Тема на форума

31.03.2012 17:50
alexitaa

Висока кръвна захар - помощ

Моля ви помогнете ми баща ми има много висока кръвна захар напоследък - той е диабетик, но прие само хапчета,т.е не е на инсулин.Напоследък му е много висока захарта въпреки че си пие хапчетата.Казаха ми че имало някаква билка Чинан ,която сваляла захарта?Някой ползвал ли я е?Кажете ми какво да правя?

Оставете коментар

alexitaa
01.04.2012 12:33
Цитат  (Ivet5 01.04.2012 12:32)

трябва да мине на инжекции веднага -не съм специалист,но брат ми е диабетик и няколко години пи хапчета,които са по-слаби и драстично си увреди органите-сега е на хемодиализа
не търсете билки,а лекарска помощ незабавно преди пораженията да са тежки

Здравейте той ходи по 2 пъти на седмица при лекаря,но все още не му е предписал инжекции

Отговор

Ivet5
01.04.2012 12:34

успех да се нормализира

Отговор

martinapencheva
01.04.2012 12:40

Моят мъж от една седмица е на инсулин и диетата му е следната (всъщност позволените храни) - не тлъсти меса, зеленчуци в неограничени количества и плодове, но само диня и пъпеш са му позволени.Спорта не е за пренегрегване, а най-доброто е ходенето пеш, разходки.
А за неинсулино зависимите:
Като билки мога да ти препоръчам чай от бобови шушулки, черна боровинка също чай.На всички тези на опаковките отзад пише как се приготвят и как се пият.Канелата сваля захарта, а става и много вкусно смесена с кисело мляко.
По билковите аптеки продават препарати под формата на хапчета, които са на канелена основа примерно Диабекан не е лош.
Смятам, че билки под формата на чай или билкови таблетки комбинирани с диета и разходки могат да предотвратят обвързването с инсулин, но трябва постоянство.Трябва всичко това да стане начин на живот.
НЕ СЪМ ЛЕКАР И ЗА ТОВА КОНСУЛТАЦИЯТА С ТАКЪВ НЕ БИВА ДА СЕ ПРЕНЕБРЕГВА!

Отговор

VESS TRADE
01.04.2012 12:42
Цитат  (martinapencheva 01.04.2012 12:40)

Моят мъж от една седмица е на инсулин и диетата му е следната (всъщност позволените храни) - не тлъсти меса, зеленчуци в неограничени количества и плодове, но само диня и пъпеш са му позволени.Спорта не е за пренегрегване, а най-доброто е ходенето пеш, разходки.
Като билки мога да ти препоръчам чай от бобови шушулки, черна боровинка също чай.На всички тези на опаковките отзад пише как се приготвят и как се пият.Канелата сваля захарта, а става и много вкусно смесена с кисело мляко.
По билковите аптеки продават препарати под формата на хапчета, които са на канелена основа примерно Диабекан не е лош.
Смятам, че билки под формата на чай или билкови таблетки комбинирани с диета и разходки могат да предотвратят обвързването с инсулин, но трябва постоянство.Трябва всичко това да стане начин на живот.

newsm10

Отговор

sonihrisi@gmail.com
01.04.2012 12:43
Цитат  (alexitaa 31.03.2012 18:42)

Не ви разбрах

Ако наистина желаете баща ви да живее нормален живот - изхода е инсулин. Убедена съм, че ендокринологът го е препоръчал, а това, че той не е приел мнението на специалиста си е негов проблем и ваш, защото вие се тревожите. А канела и други билки може да продължи да си взема.

Отговор

alexitaa
01.04.2012 12:49
Цитат  (martinapencheva 01.04.2012 12:40)

Много ви благодаря за изчерпателния отговор , ще пробваме и така.Утре ще ги посетя ,за да видя какво да правим с режима на хранене.Това за динята и аз го знам,ама не съм виждала скоро дини по магазините.Иначе ще пробваме с кисело мляко и канела.

Отговор

galia_dimitrova
01.04.2012 13:35

http://lecheniesmineraliikristali.com/%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%b8-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%b0-%d1%8f/%d0%ba%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%bf%d1%82%d0%b8%d0%bb%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%be%d0%b2-%d0%b7%d0%b5%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%82/

Отговор

139037
01.04.2012 14:14
Цитат  (VESS TRADE 01.04.2012 12:12)

Здравейте, в моето семейство всички са болни от Диабет тип 2, както и баща Ви (щом не е на инсулин).

Пътят е през личния Ви лекар към наблюдаващия Ви ендокринолог, за да се отхвърли вероятността за тотален отказ на жлезата. След като докторите потвърдят, че баща Ви не е станал инсулинозависим можете да се поогледате за допълнителни методи за справяне с положението.

Правилно е да се намали приема на мазнини, да се снижи калоричността на храната, почти да се изключат захарите, за сметка на увеличената консумация на плодове с ниска захарност и зеленчуци, които са източник на фибри. Необходима е и редовната физическа активност, за да се спре прогресиращото нарушението в обмяната на веществата.
Предполагам, че през зимния сезон горните указания са били по-трудни за спазване.

Близките ми си помагат с билкови екстракти Канела и Диаботаникал основно (вижте в профила ми), но е нужно продължително приемане, защото, за да подействат билките трябва време.

newsm10

Отговор

елинцето
01.04.2012 14:17

Пробвайте с една лъжичка канела супена

Отговор

139037
01.04.2012 14:18

Може да има и някакво възпаление,което често се случва при диабетиците.Понякога и лек грип повишава кр.захар.

