Тема на форума

03.01.2012 15:43
guccii

Айде малко да ми помогнете-боя за коса ?

dbada14 на всички ! Обръщам се по-специално към дамите,които ползват боя за коса.Да си празная не съм се боядисвала до сега newsm03 Моля,насочете ме към някаква марка боя,кои са по-добри?Доволни ли сте от тези новите крем-мус боя( не съм сигурна дали е точно така,за което се извинявам).При всички бои ли го има проблема с цвета,който става приблизително такъв,а не същия или изцяло си зависи от косата.Моята коса е светло кестенява,иска ми се малко да вкарам нова визия.Не мисля да се правя коренно различна,няма да съм нито руса,нито черна.Иска ми се нещо към шоколад,лешник нещо такова,но нямам представа каква марка боя да си взема.Много ще съм благодарна ако ми помогнете7719newsm51

Оставете коментар

rusamapaumna
03.01.2012 15:50

щом ти е за пьрви пьт мацко,избери по-качествена боя-лонда,палете...нещо от тях!и не стой повече от описаното време-колкото по-дьлго е боята вьрху косата ти,толкова по-тьмен става цвета,но се отмива постепенно и ще стане же;ания цвят все пак де!работи се много бьрзо-ако не си се боядисвала никога досега сама,разтвори в боята две льжици шампоан,за да стане по-голямо количество и малко по-рядка и я изсипи почти цялата вьрху главата си,все едно е шампоан-разнеси я/само с рькавици!/и изчисти местата,кьдето се е разтекла-с тоал.хартия или гьбичка просто/стой там около половин час и я отмий,но ще трябва да повториш процедурата след около 3 седмици,за да поеме боята самия косьм,иначе няма да е трайна новата ти визия!
и успех!newsm53

Отговор

Sale2011
03.01.2012 16:49

Но пък, ако нямаш реална причина като бял косъм, по добре не си разваляй косичката!
Светло кестеняв цвят е идеалният цвят за коса на една жена!!
newsm03

Отговор

boo
03.01.2012 17:00

Мус-боя - пробвах новата на Л'ореал Сюблим мус (новият Кастинг) - супер се нанася, но от трайността не съм очарована. Уж се води перманентна боя, но явно амонякът й е в по-малко, защото не покрива перфектно белите коси, както я хвалят. За тон-в-тон обаче ще е супер.

Шварцкопф също предлагат боя-мус, безамонячна - ако нямаш бели коси и не планираш драстична смяна на цвета, може да е подходяща.

Майка ми пробва новия амонячен мус на Велатон и е много доволна, покрива й белите коси добре, а тя има доста.

Сега съм си взела да пробвам новия мус на Рубела - безамонячен, за поддържане на цвета, ако съм го уцелила де. Но скоро се боядисвах с нормална боя и не съм го пробвала още, рано е.

С толкова мога да помогна :)

Отговор

Kremena T.
03.01.2012 17:09

Обичам да променям както прическата така и цветът на косата си.Последно ползвах мус-боята на палете и останах много доволна http://www.palette.bg/nashite-produkti/mousse-color/mousse-color/shades-palette/brown/. Цветът който си избрах съвсем точно съвпадна с резултата.Муса е много сполучлив, нанася се лесно в домашни условия, дори да ви е за пръв път.Успех в избора и дано останете доволна.

Отговор

boo
03.01.2012 17:11

Точно тази на Palette мен ме отблъсна с опаковката си - не позволява разделяне на боята, за разлика от другите, особено ако човек си запази флакона и помпата от предно боядисване. Аз съм с къса боя и един мус го ползвам на три пъти - а тази трябва да я хвърля освен...

Отговор

julieta87
03.01.2012 17:13
Цитат  (Kremena T. 03.01.2012 17:09)

Обичам да променям както прическата така и цветът на косата си.Последно ползвах мус-боята на палете и останах много доволна http://www.palette.bg/nashite-produkti/mousse-color/mousse-color/shades-palette/brown/. Цветът който си избрах съвсем точно съвпадна с резултата.Муса е много сполучлив, нанася се лесно в домашни условия, дори да ви е за пръв път.Успех в избора и дано останете доволна.

newsm10

Отговор

Kremena T.
03.01.2012 17:19
Цитат  (boo 03.01.2012 17:11)

Точно тази на Palette мен ме отблъсна с опаковката си - не позволява разделяне на боята, за разлика от другите, особено ако човек си запази флакона и помпата от предно боядисване. Аз съм с къса боя и един мус го ползвам на три пъти - а тази трябва да я хвърля освен...

