Тема на форума

19.10.2011 00:30
elma1234

С какво подсилвате имунитета на децата си,моля споделете?!

Здравейте,близначките ми са на 2г6м.Не ходят на ясла,в момента имам възможност да ги гледам в къщи.Незнам дали поради ниското тегло с което се родиха, но много боледуват.Веднъж на два месеца пият АБ,а е имало случаи,когато пият и няколко поредни месеца.Не ми се мисли,какво ще е когато тръгнат на градина.А несъмнено ще дойде и това време......
Искам да им давам нещо превантивно.Наскоро попаднах в БГмама на тема тема за меда и прополиса,като имуностимуланти.
Вие давате ли нещо за имунитете?
Моля,ако сте давали на вашите дечица прополис,мед или нещо друго споделете опит и резултат......
Предварително благодаря!

Оставете коментар

cveti2moni
16.11.2011 14:50

Ние също много честно боледуваме и досега сме минали през гнойни ангини и пневмонии,последната през август и то двустранна.Сега се оказва че имаме някаква алергия но можем да я тестваме когато навърши 3 години(края на януари),та и аз искам да попитам,дали може някой да ми каже някакви имуностимулатори при положение че пием антихистамини в момента.newsm17

Отговор

maysi
16.11.2011 18:44

Аз давам на малката Активен пробиотик на Форевър, Абсорбент С, Детски витамини, а когато я заболи гърлото и давам Чесън и мащерка, на таблетки. Откакто ги приема сополите и наченките на настинка са парирани за ден-два!
Пожелавам да са ни живи и здрави децата, а аз за себе си съм взела кардинално решение. Вече давам пари за витамини, ако ще да се лиша от нещо.

Отговор

snejana.1971
17.11.2011 19:19

Здравейте, детенцето ми е на 2.7 месеца от септември започна да посещава ясла ходи 3 дена и се разболя, за първи път пихме тогава антибиотик и близо месец не го бях пуснала но явно му е харесало там защото искаше да ходи при децата в градинката и този месец ходи 3 дена и отново се разболя със хрема, температура от там гърло и т.н днес вече е пак на антибиотик и то за 10 дена лечение и педиатърката ни предписа Биозин- имуностимулант.Някой давал ли е на децата и доволни ли сте.Трябва да се пие веднъж в годината за 2 месеца.Моля споделете.Благодаря предварително:)

Отговор

viki_konte
24.11.2011 07:57

Привет и от мен.Ще ти кажа аз какво давам на моето момиче,за подсилване.Понеже ний сме доста злояди и взех пчелно млечице,мултивитамини на д-р Тайс,пробиотик Лакто 4,и рибено масло.Всичките тези продукти са за подсилване на имунната система и възбуждат апетита.Пробиотика задължително трябва да присъства след като често боледуват.Не са много скъпи всичките тези неща струват около30 лв,пчелното млечице и рибеното масло са за 3 месеца,останалите два продукта стигат за един месец.
Дано съм помогнала.
Желая успех и по-рядко да боледувате.

Отговор

tanyaviolin
24.11.2011 08:17

Аз от 3 години давам коластра и зелена енергия.От началото на ноември до края на февруари.По 1 сутрин.Ако започнат да се сополявят,засилвам дозата.Две зими прескачаме антибиотиците вече.

Отговор

teodora12
24.11.2011 09:09

Здравейте и от мен ! Аз от две години давам на детето ми детските натурални витамини на Nutrilite. Те са изцяло от естествени източници-плодове и зеленчуци.Не съдържат химични съставки и оцветители. Дъвчащи са и с много приятен вкус. Синът ми си ги търси сам и си знае, че това са неговите бонбонки.От два месеца е на градина и естествено се засилиха вирусите. За мое щастие не ми се е разболявал сериозно ,само се разминаваме леко с хрема и слаба кашлица.Но и засилих приема на витамините ,като добавих и Витамин Ц (от череша Ацерола) и Ехинацея ,която се взима само 10 дни в месеца ,след това 20 дни се почива . Изключително доволна съм ,дано така се разминаваме с вирусите.Смятам ,че на децата ни колкото по-малко лекарства и витамини добити по химичен път им даваме ,най-добре.Давайте повече плодове, зеленчуци и мед в определени дози и разбира се качествени витамини.Предпочитам да давам пари за здраве,както за детето ми ,така и за цялото ми семейство ,отколкото за лечение на болести . Много здраве ви желая!

Отговор

rali_sm
09.12.2012 13:35
Цитат  (maysi 16.11.2011 18:44)

Аз давам на малката Активен пробиотик на Форевър, Абсорбент С, Детски витамини, а когато я заболи гърлото и давам Чесън и мащерка, на таблетки. Откакто ги приема сополите и наченките на настинка са парирани за ден-два!
Пожелавам да са ни живи и здрави децата, а аз за себе си съм взела кардинално решение. Вече давам пари за витамини, ако ще да се лиша от нещо.

