Тема на форума

23.06.2012 13:37
rainfairy

Направи си сам ... или нека бъдем сръчни!

Мили дами /а и не само/, предполагам че не съм само аз фен на ръчно изработените в домашни условия различни аматьорски нещица. Пускам тази тема с надеждата да споделите идеи, които сте правили или сте видели някъде и сте ги харесали. Зимата имаше подобна тема за коледната украса - как да я направим сами, но бе строго профилирана.
Нека в тази тема се споделят предложения от всякакво естество на "Направи си сам" - дом, градина, апликации, бродерии ... всичко което ви дойде на ум и на сърце.
Очаквам вашите сръчни идеи! 6770_961

Оставете коментар

denidani
24.06.2012 23:30

...

Отговор

denidani
24.06.2012 23:31

И рамката

Отговор

denidani
24.06.2012 23:32

.

Отговор

denidani
24.06.2012 23:34

И цветята:))

Отговор

denidani
24.06.2012 23:39

Идват ми и други идейки,но ми се спи :))пак схте писха утре.лека вецер3133_168

Отговор

kalinadd
24.06.2012 23:43
Цитат  (denidani 24.06.2012 23:39)

Идват ми и други идейки,но ми се спи :))пак схте писха утре.лека вецер3133_168

a1a1 личи си , че ти се спи . идеите ти са много добри Лека нощ и хубави сънища !newsm51

Отговор

me4o77
25.06.2012 23:27

Как да си направим чанта за плаж Време е за почивка и пътешествия. Старите ни чанти са ни омръзнали и искаме нещо да променим и в туристическият си гардероб.

Аз Ви предлагам да направим заедно стъпка по стъпка чанта за плаж и за град от плат и да я декорираме с камъни.

Материали: 1 m х 0,80 m раиран плат в бяло и синьо, тъмно син плат 0,50 m х 0,80 m, подлепващо, памучна прежда, 1 опаковка червени камъни, конци за шиене, креда

Инструменти: линия, ножица, ютия, вакуумен апликатор -Viva decor , Изпълнение:
Подготовка преди работа: За да изработите кройка- разпечатайте в най-близкият копирен център схема N1 до достигане големината на квадрата или чертайте директно върху плата.

1.Налагаме шаблона веднъж и още веднъж- огледално за получаване на цялата кройка върху гърба на подлепващото. Повтаряме действието 4 пъти. Изрязваме изделията с резерва.
2.Залепяме подлепващото с ютия върху гърба на синият плат. Изрязваме по края. Ушиваме по червената линия две по две изделията. Обръщаме и изглаждаме отново.
3.Начертаваме 3 правоъгълника върху раирания плат с размери:
1 брой: 15см х 95 см, 2 броя - 55х 30 см.

Сглобяваме ги по схема N 2. събираме ъглите с еднакви цифри и сгъваме по пунктирите. За да съберем страниците в дъното и дръжките изработваме по 4 плохи. Вмъкваме раираният плат в синята платка и ушиваме.

1.Ще се наложи да ползвате услугите на ателие за поставяне на капси. Поставете ги на място с кръг от схема N1-4 броя.
2.В зависимост от дебелината на конците направете ги на достатъчно много ката и както се изработва традиционната мартеница ги усучете във въже.
3.Пъхнете в капсата въжето и направете възел. Повторете действието, като внимавайте дръжките Ви да са с еднаква дължина!!

Идва ред на най приятната част:

Декориране:
1.Нарисувайте си котвичка на избрано от Вас място с креда ( или нещо, което знаете , че ще се изпере).
2.Вземете вакуумният апликатор. Включете го и когато загрее започнете за принасяте камък по камък с него до завършването на котвата. Ще разберете колко бързо се работи за разлика от работата с пинцета!
За да се вдигне във въздуха камъка- слагате пръста на отвор във апликатора и създавате вакуум за задържането му.

1.Когато стигнете до желаното място за апликиране отпускате пръста, а камъка започва да се нагрява след притискането му към плата. Задръжте от 5 до 10 сек за да не се отлепят при пране. Действието се повтаря с необходимият брой камъчета за изработка на изображението.
Внимание: Вдигайте във въздуха камъка с лицевата страна към вас, за да остане лепилният слой към плата!

Браво! Вече си имате уникална чанта за хубавите летни преживявания!

