Тема на форума

04.07.2012 18:58
Galq_Zlateva

Прекратяване на срочен договор

Искам да попитам-някой тук прекратявал ли си е срочния договор за интернет и кабелна телевизия,без да плаща всички такси до края на договорът?Искам да прекратя моя,тъй като се местя в друг град,но ми искат сума от около 300лв (за всички такси до края)...Няма ли някакъв друг начин...Благодаря предварително:))

Оставете коментар

VESS TRADE
04.07.2012 20:26

Ако сте подписали договор, в който са описани тези условия- нямате друг вариант.
Ето малко литература по въпроса:
http://neshtoto.com/%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BB%D0%B1%D0%B8%D1%89%D0%B0%D1%82%D0%B0/

Авторът е писал статията преди повече от година, но нещата не са променили особено.

Отговор

VESS TRADE
04.07.2012 20:28

newsm62 имах предвид тази статия: http://club50plus.bg/how-to/practice/914-pomosht-obsluzhvat-me.html?start=1
Нещо съм разсеяна.

Отговор

rondata
04.07.2012 22:08

За съжаление няма друг вариант - трябва да се платят таксите до края на договора. :(

Отговор

gvardeec
04.07.2012 22:16

Проверете дали в другия град няма същия оператор и да прехвърлите там интернета си и да си плащате пак всеки месец....

Отговор

dreamdj
04.07.2012 22:17
Цитат  (gvardeec 04.07.2012 22:16)

Проверете дали в другия град няма същия оператор и да прехвърлите там интернета си и да си плащате пак всеки месец....

a1a1

Отговор

Vapros4eto 78
04.07.2012 23:00

Може да предложите на ваш познат да го ползва.

Отговор

Galq_Zlateva
04.07.2012 23:07

Благодаря за информацията:)))

Отговор

Galq_Zlateva
04.07.2012 23:09
Цитат  (gvardeec 04.07.2012 22:16)

За съжеление няма cry

Отговор

julyanna
05.07.2012 08:39

Всъщност аз за първи път чувам нещо такова. Значи преди 2 години имах едногодишен договор за интернет с Мегалан. Преместих се в друго жилище и тъй като там интернета беше друг, то уведомих хората, че няма как да ползвам договора си. Стотинка не ми поискаха, въпреки, че до края на срока на договора оставаха месеци. Е, друг е въпроса, че само 2 месеца по-късно пак отидохме към Мегалан - изхвърлих интернет доставчика, който се оказа отвратителен. newsm62 Прекратявала съм и договори с кабелна телевизия поне десетина. Никъде не съм плащала никакви неустойки. Моят съвет е да изпратите препоръчано писмо до доставчика, в което го уведомявате, че поради преместването Ви в друг град се налага или да прекратите договора си с тях или те да Ви осигурят възможност да използвате услугата им на новия Ви адрес. Ама го пратете в писмен вид и не до кварталната каса. newsm47 Щом не искат с добро - ми няма да им плащате. Искайте си да Ви осигурят възможността да си ползвате услугата другаде. Как ще си прекарат кабела си е техен проблем. newsm62 Не зная какво точно сте подписали, но наистина ми звучи странно читав доставчик да изнудва по този начин. Нямате ли клаузи за прекратяване?

Отговор

Galq_Zlateva
05.07.2012 15:16
Цитат  (julyanna 05.07.2012 08:39)

Всъщност аз за първи път чувам нещо такова. Значи преди 2 години имах едногодишен договор за интернет с Мегалан. Преместих се в друго жилище и тъй като там интернета беше друг, то уведомих хората, че няма как да ползвам договора си. Стотинка не ми поискаха, въпреки, че до края на срока на договора оставаха месеци. Е, друг е въпроса, че само 2 месеца по-късно пак отидохме към Мегалан - изхвърлих интернет доставчика, който се оказа отвратителен. newsm62 Прекратявала съм и договори с кабелна телевизия поне десетина. Никъде не съм плащала никакви неустойки. Моят съвет е да изпратите препоръчано писмо до доставчика, в което го уведомявате, че поради преместването Ви в друг град се налага или да прекратите договора си с тях или те да Ви осигурят възможност да използвате услугата им на новия Ви адрес. Ама го пратете в писмен вид и не до кварталната каса. newsm47 Щом не искат с добро - ми няма да им плащате. Искайте си да Ви осигурят възможността да си ползвате услугата другаде. Как ще си прекарат кабела си е техен проблем. newsm62 Не зная какво точно сте подписали, но наистина ми звучи странно читав доставчик да изнудва по този начин. Нямате ли клаузи за прекратяване?