Да, погледнато така може и да е недостатък, но ако говорим за качество, аз лично останах много доволна, с перфектно покритие дори на бели коси Wink

Отговор

boo
03.01.2012 17:38

Интересно - нали е безамонячна, или греша?

Отговор

guccii
03.01.2012 17:40

Наистина много ми помогнахте,благодаря.В интерес на истината и аз гледах в ДМ на Палет мус-а.Харесват ми като цветова гама.Сигурно ще си избера нещо от тях.Благодаря на всички,които се включиха в темата.10676_581

Отговор

Криси09
03.01.2012 19:51

Аз не знам какво съм ползвала вече,много често си сменям цвета и все с различни бои,преди година имах проблем с черните бои и се отказах да съм черна,бях на кичури,руса,после пак черна,после пак на кичура и преди 2 месеца реших,че зимата пак ще съм черна и си взех на Беути,мисля,че беше....мале,много ли стоях какво стана,сърбя ме главата 1 седмица,станах на рани по главата и по врата и ушите.......ад,пълен ад и така и не разбрах какво стана,но още имам ранички тук та ме,затова ТОТАЛНОооо се отказвам от черното,след месец някъде пак ще има кичури.

Отговор

mima_nik
03.01.2012 21:33

Довери се на професионалист, върви в някой салон и кажи какво искаш - ще те направят както искаш и ще получиш доста съвети. Лично аз доста неща научих от фризьорката ми. 6294_351

Отговор

Потребител142309
04.01.2012 04:37

Лично аз съм се боядисвала с българската Арома и L'oreal (различни цветове) (нямам бели косми). Вярно, че като е скъпа боята е по-трайна, но също така е и по-силна, може да ти увреди кожата и косъма. Така че според мен си избери по-евтина боя или ако държиш да е скъпа, гледай да не е русо, особено от тези които ги правят сега на пяна, защото те са голямо количество и ако си с по-малко коса и по-нежна кожа ще умреш от болка. Казвам ти го от личен опит, последното ми боядисване беше преди половин година и оттогава ме е страх да се боядисвам, сега ще обясня защо. От L'Oreal CASTING 24 Noyer Brun (тъмно-кестеняво) минах на L'Oreal Mousse Sublime 83 Сияещо златисто рус (с амоняк), и 1 седмица след това кожата ми беше гореща, зачервена и ме болеше като от слънчево изгаряне. Та така ходех цяло лято с шапка. Харесва ми русият цвят, но от изрусяването ми изпопада много коса и преживях егати и жестоките болки. Вярно, че можеш да отидеш и в салон и да те направят каквато искаш. Но според мен там е още по-зле, защото те държат 40-50 мин. докато изрусееш, а вкъщи можеш да се измиеш когато решиш. Вярно, че ти каза, че не искаш да си руса, но все пак не забравяй, че всяка боя си е химия и всичко си е на собствена отговорност. Майка ми се е боядисвала с повече видове бои, но не е доволна и тя от русите, защото болят и опадва косата, а безамонячните не са трайни (за бели косми или посивели не са подходящи). Не е доволна като марки единствено от "GARNIER". А тези на "L'oreal" трябва да се изсипват докрай в мивката и после да се изхвърлят (стават само за 1 боясиване), защото са под налягане. Имаше едни преди време много добри на "CHIFFELI" май, но отдавна не съм ги виждала. За мен това е боя №1, както и "L'oreal". А и сега "Арома" имали някакви нови бои, по-щадящи май, трябва да се пробват... :) Успех с боядисването и не стой много, ако не издържаш на болката (макар че в по-тъмните бои няма толкова амоняк), мий я и каквото стане! В крайна сметка по-важно е здравето!

Отговор

Силвия Тодорова75
04.01.2012 06:46

Моят съвет е да се довериш на професионалист.Не бих рискувала да си правя експерименти в домашни условия.Имам пресен опит-лятото ,докато бях в прованса се боядисах сама(моята фризьорка ме беше снабдила с материали) и резултатът беше 50-60см. по-къса прическа.Поне първия път отиди на фризьор,за да те направят както ти искаш,после лесно ще поддържаш цвета.

Отговор

zxz76
21.12.2012 09:35

Здравейте,
съвет към всички внимателно да подбират боята с която ще се боядисват.
Каква боя за коса да избера?
http://www.biolifecosmetics.com/blog/boq-za-kosa-kakva/

Отговор

edyakova
21.12.2012 19:16

Аз след таен, многомесечен пъклен замисъл на фризьорката да ме направи руса, реших да се боядисам сама. Взех си Гарниер - ледено тъмен махагон 4.15. Резултатът е такъв: https://www.facebook.com/elena.dyakova.9

Струваше по-малко от 4 лева.

