Тема на форума

30.04.2012 10:55
vessito_89

50-годишен юбилей

Здравейте
Баща ми след няколко дни (7 май) има юбилей-навършва 50г.
Поради множество причини,като основната е финансова,голямо парти с приятели и роднини в заведение или другаде няма да има.Ще сме си най-близките у дома.
Той преди време е споделял,че на 50-годишнината иска да вземе агне,да направи чеверме и голяма маса,за здраве,обаче няма да е.

Вие как бихте направили по-специален деня?
Дори подарък не мога да му измисля,защото той само работа,работа,работа,яде,спи,работа,работа,работа и съм много затруднена.
Ако човек има пари,лесно се измислят партита и изненади,а живеем и в малък град,общо взето нищо интересно града не предлага,та дори кино няма.....

Дайте някоя идея,ако ви идва на ум.
newsm17

Оставете коментар

vessito_89
30.04.2012 19:02

Е,аз не съм казала без пари да мине.Къде прочетохте такова нещо ?!?!?!?!?!
И определено не съм недоволна,че получавам мнение,нали аз го искам все пак.
Опитвам се да насоча идеята,защото явно не съм я формулира в началото.
А иначе много добре знам за кого работи,не ми е нужно да ми казвате хахахахаха
Кредита далеч не е добра идея обаче.Кредит за болен,кредит за жилище,кредит за абитуриент,сякаш нещо много стават.
Както и да е,разкрих повече от колкото трябва за семейството си на крайно непознати,ей така просто в нета,така че мисля да прекратя,а и явно стана,че никой няма да сподели как е минал подобен негов празник,общо взето се обезмисля замисъла.
Благодаря за мненията на всички.

Отговор

manhattan
30.04.2012 19:05
Цитат  (vessito_89 30.04.2012 17:01)

Тодорова,имаше нужда от големи и черни букви-те спряха идеите за подарък,ама мерси за мнението.

Митева,права си.Никой не го познава по-добре от нас,НО идеи за това как са минали празниците на ваши близки и познати,по-скоро акцентите от тези вечери биха били полезни да се роди моя идея и подобно изказване по-скоро ми се струва "неокачествимо тъпо"!

Мила Милена,мдааа наистина бих искала да върна жеста,и да го връщам всеки път,когато мога.Права си,абсолютно.Добре,че баща ми през тия ми рождени дни не е имал онкоболен и е имал повече работещи у дома :)
А и както знаеш за едни 100лв са много,за други са малко.......други пък на куп не са ги виждали от години.....та,така...

В крайна сметка идеята ми беше,като странични и независими наблюдатели да споделите,вие как бихте организирали един такъв празник,или ако вече сте го правили,то къде сте акцентирали?

Благодаря на всички за мненията.

Вие нали все пак трябва да седнете на маса и трябва да сложите нещо за ядене. Тези фенери според мен са абсолутна глупост, защото цената им за 5 бр. е 40 лв....малко глупаво ми се вижда това... Това ще са ти картофите, салатата и ориза за агнето, съмнявам се, че няма с кой да си разделите 60 лв. да купите една плешка или бутче на едно агне.
Като му се яде агне на човека пък направете му го...на 50 год. мъж фенери ще му пускате, незнам на мен ми се вижда неоправдано скъпо имайки предвит, че Вие нямате пари.

Отговор

manhattan
30.04.2012 19:16
Цитат  (vessito_89 30.04.2012 19:02)

Кредита далеч не е добра идея обаче.Кредит за болен,кредит за жилище,кредит за абитуриент,сякаш нещо много стават.
Както и да е,разкрих повече от колкото трябва за семейството си на крайно непознати,ей така просто в нета,така че мисля да прекратя,а и явно стана,че никой няма да сподели как е минал подобен негов празник,общо взето се обезмисля замисъла.

А и според мен всеки човек, навършващ 50 год. е искарвал така: ядене, пиене, танци, поздрави само обстановката може да е била различна в къщи , в ресторант, в чужбина...всичко зависи от паричките а и не е важно с какъв бюджет разполагаш ...със сигурност никой 50 год. не е бил в детски кът. А и най-важното е да е с хората които обича.

Отговор

Luki-sim
30.04.2012 19:40

Здравейте! Разбирам Ви. По същите причини и аз не празнувах този си юбилей. Събрахме се у дома - на пиле и питка. Децата ми подариха торта, огромен букет и всичко беше много сърдечно. За пенсионирането ми малкият ми син, снахата и внучката ми подариха едно рисувано яйце с моя светия и написано невероятно пожелание - това струва 20 лв. Моята снаха за именния ден на майка си подари в голяма рамка подредени снимки на трите й внучки и по една семейна снимка на дъщерите - това е около 50 лв. Ето такива дребни, но супер сърдечни неща ще направят празника истински и най-важно - баща Ви ще се почувства специален и обичан. УСПЕХ!9877_4559883_498newsm59

Отговор

vessito_89
30.04.2012 19:44
Цитат  (manhattan 30.04.2012 19:05)

Вие нали все пак трябва да седнете на маса и трябва да сложите нещо за ядене. Тези фенери според мен са абсолутна глупост, защото цената им за 5 бр. е 40 лв....малко глупаво ми се вижда това... Това ще са ти картофите, салатата и ориза за агнето, съмнявам се, че няма с кой да си разделите 60 лв. да купите една плешка или бутче на едно агне.
Като му се яде агне на човека пък направете му го...на 50 год. мъж фенери ще му пускате, незнам на мен ми се вижда неоправдано скъпо имайки предвит, че Вие нямате пари.

