Тема на форума

01.12.2011 09:29
zyamtcheva

Желаещи за миграция в КАНАДА ?

Здравейте, момичета,

Често чета темите из форума, но рядко пиша. Реших и аз да пусна темичка, защото съм на такава вълна в момента.
Днес изпращаме със семейството ми първите документи за кандидатстване за миграция в Канада към посолството във Виена. Ще се радвам да споделим опит, ако има и други семейства като нашето, които са решили да направят така стъпка в живота си.
Поздрави на всички!

Оставете коментар

adelina georgieva
01.12.2011 13:34

А някой има ли представа интервюто на какъв език е?

Отговор

stella198
01.12.2011 13:39
Цитат  (zyamtcheva 01.12.2011 09:56)

Не е трудно. Кандидатства се по документи. Говоря за Квебек - френската част. Процедурата е тромава, но до 1год. се заминава.

здр би ли ми казала как и къде се кандидатства за квебек ?

Отговор

beby_love
01.12.2011 13:40

Здравейте,Поздравления за положителната темичка която си пуснала zyamtcheva!Ние със дъщеря ми заминаваме за Ванкувър,Канада февруари месец.Ние кандидатсвахме по спонсорска програма,тъй като съпругът ми е Канадски гражданин от няколко години!Честно да ви кажа(това е мое мнение) доста пари отидоха по обработка на документи,медицински прегледи,преводи и легализации,снимки и т.н.Само обработката на документите в Мисисисага(Онтарио) беше за одобрение на спонсора и струваше 760 канадски долара,медицинските на мен и детето бяха общо 515 лева,правят се в София в точно определена от тях клиника!Отделно само д ми заверят на малката акта за раждане с легализация във Външно министерство ми струваше 80 лева и това не е всичко,имахме поне няколко преводи на всеки един стойността му беше най малко 20 лева(бяха около 15)нотарялни заверки и те горе доло толкова по 4-6 лева варират,снимките са им със определени формати ми те ми струваха около 30 лева до тук............абе доста пари хвърлихме и искренно се надявам да е било за хубаво,като отидем ще видим!Пожелавам успех,много здрави нерви и пари,дано всеки който пожелае да отиде там!walkingflowers513new

Отговор

beby_love
01.12.2011 13:50

http://www.cic.gc.ca/ забравих да го пусна ето от тук можете да се информирате за всякакъв вид документи и условия за кандидатсване за емиграция в Канада!

Отговор

beby_love
01.12.2011 14:16
Цитат  (stasi06 01.12.2011 12:30)

Eмиграция се пише май:))
гадна работа, кофти държава.....

Нещо не мога да ти схвана поста на тебе?!?...........Ако имаш предвид думата "Миграция" в заглавието .....то тя е правилна,както и "Емиграция", Емиграция е когато напускаш на местоживеенето си,а Миграция - пристигане на ново местоживеене!
И второ за коя държава говориш че е гадна за България или за Канада?Ако Канада е толкова гадна,няма да има толкова много хора,които да искат да емигрират там!По-добре се информирай малко за Канада,работа,политика,обучение,живот,природа и т.н. и тогава можеш да кажеш коя е гадна и коя не! newsm10

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 14:43

Много се радвам, че темата потръгна. Отговорих на всички, които ми писаха. Ако има още въпроси, ще се радвам да отговоря, ако мога.
Ще се радвам да се включи и някой, който вече е в процедурата, за да обменим опит.
Поздрави на всички!

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 14:46

Относно условията за заминаване, мога да давам съвети само за кандидатстване за Квебек, което е френска част.
Първо направете този тест и ако отговаряте на условията, тогава предприемете следващи стъпки :
http://legalimmigrationtocanada.com/onlinetest/online-evaluation.php

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 14:48

И първо и най-важно условие за миграция, с цел живот с цялото семейство - да говорите френски език.
Ако сте с английски, тогава сте за федералната програма, но там не съм наясно как стоят нещата, а и процедурата отнема 2-3 години. А за френската част - 1 година.

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 14:56

Основни изисквания са:

1. Ти и съпругът ти да сте под 36год.
2. Да имате дете под 15г.
3. Да сте висшисти.
4. Да имате трудов стаж над 4год, който може да докажете.
5. Да говорите френски ( може и на средно ниво).

Ако покривате тези условия, значи може да кандидатствате.

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 14:58

Пожелавам много късмет и щастие на beby_love. Само хубави неща да ви се случват! Пък, може и да се срещнем на Канадска зема, кой знае...

Отговор

beby_love
01.12.2011 15:32
Цитат  (zyamtcheva 01.12.2011 14:58)

Пожелавам много късмет и щастие на beby_love. Само хубави неща да ви се случват! Пък, може и да се срещнем на Канадска зема, кой знае...

Благодаря подобно и на вас,може...........светът е малък,нищо че изглежда тооооолкова голям newsm51

Отговор

tania_v_a
01.12.2011 16:25
Цитат  (adelina georgieva 01.12.2011 13:34)

interviuto e na frenski ezik.moga da vi dam danni na kanadski advokat koito se zanimava s urejdane na kanadska viza.ima ofis v rumaniq i patuva do bulgariq.imame 2 poznati semeistva koito zaminaha s negova pomosht.schwalb@mail.kappa.ro tova e imeila mu.moje da se svarjete s nego i na angliiski.

