Тема на форума

18.02.2012 15:28
rumi_n_m

Детски витамини без аспартам

Търся детски мултивитамини без АСПАРТАМ , моля някой ако знае или и чувал за такива да сподели.
За мен е лудост да се слага в детските витамини този отровен подсладител !
Ето инфо ако някой се интересува какво точно е АСПАРТАМА : http://otrova.org/index.php/2009/04/%D0%B5951-%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC/

Оставете коментар

shushamusha
29.02.2012 12:57
Цитат  (teodora12 21.02.2012 12:22)

Здравейте ! От 2 години давам на синът ми тези мултивитамиини. В интернет има много информация за тях ,така че няма да се спирам подробно на нея. Само ще споделя ,че това са витамини и минерали разработени за деца от научния институт на компания Nutrilite ,която отглежда,прибира реколтата и преработва растенията в собствените си сертифицирани ферми,като по този начин се контролира цялата продукция от семето до крайния продукт.За мен като родител е важно да знам къде ,как и по какъв начин се приготвят тези добавки и най-вече какво е качеството им. Защото държа витамините ,които давам на детето си да са от 100 % естествени източници,а не странно за мен ,много витамини в търговската мрежа са с етикет ,че са с естествен произход а цената им е 5 лв. на пример.( помислете си каква им е реалната цена и какво има в тях). На мен тези витамини ми излизат 0,50 ст. на ден . Усмихнат ден на всички от мен ! :)

Откъде ги взимаш?

Отговор

teodora12
29.02.2012 14:50
Цитат  (shushamusha 29.02.2012 12:57)

Откъде ги взимаш?

Здравей ! Аз съм абониран потребител към компанията,която предоставя продуктите на Nutrilite. Имам електронен магазин и си ги поръчвам чрез него ,а доставката идва за сега от Румъния. Ако искаш повече информация ,ще се радвам да бъда полезна. Мога по -подробно да отговоря на въпроси - на лични. :)))

Отговор

rumi_n_m
01.03.2012 21:49

Моето дете е на 7г. и ще трябва да пие по 4 таблетки на ден...
https://gallery.foreverliving.com/gallery/FLP/download/products/354_Forever_Kids_ENG_v9.pdf

Отговор

dariva
05.03.2012 09:12
Цитат  (maysi 29.02.2012 11:13)

Ето, тези давах на дъщеря си 3 месеца и беше здрава, но сега реших да и дам други неща, но сме болни и двете и то много! Препоръчвам детските витамини на Форевър, не защото съм дистрибутор, а защото са наистина добри!
http://www.flp.bg/bg/P_Kids_bg.htm

И аз давам от тези и на двете ми деца.Таблетките са с форма на животни и могат да се смучат или дъвчат. Дистрибутора, от който ги взимам ми каза, че дозата за 5г е 1 таблетка на ден, а за 10 - 2 таблетки. Така че една опаковка от 120 таблетки ми стигат за 40дни.
Най-важното е че това не са синтетични витамини, както повечето детски на БГ пазара, а са натурални - извлечени от растенията. А и според мен цена от 26лв за 120 таблетки е страшно ниска - в сравнение да речем с гадните марсианци...
А да сравняваме качеството - просто не можем...

Отговор

dariva
05.03.2012 09:14

За витамините на Форевър става дума...

Отговор

rumi_n_m
05.03.2012 18:24
Цитат  (rumi_n_m 01.03.2012 21:49)

Моето дете е на 7г. и ще трябва да пие по 4 таблетки на ден...
https://gallery.foreverliving.com/gallery/FLP/download/products/354_Forever_Kids_ENG_v9.pdf

Точно за тези витамини става въпрос и една опаковка от 120 витамина стига за един месец, а дистрибуторите лъжат за да им купите стоката. Четете оригиналните етикети и не вярвайте на търговски трикове. Качила съм линк с дозата и със тава на английски.

Отговор

rumi_n_m
05.03.2012 18:26

Това е оригинала : https://gallery.foreverliving.com/gallery/FLP/download/products/354_Forever_Kids_ENG_v9.pdf
Винаги проверявайте какво давате на децата си.

Отговор

alexlok
11.04.2012 20:46

Ето тези витамини наистина са добри.
Витамини за деца

Здрава имунна система за вашите деца!

