Тема на форума

01.04.2012 21:23
Lyubie

Давате ли Шуслерови соли на вашите деца?

От скоро ги използвам и ще се радвам,мамчета да се включите в темичката ако сте доволни или не от тези соли.Благодаряpinkflower

Оставете коментар

Loulu
01.04.2012 22:12

Давах преди от тези, които са за здрави зъби - 2 или 4 беше номерът, не мога да кажа нищо конкретно. Ако не са помогнали, то поне не са навредили :)

Отговор

Lyubie
02.04.2012 10:48

Аз усилено използвам номер 3 в началото на настинка или грипи съм изумена от ефекта,затова бих желала да чуя и други доволни от солите :)

Отговор

andi_di
02.04.2012 11:00

Аз използвам номер 2 защото моето бебче има рахит и ги пием от месец и половина вече,надявам се да има ефект.

Отговор

Loulu
02.04.2012 11:22
Цитат  (andi_di 02.04.2012 11:00)

Аз използвам номер 2 защото моето бебче има рахит и ги пием от месец и половина вече,надявам се да има ефект.

маме, стискам палци да се оправи бебочето! Извеждай го колкото се може повече на слънце - да генерира вит. Д.

Отговор

andi_di
02.04.2012 11:28

Благодаря ти Loulu,всеки ден сме максимално време на вън,знам че това е най-доброто лечение.

Отговор

Lyubie
02.04.2012 11:49
Цитат  (andi_di 02.04.2012 11:00)

Сигурна съм ,че ще помогне,имат мноого бавен ефект ,но резултата е 100% положителен.Аз използвам 5 и 10 за нощно напикаване на детето ми и след 2 месеца и половина сега забелязвам ефекта.Така ,че само търпение трябва да имаме.

Отговор

Loulu
02.04.2012 11:51
Цитат  (Lyubie 02.04.2012 11:49)

Сигурна съм ,че ще помогне,имат мноого бавен ефект ,но резултата е 100% положителен.Аз използвам 5 и 10 за нощно напикаване на детето ми и след 2 месеца и половина сега забелязвам ефекта.Така ,че само търпение трябва да имаме.

Я кажи малко за това за нощното напикаване. Ние от миналото лято сме без памперс, но все още спи с памперс и пишка бая нощем. През деня, ако спи до 2 часа, може и да не изпусне. На 2год. и почти 4 месеца е, не знам дали трябва да се притеснявам, че толкова се отлага махането на нощния памперс...

Отговор

Lyubie
02.04.2012 11:58
Цитат  (Loulu 02.04.2012 11:51)

Я кажи малко за това за нощното напикаване. Ние от миналото лято сме без памперс, но все още спи с памперс и пишка бая нощем. През деня, ако спи до 2 часа, може и да не изпусне. На 2год. и почти 4 месеца е, не знам дали трябва да се притеснявам, че толкова се отлага махането на нощния памперс...

Мила,ние сме на почти 5год. и до сега нямаше пропуск и нощем и на обед.Вече доста сухи панперси махам и съм много щастлива,защото е истински ад и за нас и детето също.Сега пием сол 5 и сол10 по 4-5 пъти на ден от всяка.Сина ми ги смучи,но може да си ги разтворите във вода и така 30 мин преди или след хранене.Успех..

Отговор

dinora1605
02.04.2012 12:26

Аз не съм давала на моята госпожица /тя е на 9 месеца/, но аз приемам.