За съжеление няма клаузи за прекратяване,но сега взех адресът на централния офис и смятам да им пиша.Благодаря pinkflower

Отговор

julyanna
05.07.2012 15:46
Цитат  (Galq_Zlateva 05.07.2012 15:16)

За съжеление няма клаузи за прекратяване,но сега взех адресът на централния офис и смятам да им пиша.Благодаря pinkflower

Стига де, как така няма клауза за прекратяване? Всеки договор има. guilty

Между другото ако ще им пишете, то може съвсем "мило" да намекнете нещо от рода на : "Уважаеми господа, поради неочакваното ми и наложително преместване в друг град за доста дълъг и неопределен период от време, аз не виждам как мога да се възползвам от Вашата услуга и затова бих искала да прекратя договора си с Вашата компания по взаимно съгласие. При запитването ми във Ваш офис /пишете къде - каса, офис или където е там служителя/ ми бе заявено от Ваш служител, че мога да прекратя срочния си договор с Вас,само и единствено ако заплатя сумата от 300 лв /или за колкото претендират там/, равняваща се на стойността на месечните такси за оставащия период до края на договора. Тъй като мен този вариант не ме устройва и не виждам защо трябва да платя неустойка, искам да Ви уведомя, че очаквам или от ......../дата/ да прекратите договора ни по взаимно съгласие и без неустойка, или да ми осигурите възможност да използвам Вашата услуга на новия си адрес в гр. ........ до изтичането на срока на нашия договор. /как ще го направите си е Ваша работа/. Очаквам Вашият отговор".......и т.н. бля-бля. Обратна разписка, пощата и да си гледат работата. newsm62

Отговор

dessales
05.07.2012 15:53
Цитат  (julyanna 05.07.2012 15:46)

Между другото ако ще им пишете, то може съвсем "мило" да намекнете нещо от рода на : "Уважаеми господа, поради неочакваното ми и наложително преместване в друг град за доста дълъг и неопределен период от време, аз не виждам как мога да се възползвам от Вашата услуга и затова бих искала да прекратя договора си с Вашата компания по взаимно съгласие. При запитването ми във Ваш офис /пишете къде - каса, офис или където е там служителя/ ми бе заявено от Ваш служител, че мога да прекратя срочния си договор с Вас,само и единствено ако заплатя сумата от 300 лв /или за колкото претендират там/, равняваща се на стойността на месечните такси за оставащия период до края на договора. Тъй като мен този вариант не ме устройва и не виждам защо трябва да платя неустойка, искам да Ви уведомя, че очаквам или от ......../дата/ да прекратите договора ни по взаимно съгласие и без неустойка, или да ми осигурите възможност да използвам Вашата услуга на новия си адрес в гр. ........ до изтичането на срока на нашия договор. /как ще го направите си е Ваша работа/. Очаквам Вашият отговор".......и т.н. бля-бля. Обратна разписка, пощата и да си гледат работата. newsm62

a1a1

Отговор

Galq_Zlateva
05.07.2012 16:16

Пфууу,луда работа,сега ходих пак до офиса,дадоха ми адреса на централата където били вчетоводствата,адвокатите и т.н....Става въпрос за Нет 1...Единственото,което намерих в договорът е:
"....С оглед избягването на всякъкви съмнения страните се съгласяват,че ако освен услуга,предоставяна при срочен договор,потребителят ползва и услуга по договор,който е за неопределен срок потребителят може да прекрати действието на договора за предоставяне на тази услуга чрез отправяне на 30 дневно писмено предизвестие до Нет1"...
Разбрах го един вид,че ако си направя и друд безсрояен договор,мога да прекратя и двата....