Приятелски практични съвети:
1.За да е твърда чантата може да ползвате плат за шезлонг или всеки друг по-тънък трябва да го подлепите. В едноцветната част , която се обръща след зашиване използвайте по-мек плат. Ако в цялото изделие плата е твърд ушийте вълнообразните зони чрез окантване с веревна лента.
2.Ако желаете дъното или зоната около дръжките да е по-твърда може да вмъкнете парчета със същите размери от PVC материи, за да са устойчиви на пране. Например: подложки за хранене или като накиснете с белина стара рентгенова снимка и получите плака за изрязване.
3.Ако плата се разнищва може да го ушиете на оверлог, ако пък искате може да си изработите подплата като използвате същите размери на 3-те правоъгълника и я съедините с основното тяло в шева обединяващ тъмносиният и раираният плат.
- Ако имате проблем с намирането на дебели памучни конци, използвайте готови синтетични въжета за простиране на пране от магазините със стоки за бита.

-Има един много голям проблем с намирането на мобилният телефон в големи дамски чанти. На брега има и опасност екрана да се издраска от пясъка.

Ако вече ви е обхванала треската да шиете и са ви останали парчета плат направете си „котва”-джоб за телефон, пуснете я вътре от дръжката на чантата и по въжето , по въжето винаги бързо ще я издърпвате след звънене.

Успех!

Отговор

me4o77
25.06.2012 23:30

ето и чантата

Отговор

me4o77
25.06.2012 23:31

А това е схемата.Идеята е от сайта с абажурите.

Отговор

tuingo
25.06.2012 23:39

Оххххххххх страхотни са ви нещата,но кажете ми как ги правите тези цветя бе хорааааааааааааааааааааа

Отговор

boriana2727
26.06.2012 08:04

Ето един морски кът от мен! Състои се от няколко малки пана---само това по средата е готово купено. Глината се купува от Кауфланд и върху нея се декорират миди,рапанчета,морски кончета....и каквото имате подръка.След изсъхването може да лакирате!

Отговор

boriana2727
26.06.2012 08:07

Ето как изглежда кътчето с морско настроение!

Отговор

kalinadd
26.06.2012 10:03
Цитат  (boriana2727 26.06.2012 08:04)

Ето един морски кът от мен! Състои се от няколко малки пана---само това по средата е готово купено. Глината се купува от Кауфланд и върху нея се декорират миди,рапанчета,морски кончета....и каквото имате подръка.След изсъхването може да лакирате!

bravo а каква е тази глина , къде в кауфланд се намира , че сигурно голямо търсене ще настане . Опаковката също можеш да ни опишеш .

Отговор

boriana2727
26.06.2012 10:21

Глината е на щанда с пластелин,моливи и т.н. Нямам в момента подръка,но я има в кафяв и бял цвят и няма как да я сбъркаш...около 4.00лв струва един пакет от 500 гр. Тя не е като стандартната глина,макар че изглежда като нея---не се пече,а съхне от само себе си. Може да се правят всякакви нещица--много е пластична.Аз понеже ми се отдават приложните изкуства съм си правила какво ли не--напр.поставки за великденски яйца,поставки за свещи и т.н. Но нямам нищо подръка даснимам,защото моите приятели като ги видят изпадат в екстаз и аз им ги подарявам Лесно се оцветява дори и с обикновени водни бои! Чудесна е за деца,защото така малчуганите могат да си запазят творенията и ръчно да си ги оцветят. Ако случайно я няма в Кауфланд,в Метро винаги я има!

Отговор

kalinadd
26.06.2012 10:30

Много ти благодаря за инфото , наистина могт да станат много неща от нея , личи си , че се отдава , паната са страхотни !!! И аз съм приложник и за това ме заинтригува :)

Отговор

devilviki
26.06.2012 12:56
Цитат  (boriana2727 26.06.2012 08:07)

Ето как изглежда кътчето с морско настроение!

Това е страхотно, много си падам по такива неща. Браво на теб, определено ще си направя и аз.newsm10

Отговор

devilviki
26.06.2012 12:57
Цитат  (denidani 24.06.2012 23:29)

:)

newsm81smile3501

Отговор

rainfairy
26.06.2012 13:29
Цитат  (devilviki 26.06.2012 12:56)

Това е страхотно, много си падам по такива неща. Браво на теб, определено ще си направя и аз.newsm10

И аз и аз ...
Само да питам с кафявата глина пробвали ли сте и става ли добре?
А също за цветята да питам как се правят?!
Морската чанта е великолепна, само че това абсурд да го направя. :(
И последно, Калина дънките са страхотни, много ми харесва ефекта. newsm10
Ехх и вазичките щях да пропусна да похваля. Браво, продължавайте в същия дух да творите .. ще си открадвам идеите ви. newsm53

Отговор

Kossel
26.06.2012 16:43
Цитат  (kalinadd 24.06.2012 15:39)

прилагам една снимка на едни много любими ми дънки :) , продават се текстилни контури и дори маркери с тях е много лесно да се рисува .

Браво за дънките! super

Отговор

vania1611
26.06.2012 17:05

ea28b

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.