Тема на форума

01.04.2012 21:23
Lyubie

Давате ли Шуслерови соли на вашите деца?

От скоро ги използвам и ще се радвам,мамчета да се включите в темичката ако сте доволни или не от тези соли.Благодаряpinkflower

Оставете коментар

339001
05.04.2012 23:47
Цитат  (Lyubie 02.04.2012 15:26)

Благодаря мамчета ,че се включихте в темата,а аз сега научавам че номер 2 сол е за зъбките.Нямам търпение да си закупя книжката за комбинацията на соли при всяко едно неразположение при децата основно.Ако някой друга от 12те соли сте пробвали,ще се радвам да споделите.Хубав денpinkflower

Аз давах на моята бебка, която е на 6мес., по предписание на нашия педиатър /който е и хомеопат/, сол номер 6 при запек - предписанието беше за 14 дни и след първите няколко дни ефекта беше на лице. Изключително съм доволна. Сега и давам 1 и 2 за обрив и отново има ефект.

Отговор

anita_1
06.04.2012 10:07

КАКАТА НИ ЛЕПНА ЕДНА КАШЛИЦА ТЕКНАХА И СОПОЛИ И ПОНЕЖЕ СЪМ ТВЪРДЕ ПРОТИВ АБ ДОКТОРА НИ ИЗПИСА №4 МНОГА СЪМ ДОВОЛНА ЗАЩОТО БЯХ СКЕПТИЧНО НАСТРОЕНА!ВЕЧЕ ИМ СТАВАМ ФЕН МАКАР ЧЕ ГИ ПИХМЕ ТУНА ГЛАДНО ТУ НА НАХРАНЕНО КАКТО ДОЙДЕpinkflower

Отговор

Lyubie
06.04.2012 12:22
Цитат  (anita_1 06.04.2012 10:07)

КАКАТА НИ ЛЕПНА ЕДНА КАШЛИЦА ТЕКНАХА И СОПОЛИ И ПОНЕЖЕ СЪМ ТВЪРДЕ ПРОТИВ АБ ДОКТОРА НИ ИЗПИСА №4 МНОГА СЪМ ДОВОЛНА ЗАЩОТО БЯХ СКЕПТИЧНО НАСТРОЕНА!ВЕЧЕ ИМ СТАВАМ ФЕН МАКАР ЧЕ ГИ ПИХМЕ ТУНА ГЛАДНО ТУ НА НАХРАНЕНО КАКТО ДОЙДЕpinkflower

И ние сега пием номер 4 цялото семейство и има страхотен ефект за отпушване на носа и намаляване на сопола.Но както вас и аз ги давам когато падне,немога всеки път да се съобразявам на гладно или след хранене да е минало време...но пак имат ефект.Малката само една нощ я мъчи запушения нос иначе всеки знае че е кошмар поне 1 седмица.Давах и преди имунизация 4 и 11 понеже ми вдига до 40 градуса след ваксина и пак имаше ефект-никаква темпертура.

Отговор

zazo79
07.04.2012 13:41

Някой пил ли е N5 ?

Отговор

Lyubie
08.04.2012 19:44
Цитат  (zazo79 07.04.2012 13:41)

Някой пил ли е N5 ?

Да ние и то много:)За висока температура и в комбинация с 10,за нощно напикаване.

Отговор

elena83
09.04.2012 22:32

Заинтигувах се...ще взема за децата ( за имунната) подходящо ли е за летния период...

Отговор

Lyubie
10.04.2012 08:48
Цитат  (elena83 09.04.2012 22:32)

Заинтигувах се...ще взема за децата ( за имунната) подходящо ли е за летния период...

По всяко време ги давам аз,казаха 4е са подходящи целогодишно.От 6 месеца започнах на малката за имунитет,понеже ми направи срив,но сега пък за хрема и запушен нос номер 4 направо ги ядем като топъл хляб цялото семейство.Много са ефикасни.За имунитета са номера 3,6 и 7.Може ако сте доволни да ги харесате във Фейсбук ,там и книжка с подходящи комбинации за децата ми изпратиха безплатно и на всеки въпрос ви отговарят.

Отговор

наблюдателка
10.04.2012 21:45

Аз съм скептично настроена към тези продукти.След едно такова ..как да го нарека "лечение" със Шуслерови соли(три различни шишенца,вече не им помня номерата) в комбинация с хомеопатинчи на Боарон,дъщеря ми разви масивна двустранна пневмония!А уж лекарката беше педиатър хомеопат.Давала съм й какви ли не имуностимуланти:саменто,рибомунил,бронховаксом,изопринозин и т.н,дори стигнахме до вливане на имуновенин венозно и нищо не помагаше.Сега и давам Коластра по една капсула дневно и витамин С по една.Също така пие чай от шипка,червена боровинка и орехи. Вече по-рядко боледува,но съм по склонна да вярвам,че детето израсна(почти на 6 години е),отколкото че се дължи на профилактиката с горепосочените хапченца.Май както казват бабите "зора" е до към 6-7год.