Алоооо кви 40 лв,кво нещо?
5 фенера са 10лв
Дали нормален човек без завидни финанси ще даде 40лв за фенери.....аз не бих.
Не съм без пари,но съм без много пари.
Както и да е.

Отговор

vessito_89
30.04.2012 19:49
Цитат  (Luki-sim 30.04.2012 19:40)

Здравейте! Разбирам Ви. По същите причини и аз не празнувах този си юбилей. Събрахме се у дома - на пиле и питка. Децата ми подариха торта, огромен букет и всичко беше много сърдечно. За пенсионирането ми малкият ми син, снахата и внучката ми подариха едно рисувано яйце с моя светия и написано невероятно пожелание - това струва 20 лв. Моята снаха за именния ден на майка си подари в голяма рамка подредени снимки на трите й внучки и по една семейна снимка на дъщерите - това е около 50 лв. Ето такива дребни, но супер сърдечни неща ще направят празника истински и най-важно - баща Ви ще се почувства специален и обичан. УСПЕХ!9877_4559883_498newsm59

Мисля,че сте права.....смисъл,че баща ми е народен човек,той се чувства добре,когато си е в къщи и всички сме си в къщи.
Мда,ще си караме на каквото има,с любов и каквото такова!

Отговор

Luki-sim
30.04.2012 19:50

Тодорова,имаше нужда от големи и черни букви-те спряха идеите за подарък,ама мерси за мнението.

Митева,права си.Никой не го познава по-добре от нас,НО идеи за това как са минали празниците на ваши близки и познати,по-скоро акцентите от тези вечери биха били полезни да се роди моя идея и подобно изказване по-скоро ми се струва "неокачествимо тъпо"!

Мила Милена,мдааа наистина бих искала да върна жеста,и да го връщам всеки път,когато мога.Права си,абсолютно.Добре,че баща ми през тия ми рождени дни не е имал онкоболен и е имал повече работещи у дома :)
А и както знаеш за едни 100лв са много,за други са малко.......други пък на куп не са ги виждали от години.....та,така...

В крайна сметка идеята ми беше,като странични и независими наблюдатели да споделите,вие как бихте организирали един такъв празник,или ако вече сте го правили,то къде сте акцентирали?

А относно самото празненство - осигурете любимата му музика, хубава торта, една питка и здравец, с които да му пожелаете дълголетие и благоденствие. Вземете от някой апарат, ако нямате, и направете прекрасни снимки, които после да разглежда с любов и умиление. Ако има внуци могат да изнесат малък концерт - не знаете това какъв балсам за сърцето е - казвам го от опит. Има едни свещички, като фоерверки - по 2-3 лв. мисля 3 бр.. Като се запалят на торта е страхотно. В предишният ми отговор преди минути ви дадох и няколко идеи за подарък. БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ЗНАЙТЕ, ЧЕ ЩЕ ИМАТЕ И ПО-ХУБАВИ ДНИ. Ако имате някакви въпроси - пишете без притеснение. 7719

Отговор

teditodorova
30.04.2012 19:53

мацко,вземи почети малко.Идеята за подарък я дадох малко преди твоя пост за това,какво си измислила.Така че НЯМАШЕ нужда от ГОЛЕМИ И ЧЕРНИ букви!!!

Отговор

teditodorova
30.04.2012 19:55

Малко ти е груб езика спрямо тези,които пишат,но както и да е!Няма да се включвам повече в темата!
Дори да беше написала за подаръка,можеше най-спокойно и с малки букви да напишеш,мерси,избрахме подаръчето вече.Ама с тези големи букви все едно крещиш на четящите!Пожелавам ти успех,дано ти се получи добре партито!

Отговор

vessito_89
30.04.2012 20:25
Цитат  (Luki-sim 30.04.2012 19:50)

А относно самото празненство - осигурете любимата му музика, хубава торта, една питка и здравец, с които да му пожелаете дълголетие и благоденствие. Вземете от някой апарат, ако нямате, и направете прекрасни снимки, които после да разглежда с любов и умиление. Ако има внуци могат да изнесат малък концерт - не знаете това какъв балсам за сърцето е - казвам го от опит. Има едни свещички, като фоерверки - по 2-3 лв. мисля 3 бр.. Като се запалят на торта е страхотно. В предишният ми отговор преди минути ви дадох и няколко идеи за подарък. БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ЗНАЙТЕ, ЧЕ ЩЕ ИМАТЕ И ПО-ХУБАВИ ДНИ. Ако имате някакви въпроси - пишете без притеснение. 7719