Отговор

teentop_angel
23.12.2012 08:33

аз съм ползвала много различни марки. За мене най-хубавата е на гарниер, защото косата остава много мекичка след това-нещо, което при другите бои ГО НЯМА! само че недостатъка на гарниер е че този перхидрол толкова много люти на очите, че чак не мога да гледам! то и на другите бои си люти де, но на гарниер направо.....стори ми се ад през този 1 час в който се боядисах и чаках! Един съвет да ти дам-намажи си лицето и врата с мазен крем преди да почнеш да се боядисваш-така ако се оцапаш боята излиза само с памук и вода, иначе ще си шарена 1-2 дена:) pinkflower

Отговор

121191
23.12.2012 22:49
Цитат  (zxz76 21.12.2012 09:35)

Здравейте,
съвет към всички внимателно да подбират боята с която ще се боядисват.
Каква боя за коса да избера?
http://www.biolifecosmetics.com/blog/boq-za-kosa-kakva/

и от мен такъв съвет- за превилен избор , който в повечето случаи води до скъпа и качествена боя

Отговор

Veigar
25.12.2012 22:27

Пробвала съм най-различни бои, ако можеш да си вземеш на Loreal - няма да сгрешиш, ако ти е скъпо - Wella, Syoss също са добри, препоръчвам ти безамонячна - малко по-нетрайна е, но ако не ти допадне цвета по-лесно се коригира, а й не уврежда толкова. Garnier, Londa, Palette, Rubella, Aroma - не препоръчвам, изгарят косата а може и да си докараш някоя алергия после, говоря от личен опит...

Отговор

Donevi
04.01.2013 23:30
Цитат  (Потребител142309 04.01.2012 04:37)

Лично аз съм се боядисвала с българската Арома и L'oreal (различни цветове) (нямам бели косми). Вярно, че като е скъпа боята е по-трайна, но също така е и по-силна, може да ти увреди кожата и косъма. Така че според мен си избери по-евтина боя или ако държиш да е скъпа, гледай да не е русо, особено от тези които ги правят сега на пяна, защото те са голямо количество и ако си с по-малко коса и по-нежна кожа ще умреш от болка. Казвам ти го от личен опит, последното ми боядисване беше преди половин година и оттогава ме е страх да се боядисвам, сега ще обясня защо. От L'Oreal CASTING 24 Noyer Brun (тъмно-кестеняво) минах на L'Oreal Mousse Sublime 83 Сияещо златисто рус (с амоняк), и 1 седмица след това кожата ми беше гореща, зачервена и ме болеше като от слънчево изгаряне. Та така ходех цяло лято с шапка. Харесва ми русият цвят, но от изрусяването ми изпопада много коса и преживях егати и жестоките болки. Вярно, че можеш да отидеш и в салон и да те направят каквато искаш. Но според мен там е още по-зле, защото те държат 40-50 мин. докато изрусееш, а вкъщи можеш да се измиеш когато решиш. Вярно, че ти каза, че не искаш да си руса, но все пак не забравяй, че всяка боя си е химия и всичко си е на собствена отговорност. Майка ми се е боядисвала с повече видове бои, но не е доволна и тя от русите, защото болят и опадва косата, а безамонячните не са трайни (за бели косми или посивели не са подходящи). Не е доволна като марки единствено от "GARNIER". А тези на "L'oreal" трябва да се изсипват докрай в мивката и после да се изхвърлят (стават само за 1 боясиване), защото са под налягане. Имаше едни преди време много добри на "CHIFFELI" май, но отдавна не съм ги виждала. За мен това е боя №1, както и "L'oreal". А и сега "Арома" имали някакви нови бои, по-щадящи май, трябва да се пробват... :) Успех с боядисването и не стой много, ако не издържаш на болката (макар че в по-тъмните бои няма толкова амоняк), мий я и каквото стане! В крайна сметка по-важно е здравето!

Боята "Чифели" още я има, тя е професионална и е голям грамаж. В Стара Загора си я купувам от магазини "Ароматикс", в "Ивис" я няма. Специално за русото мога да я похваля много. Директно на тъмнокафяви корени без обезцветяване се постига доста добро изсветляване и не изтощава косата. Разбира се, взимам най-светлите нюанси. Нанася се на суха коса, само че трябва да са минали поне 2-3 дни от последното измиване. Веднъж се боядисах при измита същия ден коса и кожата ми стана на ранички.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.