Тема на форума

01.04.2012 21:23
Lyubie

Давате ли Шуслерови соли на вашите деца?

От скоро ги използвам и ще се радвам,мамчета да се включите в темичката ако сте доволни или не от тези соли.Благодаряpinkflower

Loulu
01.04.2012 22:12

Давах преди от тези, които са за здрави зъби - 2 или 4 беше номерът, не мога да кажа нищо конкретно. Ако не са помогнали, то поне не са навредили :)

Lyubie
02.04.2012 10:48

Аз усилено използвам номер 3 в началото на настинка или грипи съм изумена от ефекта,затова бих желала да чуя и други доволни от солите :)

andi_di
02.04.2012 11:00

Аз използвам номер 2 защото моето бебче има рахит и ги пием от месец и половина вече,надявам се да има ефект.

Loulu
02.04.2012 11:22
Цитат  (andi_di 02.04.2012 11:00)

Аз използвам номер 2 защото моето бебче има рахит и ги пием от месец и половина вече,надявам се да има ефект.

маме, стискам палци да се оправи бебочето! Извеждай го колкото се може повече на слънце - да генерира вит. Д.

andi_di
02.04.2012 11:28

Благодаря ти Loulu,всеки ден сме максимално време на вън,знам че това е най-доброто лечение.

Lyubie
02.04.2012 11:49
Цитат  (andi_di 02.04.2012 11:00)

Сигурна съм ,че ще помогне,имат мноого бавен ефект ,но резултата е 100% положителен.Аз използвам 5 и 10 за нощно напикаване на детето ми и след 2 месеца и половина сега забелязвам ефекта.Така ,че само търпение трябва да имаме.

Loulu
02.04.2012 11:51
Цитат  (Lyubie 02.04.2012 11:49)

Сигурна съм ,че ще помогне,имат мноого бавен ефект ,но резултата е 100% положителен.Аз използвам 5 и 10 за нощно напикаване на детето ми и след 2 месеца и половина сега забелязвам ефекта.Така ,че само търпение трябва да имаме.

Я кажи малко за това за нощното напикаване. Ние от миналото лято сме без памперс, но все още спи с памперс и пишка бая нощем. През деня, ако спи до 2 часа, може и да не изпусне. На 2год. и почти 4 месеца е, не знам дали трябва да се притеснявам, че толкова се отлага махането на нощния памперс...

Lyubie
02.04.2012 11:58
Цитат  (Loulu 02.04.2012 11:51)

Я кажи малко за това за нощното напикаване. Ние от миналото лято сме без памперс, но все още спи с памперс и пишка бая нощем. През деня, ако спи до 2 часа, може и да не изпусне. На 2год. и почти 4 месеца е, не знам дали трябва да се притеснявам, че толкова се отлага махането на нощния памперс...

Мила,ние сме на почти 5год. и до сега нямаше пропуск и нощем и на обед.Вече доста сухи панперси махам и съм много щастлива,защото е истински ад и за нас и детето също.Сега пием сол 5 и сол10 по 4-5 пъти на ден от всяка.Сина ми ги смучи,но може да си ги разтворите във вода и така 30 мин преди или след хранене.Успех..

dinora1605
02.04.2012 12:26

Аз не съм давала на моята госпожица /тя е на 9 месеца/, но аз приемам.

vicious_
02.04.2012 12:32

На мен ми бяха предписали 7 за силни болки в костите, но ортопеда ми ги отрече. И не ги взех, но като ви чета виждам, че трябва постоянство, а на мен ми ги изписаха със схема за 3-4 дни

star_wars_2014
02.04.2012 12:46

Здравейте,
аз лично съм доволна от тях, има ефект, но за съжаление моят син не иска да ги приема, а е вече на 5години.
Солите, както и хомеопатичните лекарства имат, строги правила за приемането им. Например 30-40 минути преди и след приема им, да не се пият течности- газирани и подсладени сокове, шоколад ,ментови бонбони и други подобни. В интернет можете да прочетете повече за тях.
За да имат ефект, трябва търпение поне седмица две и най-вече да се приемат правилно. За съжаление тук в България са много малко фармацефтите или лекарите, които знаят за тези предписания за приема на солите и хомеопатичните лекарства:)
И най-важното е да сте с нагласата , че помагат . А не да се подлагат на съмнение:)

maus_svk
02.04.2012 12:51

Аз давам четворка цяла зима и съм много доволна, освен една варицела като цяло, само малко сополки и друго не е било, а когато я усетя в началото увеличавам дозата и я пресичам настинката в зародиш!

PRESINKA_10
02.04.2012 12:51

От къде се взимат тези соли има ли ги във аптеките и каква им е доло-горе цената.

star_wars_2014
02.04.2012 13:02

В аптеките ги има ,около 11-12лв,

pepi koleva
02.04.2012 13:46

Всеки ПОНЕДЕЛНИК от 9,30ч.в "На кафе" при Гала гостува д-р Папазова ,която много подробно ( и научно) обяснява действието на различните соли при различни проблеми...
Темите са различни ,но идеята е да се научим на профилактика и здравна култура..

Основното е , че си набавяме с тях Микроелементи, които не можем да си набавим от храната! И че В тези Шуслерови соли , микроелементите са във съединения , такива ,че СЕ УСВОЯВАТ от човешкия организъм- пълноценно!

(за разлика от други хапчета, които пием и изпишкваме, а клетките ни остават с дефицити..)....

sevasta
02.04.2012 15:00

Здравейте!
За първи път чувам за тези соли и ми стана много интересно. Ще се запозная по - обстойно, нямам дете, но мисля да ги вземам за себе си.
Благодаря ви.

Loulu
02.04.2012 15:06
Цитат  (pepi koleva 02.04.2012 13:46)

Всеки ПОНЕДЕЛНИК от 9,30ч.в "На кафе" при Гала гостува д-р Папазова ,която много подробно ( и научно) обяснява действието на различните соли при различни проблеми...
Темите са различни ,но идеята е да се научим на профилактика и здравна култура..

Основното е , че си набавяме с тях Микроелементи, които не можем да си набавим от храната! И че В тези Шуслерови соли , микроелементите са във съединения , такива ,че СЕ УСВОЯВАТ от човешкия организъм- пълноценно!

(за разлика от други хапчета, които пием и изпишкваме, а клетките ни остават с дефицити..)....

Аз, откакто обясняваше нещо за червата, спрях да я гледам. КАто каже: това да се пие за това, онова - за второ, трето, пето... По цял ден трябва само хапчета и отвари да тъпча.
Я си вземи едни хубави комплексни витамини с минерали и антиоксиданти и си 6!
Аз давах (мисля, че беше 2ката) на малката, защото бавно й се затваряше фонтанелата (няма рахит), но беше за много малко. Но сега мисля да пробвам тези с пишкането. Макар че е малка, отдавам го на малкия размер на мехура.

mimsi78
02.04.2012 15:17

Аз давам № 2 , че зъбите ни изобщо не са здрави , особено след смяната .Не знам още дали има ефект , пием първото шишенце и се надявам , че ще има като изпием още няколко newsm10

Lyubie
02.04.2012 15:26

Благодаря мамчета ,че се включихте в темата,а аз сега научавам че номер 2 сол е за зъбките.Нямам търпение да си закупя книжката за комбинацията на соли при всяко едно неразположение при децата основно.Ако някой друга от 12те соли сте пробвали,ще се радвам да споделите.Хубав денpinkflower