Отговор

elena83
11.04.2012 17:03
Цитат  (Lyubie 10.04.2012 08:48)

По всяко време ги давам аз,казаха 4е са подходящи целогодишно.От 6 месеца започнах на малката за имунитет,понеже ми направи срив,но сега пък за хрема и запушен нос номер 4 направо ги ядем като топъл хляб цялото семейство.Много са ефикасни.За имунитета са номера 3,6 и 7.Може ако сте доволни да ги харесате във Фейсбук ,там и книжка с подходящи комбинации за децата ми изпратиха безплатно и на всеки въпрос ви отговарят.

Ами четох четох, но не успях да преценя кое да взема....писах във феисбука, дано ме насочат.

Отговор

Lyubie
12.04.2012 09:32
Цитат  (elena83 11.04.2012 17:03)

Ами четох четох, но не успях да преценя кое да взема....писах във феисбука, дано ме насочат.

Да ще го направят,дори и със закъснение,аз сега получих техния отговор от преди 5 дни им бях писала .Пишете им ако искате на контакти ,като е-мейл ,да ви изпратят книжката ,където има всякакви комбинации за деца.

Отговор

elena83
15.04.2012 16:03
Цитат  (Lyubie 12.04.2012 09:32)

Да ще го направят,дори и със закъснение,аз сега получих техния отговор от преди 5 дни им бях писала .Пишете им ако искате на контакти ,като е-мейл ,да ви изпратят книжката ,където има всякакви комбинации за деца.

Отговориха ми веднага newsm62 3,6 и 7 както и ти каза.Благодаря ти! А сега малкия е с червено гърло и температура...кое да опитам за температурата? За запушения нос от сливиците ми казаха да направя разтвор с 50 мл физ.разтвор и 4 хапченца от 8.Почнах го, ще пиша по натам резултат.

Отговор

Lyubie
15.04.2012 18:11
Цитат  (elena83 15.04.2012 16:03)

Отговориха ми веднага newsm62 3,6 и 7 както и ти каза.Благодаря ти! А сега малкия е с червено гърло и температура...кое да опитам за температурата? За запушения нос от сливиците ми казаха да направя разтвор с 50 мл физ.разтвор и 4 хапченца от 8.Почнах го, ще пиша по натам резултат.

Ako искаш мога да ти изпратя книжката на е-мейл със солите при различни симтоми при децата.За гърло:по 4 табл номер 3 -3-4 пъти на ден,отделно по 3 табл.инфлуцид-3 пъти на ден,ако темп.е над 38,5 номер 5 се дава по 2 табл.на час;при бял налеп на гърлото номер 4-3 пъти по 2 табл.;при възпалени сливици номер 9-на всеки час по 2 табл.Това е в книжката.Иначе моите деца минаха подобен вирус преди месец и малката ми вдига до 40 градуса,но минахме без АБ само със соли(номера 3,4,5), инфлуцид,но паралелно давах и панадол и нурфен.Писаха ми ,че номер 8 се капе в носа,но още не съм пробвала,давах им само номер 4 през устата за отпушване но носовете(разтварям ги във вода)и стана:).Но ако температурата продължи да е висока 2-3 дни го заведете на лекар по добре.Успех и ще чакам да пишете как влияе номер 8,че още не съм ги давала.

Отговор

elena83
15.04.2012 22:01
Цитат  (Lyubie 15.04.2012 18:11)

Ako искаш мога да ти изпратя книжката на е-мейл със солите при различни симтоми при децата.За гърло:по 4 табл номер 3 -3-4 пъти на ден,отделно по 3 табл.инфлуцид-3 пъти на ден,ако темп.е над 38,5 номер 5 се дава по 2 табл.на час;при бял налеп на гърлото номер 4-3 пъти по 2 табл.;при възпалени сливици номер 9-на всеки час по 2 табл.Това е в книжката.Иначе моите деца минаха подобен вирус преди месец и малката ми вдига до 40 градуса,но минахме без АБ само със соли(номера 3,4,5), инфлуцид,но паралелно давах и панадол и нурфен.Писаха ми ,че номер 8 се капе в носа,но още не съм пробвала,давах им само номер 4 през устата за отпушване но носовете(разтварям ги във вода)и стана:).Но ако температурата продължи да е висока 2-3 дни го заведете на лекар по добре.Успех и ще чакам да пишете как влияе номер 8,че още не съм ги давала.