СУПЕР ЦЕНА

Състав: Плодове от ацерола на прах, моркови на прах, естествен прах от портокали. Всяка капсула съдържа: витамин C – 50mg, витамин Е –5,4mg (8 I.E.), магнезий – 40mg, никотинамид(витамин В3) - 10mg, пантоте-нова киселина - 3,6mg, витамин B2 – 0,9mg, витамин B1 – 0,8mg, витамин B6– 0,5mg, витамин B12 – 1,0μg, фолиева киселина – 300,0μg.
Sanct Bernhard препоръчва за подпомагане при: чести инфекции и настинки, за деца във фаза на развитие за изграждане на здрава имунна система.
Действие: Уникалната комбинация от витамини подобрява функционирането на имунната система и съпротивителните сили при децата.
Допълнително действие: Витамините са жизнено важни вещества, които организмът не може да синтезира сам. Балансираното набавяне на всички витамини заедно с храната е необходимо за растежа, обмяната на веществата и жизнеността.
Начин на употреба: Като допълнение към ежедневната потребност препоръчваме децата да дъвчат или смучат 1 таблетка дневно.

Знаете ли, че......
Във възрастта между четири и дванадесет години децата израстват средно с 50 см. През това време теглото им се увеличава почти двойно. Който познава децата знае, че те често пъти се хранят небалансирано и еднообразно. Вместо здравословните плодове и зеленчуци, те предпочитат сладоледа, шоколада, желираните бонбони, пицата, пържените картофи…. последствията: все повече деца са с наднормено тегло, а липсата на жизнено важни вещества ги прави уязвими за инфекции и болести. Потребността от витамини се повишава поради растежа и
неправилното хранене.
През 2008 година таблетките с витамини за деца на Sanct Bernhard получават
оценка “добър продукт” от асоциацията на потребителите “OKO-TEST”.

Опаковка за 130 дни
(130 капсули)

Цена: 19,50 лв.

Отговор

982837
26.10.2012 17:10
Цитат  (iveta hristova 19.02.2012 20:37)

Марсианците са с със Аспартам.Аз също търся без подсладители всичко което ще сложа в устата на децата си ,но ми е много трудно..особенно пастите за зъби..дайте идея(за паста за зъби)...Хубава темичка!newsm10

здравей Ивета, ако още не си намерила паста и витамини без аспартам, изкуствени подсладители и оцветители. ти изпращам два линка на гел за зъби и на витамини : http://www.flp.bg/bg/P_Bright-Toothgel_bg.htm
Ако искаш мога да ти кажа как да се регистрираш и да ползваш отстъпка! Аз съм изключително доволна от продуктите на тази фирма и съм сигурна че давам на семейството си качествена храна

Отговор

coffe_drink
30.10.2012 16:35

Аз съм много доволна от употребата на Саностол-сироп.

Отговор

smile_09
30.10.2012 16:44

Вече няколко пъти купувам Yummi Bears и съм доволна.

Отговор

Nina D
02.11.2012 23:53
Цитат  (smile_09 30.10.2012 16:44)

Вече няколко пъти купувам Yummi Bears и съм доволна.

newsm10 И ние пием Yummi Bears - редуваме Мултивитамин и Ехинацея.
не съдържат: мая, пшеница, мляко, яйца, соя, глутен, сол, фъстъци, ядки, миди, изкуствени оцветители и аромати, салицилати и консерванти, ГМО. Подсладителите са: глюкозо-фруктозен сироп и тръстикова захар.

Отговор

riivanova
16.07.2013 02:43

В случай, че не знаете сорбитола, манитола и малтитола също са изкуствени подсладители и то доста вредни. Забелязах, че в повечето от споменатите като безвредни витамини се съдържа поне един, ако не и два, от тези подсладители при все, че въпросните витамини не съдържат аспартам. Специално за витамините на Форевър, ксилитола също е сред вредните съставки - диуретик, който води до образуване на камъни в бъбреците. В Саностол се съдържа полисорбат 80 - оказва отрицателно влияние върху имунната система и може да причини тежък анафилактичен шок, завършващ със смърт. Води също до безплодие.
В по-подробните списъци с Е-та има пълна информация за всички съставки, можете да си помогнете много, ако се снабдите с такъв списък. Прочетох темата, защото се надявах да попадна на витамини с изцяло естествени съставки и без никакви помощни вещества, обаче наистина ще се окаже, че само плодовете и зеленчуците отговарят на критерия безвредни. Ако са от градината на баба, разбира се. Ако са от Гърция или Турция - кой знае.

Отговор

Loulu
16.07.2013 11:17
Цитат  (riivanova 16.07.2013 02:43)

В случай, че не знаете сорбитола, манитола и малтитола също са изкуствени подсладители и то доста вредни. Забелязах, че в повечето от споменатите като безвредни витамини се съдържа поне един, ако не и два, от тези подсладители при все, че въпросните витамини не съдържат аспартам. Специално за витамините на Форевър, ксилитола също е сред вредните съставки - диуретик, който води до образуване на камъни в бъбреците. В Саностол се съдържа полисорбат 80 - оказва отрицателно влияние върху имунната система и може да причини тежък анафилактичен шок, завършващ със смърт. Води също до безплодие.
В по-подробните списъци с Е-та има пълна информация за всички съставки, можете да си помогнете много, ако се снабдите с такъв списък. Прочетох темата, защото се надявах да попадна на витамини с изцяло естествени съставки и без никакви помощни вещества, обаче наистина ще се окаже, че само плодовете и зеленчуците отговарят на критерия безвредни. Ако са от градината на баба, разбира се. Ако са от Гърция или Турция - кой знае.