Отговор

vicious_
02.04.2012 12:32

На мен ми бяха предписали 7 за силни болки в костите, но ортопеда ми ги отрече. И не ги взех, но като ви чета виждам, че трябва постоянство, а на мен ми ги изписаха със схема за 3-4 дни

Отговор

star_wars_2014
02.04.2012 12:46

Здравейте,
аз лично съм доволна от тях, има ефект, но за съжаление моят син не иска да ги приема, а е вече на 5години.
Солите, както и хомеопатичните лекарства имат, строги правила за приемането им. Например 30-40 минути преди и след приема им, да не се пият течности- газирани и подсладени сокове, шоколад ,ментови бонбони и други подобни. В интернет можете да прочетете повече за тях.
За да имат ефект, трябва търпение поне седмица две и най-вече да се приемат правилно. За съжаление тук в България са много малко фармацефтите или лекарите, които знаят за тези предписания за приема на солите и хомеопатичните лекарства:)
И най-важното е да сте с нагласата , че помагат . А не да се подлагат на съмнение:)

Отговор

maus_svk
02.04.2012 12:51

Аз давам четворка цяла зима и съм много доволна, освен една варицела като цяло, само малко сополки и друго не е било, а когато я усетя в началото увеличавам дозата и я пресичам настинката в зародиш!

Отговор

PRESINKA_10
02.04.2012 12:51

От къде се взимат тези соли има ли ги във аптеките и каква им е доло-горе цената.

Отговор

star_wars_2014
02.04.2012 13:02

В аптеките ги има ,около 11-12лв,

Отговор

pepi koleva
02.04.2012 13:46

Всеки ПОНЕДЕЛНИК от 9,30ч.в "На кафе" при Гала гостува д-р Папазова ,която много подробно ( и научно) обяснява действието на различните соли при различни проблеми...
Темите са различни ,но идеята е да се научим на профилактика и здравна култура..

Основното е , че си набавяме с тях Микроелементи, които не можем да си набавим от храната! И че В тези Шуслерови соли , микроелементите са във съединения , такива ,че СЕ УСВОЯВАТ от човешкия организъм- пълноценно!

(за разлика от други хапчета, които пием и изпишкваме, а клетките ни остават с дефицити..)....

Отговор

sevasta
02.04.2012 15:00

Здравейте!
За първи път чувам за тези соли и ми стана много интересно. Ще се запозная по - обстойно, нямам дете, но мисля да ги вземам за себе си.
Благодаря ви.

Отговор

Loulu
02.04.2012 15:06
Цитат  (pepi koleva 02.04.2012 13:46)

Всеки ПОНЕДЕЛНИК от 9,30ч.в "На кафе" при Гала гостува д-р Папазова ,която много подробно ( и научно) обяснява действието на различните соли при различни проблеми...
Темите са различни ,но идеята е да се научим на профилактика и здравна култура..

Основното е , че си набавяме с тях Микроелементи, които не можем да си набавим от храната! И че В тези Шуслерови соли , микроелементите са във съединения , такива ,че СЕ УСВОЯВАТ от човешкия организъм- пълноценно!

(за разлика от други хапчета, които пием и изпишкваме, а клетките ни остават с дефицити..)....

Аз, откакто обясняваше нещо за червата, спрях да я гледам. КАто каже: това да се пие за това, онова - за второ, трето, пето... По цял ден трябва само хапчета и отвари да тъпча.
Я си вземи едни хубави комплексни витамини с минерали и антиоксиданти и си 6!
Аз давах (мисля, че беше 2ката) на малката, защото бавно й се затваряше фонтанелата (няма рахит), но беше за много малко. Но сега мисля да пробвам тези с пишкането. Макар че е малка, отдавам го на малкия размер на мехура.

Отговор

mimsi78
02.04.2012 15:17

Аз давам № 2 , че зъбите ни изобщо не са здрави , особено след смяната .Не знам още дали има ефект , пием първото шишенце и се надявам , че ще има като изпием още няколко newsm10

Отговор

Lyubie
02.04.2012 15:26

Благодаря мамчета ,че се включихте в темата,а аз сега научавам че номер 2 сол е за зъбките.Нямам търпение да си закупя книжката за комбинацията на соли при всяко едно неразположение при децата основно.Ако някой друга от 12те соли сте пробвали,ще се радвам да споделите.Хубав денpinkflower

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.