Отговор

Потребител193281
01.04.2012 15:23

,,Билката,, се казва Чимен.Това е вид подправка за шарена сол,или за кайзероване на месо.В северна България се казва Пой.Наистина помага-сваля кръвната захар,но и повишава кръвотока в тазовата област,което влияе на либидото.Моя съвет,като човек който е имал диабетик в къщи 25 години е,колкото по-бързо мине на инсулин,толкова по-добре.

Отговор

611329
05.09.2012 07:06
Цитат  (alexitaa 31.03.2012 21:04)

Той пие хапчета ,но нещо напоследък му е много висока захарта.Не може да я нормализира.Сега като питах майка ми ,каза че щели да вземат някакви хапчета,в които имало канела.Дано да помогне

Истината е една!!! Движение,движение и пак движение!!! Купих си КросТренажор и си тренирам всеки ден по 1/2 час.Захарта пада моментално!!! Горещо препоръчвам да прочетете книгата на Руския професор Неумивакин където ще видите че Диабет,Паркинсон и доста други.....просто няма! А Професора не е никак случаен след като е лауреат на много награди и е удостоен с званието Народен лечител на Русия! Книгата се казва " Диабетът-Митове и реалност"
Купете си я и ще ви се отворят очите за много работи.Грешката ни е че сляпо вярваме на медицината която има интерес не да ни лекува а да ни предписва скъпите си и пре скъпи лекарства,това го казва и Професора!

Отговор

ivan_62
05.09.2012 08:14

Здравейте, аз също съм диабетик тип 2 / на лекарства - не инсулинозависим / , лекуване няма, но с постоянна диета и ходене пеша може да се контролират нивата на кръвната захар. Няма да изброявам каква е диетата, тъй като всички отговори по - нагоре писани са верни. Искам да споделя нещо, което скоро ми казаха и дори аз не съм го пробвал още, а най - вече и не вреди на нищо...Много е просто и лесно - 10 ядки суров нахут се накисват в обикновена чаша с вода всяка вечер и на сутринта се изяждат на гладно, така в продължение на 1 месец / лекарствата не трябва да се спират през това време, приемат се както е предписано от ендокринолога /......казват, че това помагало много за свалянето на високите стойности на кръвната захар. Ако имате машинка с тест лентички, може да се правят контролни замервания всяка седмица до като се приема нахута / и лекарствата / и диетата се спазва. Казват, че има хора, които са спрели лекарствата след тази терапия / да я наречем / След време, ако започнат да се покачват показателите на кръвната захар, може да се повтори всичко отново, но посещението при ендокринолог е задължително, дори и да се нормализират нивата на кръвната захар, за да даде указания за лечението по - нататък !!!

Отговор

mira_tm
05.09.2012 08:24

Баща ми от няколко години е с такъв диабет и сваля захарта с мноооооого ходене пеш, иначе напролет бере корички от сливи и ги вари на чай. При интерес ще питам и ще дам точните пропорции.

Отговор

808157
05.09.2012 09:20

Моят мъж беше с 19 единици захар.Последва ендокринолог,диета,много движение,никакви колбаси и свинско,телешко,агнешко,без бял хляб и всичко тестяно,много зеленчуци и нищо сладко.Пие Глюкофаж и Трансметил и вече една година няма захар.Това не се лекува,но с подходяща диета и лекарства всичко ще бъде наред.Не се притеснявайте!

Отговор

moom76
05.09.2012 09:43

Това не е настинка!
Идете при специалисти ендокринолози. Зависи от типа диабет може временно да е на инжекции до като се вкара в норма и после пак да е на хапчета, моя роднина е на над 70 и има старчески диабед и точно така го оправят. Не е задължително да е на инсолин после. Мед. Академия - отделението по ендокринология са добри и от години лекуват подобни проблеми.
Успех!

Отговор

611329
05.09.2012 20:19
Цитат  (neli-kaneva 31.03.2012 18:37)

Канелата какво помага

Искам да споделя една изпитана рецепта за Полиневропатия! Сутрин се закусва само и единствено със 3 суп лъжици овесени ядки и една лъж ленено семе(смляно) това всичко накиснато предварително в чаша гореща вода или кисело мляко.Към сместа се прибавя една чаена лъж канела и една суп лъж мед.Всичко това се обърква и се изяжда за закуска....следи се кр захар!

Отговор

zorniza
06.09.2012 10:08

Много движение и киселото зеле също сваля захарта ! Баща ми е така - още се дърпа и не отива на лекар ! Много се движи и яде кисело зеле в огромни количества !

Отговор

611329
07.09.2012 08:14

Ето я книгата свързана с диабета,която задължително трябва да прочетете!!!
Аз я прочетох и чак тогава разбрах колко мнооого много работи не са ми били ясни!

Отговор

valter
15.09.2012 10:59

Едно време на баба ми откриха много висока захар и искаха веднага да я оставят в болница и да почнат инсулин. Тя се разписа, че отказва и се прибра в къщи. Сутрин много рано /около 5часа/ изпиваше 50гр.мастика, смесени със сока на 2лимона. В началото го правеше всяка сутрин, след това разреди през няколко дни и ми казваше, че усеща кога се е качила захарта и само тогава го пиеше. Почина от съвсем друго и до края на живота си не отиде на лекар за захарта. Споделям с ясната мисъл, че не зная тя какъв тип диабет имаше и не трябва да се изключва лекар, разбира се. Но е хубаво човек да е информиран, пък и няма да навреди, ако не помогне.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.