Виж за питката и здравеца не знаех,ще ги добавя на масата.
Иначе за свещичките-и тях ги знам,взимали сме такива,ще стане добре.
Той на всеки рожден ден се смее и казва,че става на 18,ама ако му поръчам торта,която да е във формата на 50,не ще избяга....най-голямото ми желание е да го накарам да се смее,много да се смее.love001

Отговор

Luki-sim
30.04.2012 21:16
Цитат  (vessito_89 30.04.2012 20:25)

Виж за питката и здравеца не знаех,ще ги добавя на масата.
Иначе за свещичките-и тях ги знам,взимали сме такива,ще стане добре.
Той на всеки рожден ден се смее и казва,че става на 18,ама ако му поръчам торта,която да е във формата на 50,не ще избяга....най-голямото ми желание е да го накарам да се смее,много да се смее.love001

Да точно за това става въпрос - да сте весели, да държите един на друг и да се обичате. Баща Ви би трябваро да е щастлив с такава дъщеря. Щом се тревожите кое как ще мине - значи всичко е наред!!!!!30128351_39811369_012

Отговор

mila milena
30.04.2012 21:43
Цитат  (galatec 30.04.2012 16:37)

Я кажи как да се свържем със свекъра ти, че едно агънце няма как да излезе под 200 лева.

Заповядайте-Дебращица,Пазарджишко!chasing

Отговор

mila milena
30.04.2012 21:50
Цитат  (vessito_89 30.04.2012 19:02)

Миличка,всеки един празник от такъв тип-юбилей,винаги си е свързан с големи разходи,който и каквото да ти предложи,все ще е финансово обвързано!

Отговор

Loulu
30.04.2012 22:43

Добре де - да не е ягне, продават се и части. Колко тежи една плешка? 3-4 кг? Значи около 40 лв... И се приготвя сравнително лесно - вечерта на нощна тарифа...
Веси, омеси му ти питката, ще се зарадва :) И въобще - нещо, което да е излязло под твоите ръце със сигурност ще му е много мило! Може да направиш някакъв колаж от снимки - като пано, което да окачи в рамка, или без рамка.

Отговор

vessito_89
01.05.2012 14:07

Абе и аз мислех да си я омеся,ама ме достраша за евентуални щети и натравяне,та май ще си я купя bv000193
За подарък мислех да е снимка на нас 4-мата,но в голям размер в рамка,ама нещо пак се разколебах,смисъл това си е негов празник,пък снимка на всички ни.....или....пък ще му хареса.....уф много сложна работа.....или пък да му изровя негови снимки от бебе до сега и на голяма пано да пише по средата- половин век зад гърба хи хи хи хи

Отговор

mila milena
01.05.2012 14:58
Цитат  (vessito_89 01.05.2012 14:07)

Абе и аз мислех да си я омеся,ама ме достраша за евентуални щети и натравяне,та май ще си я купя bv000193
За подарък мислех да е снимка на нас 4-мата,но в голям размер в рамка,ама нещо пак се разколебах,смисъл това си е негов празник,пък снимка на всички ни.....или....пък ще му хареса.....уф много сложна работа.....или пък да му изровя негови снимки от бебе до сега и на голяма пано да пише по средата- половин век зад гърба хи хи хи хи

Това е супер идея-паното!

Отговор

vessito_89
01.05.2012 15:22

Благодаря2oops

Отговор

melissa
01.05.2012 15:28

Аз не разбирам много,но мога да дам някои идеи за подарък.Ако има къде да се направи може на тениска да се щампова снимка или просто надпис"Най-добрият татко". Ако пие кафе или чай може да се поръча чаша със съшия надпис и снимка-струва 12 лева.
Аз лично на майка ми мисля да направя един подарък,но не знам дали ще ти хареса на теб.Решила съм да и купя табло,на което да и закача всички снимки на внучетата и.Те сега висят закачени,къде ли не за да може да ги гледа всичките и да им се радва,даже някои са зацапани и намачкани :))))))

Отговор

melissa
01.05.2012 15:29

Аз не разбирам много,но мога да дам някои идеи за подарък.Ако има къде да се направи може на тениска да се щампова снимка или просто надпис"Най-добрият татко". Ако пие кафе или чай може да се поръча чаша със съшия надпис и снимка-струва 12 лева.
Аз лично на майка ми мисля да направя един подарък,но не знам дали ще ти хареса на теб.Решила съм да и купя табло,на което да и закача всички снимки на внучетата и.Те сега висят закачени,къде ли не за да може да ги гледа всичките и да им се радва,даже някои са зацапани и намачкани :))))))

Отговор

Luki-sim
01.05.2012 23:59
Цитат  (melissa 01.05.2012 15:28)

Да и аз споделих такъв подарък. Майката на моята снаха остана много доволна от такова пано. Всичките й деца заедно - трите внучки, двете дъщери и зетьовете. Но ще бъде интересно да се направи пано с негови снимки от малък - та до днес с всички вас. Много е интересна и достижима и идеята за чаша с надпис НАЙ-ДОБРИЯТ ТАТКО. А за питката, все има кой да питаш, ако ли не пиши - ще ти помогна с рецепта.ea28b

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.