Но сорбитол се среща и в естествена среда... Така че е важно как е получен. ако е извлек от черупчести плодове или е естествена ферментация на глюкозата?...
Аз гледам да са с фруктоза.

Отговор

publicimage
13.08.2013 10:20

Ето този продукт предпочитам за моя син
Nature's Way, Alive!
http://hranitelni-dobavki-bg.blogspot.com/2013/07/natures-way-alive-detski-vitamini.html

Отговор

krisi72
14.09.2013 03:52

Абе,хора не взимайте нещо което съдържа повече от 5-6 максимум 10 елемента във една таблетка.Там където има цялата Менделеева таблица във една таблетка е жива отрова.Има нещо наречено метаболизъм,няма как да се усвоят повече от няколко неща наведнъж.Останалото или отива във тоалетната или се тровите.Още повече,че някои неща се усвояват със храната,други на гладно.Във различни комбинации от няколко витамина и минерала и ако са повече елемента трябва да са разделени на няколко приема през деня за да могат да се усвоят.Не стига ,че със храната приемаме достатъчно химикали които трябва да се метаболизират,а като се прибави и медикамент със 20-30-40 неща във него.......Ами няма такъв метаболизъм и слон да е пак не може да го усвои.
Ето например комбинацията от вит.Ц и Цинк действа имуностимулиращо към тях може да се добавят и двата основни антиоксиданта за по силен ефект.Но ако се налага приема нето на на калций със Д или пък желязо с Ц трябва да се раздели на друг прием през денят за да може да се усвоят.
Определени комбинации от няколко неща се пият за определени болести няма панацея.

Не вярвайте на реклами и не забравяйте,че фармацията е бизнес и се спекулира със незнанието на хората.
Когато купувате лекарства задължително проверявайте производителят и дръжте на марката и качеството ,избягвайте българските медикаменти или такива от страни със нисък стандарт на живот като Русия ,Румъния,Албания,Китай.Залагайте на Немски ,френски може американски или словенски медикаменти ,но които се продават във цял свят и не могат да си позволят некачествена стока.Има нещо наречено процент на основно вещество,токсичност и пречистеност което се спазва само във Марковите медикаменти.Не взимайте реплики.

Нормално е децата да боледуват,те се раждат със слаба имунна система и имунната им система расте заедно със детето.Нормално е да има спадове и подобрения докато порасне и се укрепи всичко.Не могат непрекъснато да се дават имуностимулатори.Това не е кон да се пришпорва непрекъснато,а и кон да е накрая ще издъхне.Имунната система се стимулира само тогава когато се налага за кратко време иначе се отключват автоимунни заболявания и тя се обръща срещу хазаинът си.Да не говорим,че повечето деца във БГ са носители на Стафилокок още от родилните отделения и непрекъснато имат някакъв проблем УНГ,бронхити и т.н. .

Просто трябва да се действа разумно,не само аспартама и другите добавки са вредни също количество,качество време на прием,кои вещества със кои се усвояват и т.н.

Дано да съм ви била полезна все пак.newsm51

Отговор

1849447
02.10.2013 16:25

За засилване на имунитета на децата според мен най-доброто е коластрата. Тази, която е течна и натурална по мое мнение е най-чиста-без никакви добавки! Продава се по аптеките.Вярно, вкуса и не е от най-приятните,затова трябва да се смеси със сокче или мляко, но иначе си е супер. давам на детето си от много,много мъничко и смея да твърдя,че се радваме на здраве и много рядко боледуване. Ако пък решите можете да изберете и другия вариант-на капсули. Аз давам това http://www.zdravemarket.bg/bg/ezine/show/-10379.php

Отговор

Atina_Eli
04.10.2013 16:39

Аз давам вече година и половина от витамините на Форевър и съм доволна(особено като се има предвид, че сме пробвали какви ли не и тези се оказаха най-сполучливия избор, а и цената им е почвече от добра, т.к. ни стигат за 2 месеца).Даже напоследък и мъжа ми ги взима, но в дозата за възрастни и също е доволен.Иначе и коластра съм давала, но изписана от джи пи то на малкия-едно сиропче на име БИОЗИН КИДС-100 мл. 22 лв.

Отговор

LUXURYGIFTS2012
05.10.2013 04:10

Витаактив на ЛР.

Отговор

smile_09
29.10.2013 13:51

Да се присъединя и аз към доволните от Саностол http://apteka.framar.bg/30006307/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-230-%D0%BC%D0%BB- Препоръча ми го педиатъра, смята при нужда отново да взема него.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.