За детето ми казаха по 2 таблетки на ден от всяка сол......и аз си мисля, че може да е малко.За белия налеп сега ще опитам с 4 и за възпалени сливици.Ще давам утре и ще видя как е темп. ако продължава да има във вторник на лекар.Аз по принцип рядко го лекувам сама, но сега нали са и празници, ще опитам.Дано му помогнат, че той с гърлото е зле и рядко минава без АБ.Ще пиша пак ( радвам се когато човек пусне тема и после си я следи) newsm10 Или може би са казали по 2 на ден защото питах за профилактика на гърло и за имунната......а при настинка да е друга дозата

Отговор

Lyubie
16.04.2012 12:12

Даа ,за профилактика се дава по 2-3 на ден.Моята дъщеря е на 1,2 год. и и давах 3-4 пъти по 4 табл.номер 3 само,отделно и номер 4 давах и инфлуцид задължително.А за болното ви гърло голям ефект има Тонзилотрена.Пак е хомеопатично и сега като е болничък може 3 пъти по 2,а после се прави профилактика 2 пъти в годината по 2 месеца 3 пъти на ден.Аз имам хронично болно гърло и така ми препоръчаха.А тези дозировки не си ги измислям сама,защото аз не съм медицинско лице за жалост:),а педиатърката ми ги изписва на децата.Тя лекува 3 дни така и максимум на третия ако не спре да вдига температура изписва антибиотик.Желая ви скорошно оздравяване и после ще чакам отговорpinkflower

Отговор

elena83
20.04.2012 08:30

Изключително съм доволна от капките които направих със сол 8 ! Слагах в нослето към 10 дни - вече е значително по добре.Хърка съвсем слабо и спи със затворена уста.Изумена съм, че след хилядите начини с които съм опитвала това помогна.Ще питам сега трябва ли да повторя курса...newsm10

Отговор

Lyubie
20.04.2012 16:55
Цитат  (elena83 20.04.2012 08:30)

Изключително съм доволна от капките които направих със сол 8 ! Слагах в нослето към 10 дни - вече е значително по добре.Хърка съвсем слабо и спи със затворена уста.Изумена съм, че след хилядите начини с които съм опитвала това помогна.Ще питам сега трябва ли да повторя курса...newsm10

Оооо много се радвам,веднага отивам до аптеката,да ги взема.То при децата това е основния проблем-сополите:)А през устата давахте ли номер 4,защото и от тях ефекта е поразителен за отпушване и за кашлица?Да знам дали да ги комбинирам 4 и 8 ,когато е нужно?

Отговор

elena83
20.04.2012 19:26
Цитат  (Lyubie 20.04.2012 16:55)

Оооо много се радвам,веднага отивам до аптеката,да ги взема.То при децата това е основния проблем-сополите:)А през устата давахте ли номер 4,защото и от тях ефекта е поразителен за отпушване и за кашлица?Да знам дали да ги комбинирам 4 и 8 ,когато е нужно?

Да, давам 3,6 и 7 по две на ден.Това е профилактичната доза. А като направи афтите на гърлото ( беше и възпалено) му давах и от 4 Доволна съм ще продължа да ги давам.Благодаря ти още веднъж, че сподели в темата и научих за тях.Давала съм какво ли не....newsm51

Отговор

Lyubie
21.04.2012 20:35
Цитат  (elena83 20.04.2012 19:26)

Да, давам 3,6 и 7 по две на ден.Това е профилактичната доза. А като направи афтите на гърлото ( беше и възпалено) му давах и от 4 Доволна съм ще продължа да ги давам.Благодаря ти още веднъж, че сподели в темата и научих за тях.Давала съм какво ли не....newsm51

Моля,за мен беше удоволствиеnewsm51
Толкова съм доволна от тези соли,че ги препоръчвам от сърце на всеки,който се е наситил на сиропи и АБ за децата си.Ще се радвам ако споделяте и за други номера,както за номер 8,който със сигурност и аз ще пробвам(дано не се налага скоро:)

Отговор

elena83
17.05.2012 06:06
Цитат  (Lyubie 21.04.2012 20:35)

Моля,за мен беше удоволствиеnewsm51
Толкова съм доволна от тези соли,че ги препоръчвам от сърце на всеки,който се е наситил на сиропи и АБ за децата си.Ще се радвам ако споделяте и за други номера,както за номер 8,който със сигурност и аз ще пробвам(дано не се налага скоро:)

Ще споделя и още нещо.Когато писах за детето, попитах за мен какво да пия.От 3 год се боря с едно пигментно петно на скулата ( доста големичко) дадох луди пари за кремове, но нищо.Казаха да пия 4,6 и 10 по 5 бр на ден.Ами да ви кажа още първата седмица се видя резултат ! В самото петно се появиха бели петънца и мисля, че почна да изчезва по малко.Естествено използвам си и крем ( имам в момента 9 различни) но мисля че това помогна повече newsm10

Отговор

ribarka
17.05.2012 08:24

пих ги през цялата бременност и сега давам и на бебето - за зъбките 1 2 И 11 И 3 при настинки начална фаза
Купувам ги отг чужбина - тук са мн. скъпи . Доволна съм .

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.