Отговор

nellyr
01.12.2011 16:31
Цитат  (Криси09 01.12.2011 10:41)

zyamtcheva
Успях ти желая!Мои близки заминаха за Канада преди 4 години и сега са много добре,естествено доста трудно и с доста парички.Ние с моя мъж,пък кандидатствахме за Америка,баща му и брат му са там,на моя мъж......но това е друг въпрос и ние очакваме до година,година и нещо заминаването,дай боже и на вас го пожелавам10676_581

По каква линия заминавате вие? Питам, защото и аз чакам документи за САЩ, ама мисля, че ще отнеме повече време.
Миграция ми се струва, че е само за птициnewsm62, но може и да бъркам

Отговор

Alex06
01.12.2011 17:03

Миграцията е преместване на хора с цел смяна на местоживеенето.

Миграциите могат да бъдат:

Вътрешни - преместване на хора в границите на държавата, което в българския език е възприето да се нарича с общата дума миграция;
Външни - преместване на хора извън общността им - държавата, континента.

По отношение на формите на миграция, външните миграции биват:
Емиграция - напускане на местоживеенето;
Миграция - пристигане на ново местоживеене;
Реемиграция - завръщане след временна емиграция;
6766_932

Отговор

Потребител113606
01.12.2011 17:25

ЗДРАВЕЙТЕ! И НИЕ ИСКАМЕ СЪС МОЯ МЪЖДА ЗАМИНАВАМЕ И ДЕЦАТА РАЗБИРА СЕ! НО ОЩЕ НЕ СМЕ СЕ ОРГАНИЗИРАЛИ! МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ КАКВА Е ТОЧНО ПРОЦЕДУРАТА! БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО! КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ!

Отговор

butterfly_g
01.12.2011 18:19
Цитат  (beby_love 01.12.2011 13:40)

Здравейте,Поздравления за положителната темичка която си пуснала zyamtcheva!Ние със дъщеря ми заминаваме за Ванкувър,Канада февруари месец.Ние кандидатсвахме по спонсорска програма,тъй като съпругът ми е Канадски гражданин от няколко години!Честно да ви кажа(това е мое мнение) доста пари отидоха по обработка на документи,медицински прегледи,преводи и легализации,снимки и т.н.Само обработката на документите в Мисисисага(Онтарио) беше за одобрение на спонсора и струваше 760 канадски долара,медицинските на мен и детето бяха общо 515 лева,правят се в София в точно определена от тях клиника!Отделно само д ми заверят на малката акта за раждане с легализация във Външно министерство ми струваше 80 лева и това не е всичко,имахме поне няколко преводи на всеки един стойността му беше най малко 20 лева(бяха около 15)нотарялни заверки и те горе доло толкова по 4-6 лева варират,снимките са им със определени формати ми те ми струваха около 30 лева до тук............абе доста пари хвърлихме и искренно се надявам да е било за хубаво,като отидем ще видим!Пожелавам успех,много здрави нерви и пари,дано всеки който пожелае да отиде там!walkingflowers513new

Нищо лично, но темичката никак не е положителна, с оглед на целта напускане на родината... Само си разсъждавам и споделям, не се хващайте за думите ми, просто ми стана тъжно колко много хора са решили да бягат.

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 18:21

Основни изисквания за Квебек:

1. Двамата съпрузи да сте под 36год.
2. Да имате дете под 15г, ако са 2 - още по-добре.
3. Да сте висшисти.
4. Да имате трудов стаж над 4год, който може да докажете.
5. Да говорите френски ( може и на средно ниво).

Направете този тест:
http://www.form.services.micc.gouv.qc.ca/epi/controler.jsp?languageCode=fr

Накрая ще получите отговор, дали покривате изискванията, за да има смисъл да подавате документи.

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 18:23
Цитат  (adelina georgieva 01.12.2011 13:34)

За френската част - интервюто е на френски.

Отговор

zyamtcheva
01.12.2011 18:27

Нямате нужда от фирма посредник, ако се справяте с френския. Така или иначе ви трябва официален превод от заклет преводач за документите. А дубликатите на всички документи се правят лично.
Специално в моя случай, всички документи ги набавихме в рамките на месец, с преводи, заверки и всичко. Ако сте организирани и мотивирани - нещата се получават!

Отговор

zuki10
01.12.2011 18:35
Цитат  (Alex06 01.12.2011 17:03)

Миграцията е преместване на хора с цел смяна на местоживеенето.

Миграциите могат да бъдат:

Вътрешни - преместване на хора в границите на държавата, което в българския език е възприето да се нарича с общата дума миграция;
Външни - преместване на хора извън общността им - държавата, континента.

По отношение на формите на миграция, външните миграции биват:
Емиграция - напускане на местоживеенето;
Миграция - пристигане на ново местоживеене;
Реемиграция - завръщане след временна емиграция;
6766_932

Оф, съвсем ще оспамя темата, ама така е, като искам да науча нещо ново...та на въпроса;
До сега си мислех че е емигранти — спрямо напуснатата страна и
имигранти — спрямо приемащата страна, а миграцията е като действие само...

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.