втечнени остава да ги изкашляме и така.Просто съм изумена за пореден път от безхаберието и некъдарносста на д-рите в Бургас.

Отговор

zoikata.1984
18.08.2012 13:54

Според мен нищо не пречи да си го заведете на лекар-специалист за най-сигурно.

Отговор

440751
18.08.2012 14:11

Вижте алерголог и унг ,от 1 година сме без 3-та сливица и всичко е ок ,преди това изпихме всички отхрачващи и противоалергични в аптеките!успех !

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.