Отговор

julyanna
05.07.2012 18:22
Цитат  (Galq_Zlateva 05.07.2012 16:16)

Пфууу,луда работа,сега ходих пак до офиса,дадоха ми адреса на централата където били вчетоводствата,адвокатите и т.н....Става въпрос за Нет 1...Единственото,което намерих в договорът е:
"....С оглед избягването на всякъкви съмнения страните се съгласяват,че ако освен услуга,предоставяна при срочен договор,потребителят ползва и услуга по договор,който е за неопределен срок потребителят може да прекрати действието на договора за предоставяне на тази услуга чрез отправяне на 30 дневно писмено предизвестие до Нет1"...
Разбрах го един вид,че ако си направя и друд безсрояен договор,мога да прекратя и двата....

При положение, че очакват да Ви резнат главата с около 300 лв, то аз поне не виждам как ще се навият да минете на безсрочен договор, че да се отървете от лапите им.

Значи в момента зяпам общите условия на тия Нет 1. Намерих това :

РАЗДЕЛ XI
Продължаване и прекратяване на договора за услуги

27. Договорът за услуги между ПОТРЕБИТЕЛЯ и НЕТ 1 се продължава след изтичане на избрания
срок само при изрично писмено съгласие на ПОТРЕБИТЕЛЯ относно условията за продължаване.
При липса на такова съгласие след изтичане срока на договора той се преобразува в безсрочен
при същите условия. ПОТРЕБИТЕЛЯТ има право да прекрати безсрочния договор с 1-месечно
писмено предизвестие без да дължи неустойка за това.
28. Договорът за услуги между ПОТРЕБИТЕЛЯ и НЕТ 1 се прекратява:
28.1. В срока и при условията, регламентиран в договора, или при взаимно съгласие, изразено
писмено от страните;

28.2. От страна на ПОТРЕБИТЕЛЯ с 1-месечно писмено предизвестие до НЕТ 1;
28.3. От страна на НЕТ 1 с 1-месечно писмено предизвестие до ПОТРЕБИТЕЛЯ;
28.4. Едностранно и без предизвестие от НЕТ 1, в случай на неплащане на цените по т. 21.2 от
тези Общи условия от страна на ПОТРЕБИТЕЛЯ;

28.5. Едностранно и без предизвестие от НЕТ 1, при неизпълнение на задълженията по т. 18.2, т.
18.3 и т. 18.4 от тези Общи условия;

28.6. Незабавно при настъпване на обстоятелства на непреодолима сила;
28.7. Незабавно по силата на акт на компетентен държавен орган;
28.8. Незабавно при прекратяване на дейността на НЕТ 1, съгласно Закона за електронните
съобщения.

посочените точки са :
21.2. Месечна абонаментна цена, осигуряваща достъп до услугите, за които е сключен договора
между НЕТ 1 и ПОТРЕБИТЕЛЯ. Месечната абонаментна цена се заплаща в срок до 5-то число на
месеца, следващ този за който се дължи
18.2. Да не извършват промени в абонатната МРЕЖА на НЕТ 1;
18.3. Да не подават сигнал на трети лица;
18.4. Да оказват необходимото съдействие на НЕТ 1 при осъществяване на контрол по законността
на ползване на предлаганите услуги и изпълнение на изискванията по т. 18.2 и т. 18.3. Контролът 5
се осъществява от упълномощени от НЕТ 1 лица

Значи, ако спрете да си плащате сметките, то по договор ще Ви спрат услугата. После евентуално могат и да се вдигнат и да Ви съдят, ама аз за толкова години не съм чула кабелен оператор да съди някого."newsm62

Само, че в случая Вие не искате директно прекратяването на договора - искате да си ползвате услугата.....ама в друго населено място. Какво Ви интересува, че не обслужват града, в който се местите? Ами да пуснат един кабел до там, щом не желаят да прекратят договора. Сядайте и им пишете това, което Ви казах. Да видим какво ще отговорят на предложението Ви. Аман от такива изнудвачи - все се мислят за тарикати.

Отговор

invain
05.07.2012 18:25
Цитат  (julyanna 05.07.2012 15:46)

newsm62

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.