А от аптеката ли ги купувате,и на каква възраст е детенцето?Питам за да знам дали ще мога да го приложа на сина си

Отговор

desiii
18.12.2012 11:48

Имунобор Кидс -сироп много съм доволна преди това съм давала коластра на Аква сорц но не видях резултат а от както давам имунобор сме боледува ли само 1 и то за кратко и вече 4 седмица сме на ясла без прекъсване :)

Отговор

121191
18.12.2012 15:24
Цитат  (maq_ 16.11.2011 07:17)

Аз също съм против синтетичните витамини ,за които има доста писано ,че алергизират и какво ли не още.
---- Плодове и зеленчуци,рибено масло
---,Бирена мая (която съдържа необходимите витамини и минерали,които ги има в синтетичните),
---коластра(напоследък си купувам от аптеката ,има чудесна на АBOPHARMA)
----сребърна вода (при необходимост и като капки за нос)
----хомеопатия ,ако се наложи
а антибиотик не давам ,предполагам ще дам само в някакъв краен случай.Сина ми е на 6 и половина и от близо 4 години антибиотик не е пил.
-----забравих и за пробиотиците ,ползвам Лактофлор за смучене

намирам две мами и се включвам към тях
против синтетични добавки и стимулатори , апелирам за
- Добра ,домашна - Био храна
- Малко или липса на концентрирани захари - шоколади , Вафли , кроасани и тн
- много сън
-природни ,естествени стимуланти - билки , рибено масло , прополис , мед , пчелно млечице

Отговор

romanol
04.01.2013 10:00

Хора още ли не сте разбрали че "БИО" в наши дни няма освен върху надписа на опаковката Wink
А и как можеш да контролираш качеството на храната и съня на детето, когато то цяла седмица е на ясла или градина респективно.
За съжаление при съвременния начин на живот е добре да се дават хранителни добавки.
А по въпроса започнах да давам на моята девойка (1 г. и 5 м.) от ноември Коластра, защото откакто тръгна на ясла ни хвана градинския сопол newsm70
До края на декември ефект почти никакъв нямаше, ама то при нас май тия сополи от зъби се оказаха, че за 2 месеца 10 бройки изкара та не мога да съм напълно сигурна. Беше само със сополи, няма температура, нито кашлица, гърдите чести и така. Какви ли капки на пробвах и накрая ми писна и спрях да давам каквото и да било, само коластрата я продължих и стана чудо самички си спряха newsm47
Като между другото АБ не съм давала, лекувам с хомеопатия.
Сега продължавам да я давам коластра, дано тази година вече нямаме проблеми. Като ми свърши опаковката към края на февруари, ще направя 1 месец почивка и от април на пробиотици. Давам Бифиформ и съм много доволна.
А забравих да кажа че съм много доволна и от Инфлуцид, при начални симптоми много бързо пресича настинката.

Отговор

121191
04.01.2013 22:56
Цитат  (romanol 04.01.2013 10:00)

Хора още ли не сте разбрали че "БИО" в наши дни няма освен върху надписа на опаковката Wink
А и как можеш да контролираш качеството на храната и съня на детето, когато то цяла седмица е на ясла или градина респективно.
За съжаление при съвременния начин на живот е добре да се дават хранителни добавки.
А по въпроса започнах да давам на моята девойка (1 г. и 5 м.) от ноември Коластра, защото откакто тръгна на ясла ни хвана градинския сопол newsm70
До края на декември ефект почти никакъв нямаше, ама то при нас май тия сополи от зъби се оказаха, че за 2 месеца 10 бройки изкара та не мога да съм напълно сигурна. Беше само със сополи, няма температура, нито кашлица, гърдите чести и така. Какви ли капки на пробвах и накрая ми писна и спрях да давам каквото и да било, само коластрата я продължих и стана чудо самички си спряха newsm47
Като между другото АБ не съм давала, лекувам с хомеопатия.
Сега продължавам да я давам коластра, дано тази година вече нямаме проблеми. Като ми свърши опаковката към края на февруари, ще направя 1 месец почивка и от април на пробиотици. Давам Бифиформ и съм много доволна.
А забравих да кажа че съм много доволна и от Инфлуцид, при начални симптоми много бързо пресича настинката.

Веднага ви казвам
БАБИ ,дедовци , селски пазари , частни производители , от там успешно набавям голяма част от храните
Моята дъщеря не посещава ясла , има железен график на сън и бодуване
Това което не е възможно за вас , все пак съществува !!!

Отговор

romanol
08.01.2013 06:25
Цитат  (121191 04.01.2013 22:56)

Веднага ви казвам
БАБИ ,дедовци , селски пазари , частни производители , от там успешно набавям голяма част от храните
Моята дъщеря не посещава ясла , има железен график на сън и бодуване
Това което не е възможно за вас , все пак съществува !!!

Баби нямаме, имаме един дядо дето живее в центъра на София и единственото което отглежда е магданоз в саксия Wink
До селски пазари няма вариант да се доберем пък въобще.
А и за какво подсилване на имунитета говорим като детето не посещава ясла, моята докато не тръгна на ясла не ми е боледувала нито веднъж, те там много боледуват.
И съгласи се, че малко хора могат да си позволят лукса да си седят вкъщи и да си гледат детето вместо да ходят на работа.

Отговор

maus_svk
08.01.2013 06:39

Давам Коластрата на Абофарма, имуноклол и за сега съм доволна, пием 2 ра опаковка, пие се по 1 на ден и е 16 лева, съвсем достъпна цена, като тръгнат сополите я увеличавам по 2 на ден!

Отговор

Сисс
08.01.2013 07:07

Аз давах Апетон,хем за апетит-хем за имунитет.Сега давам Цигапан.Но най бях доволна от един сироп с ехинацея 17лв струваше.Но му забравих името нещо като Сумбукус ново е на пазара от миналата пролет.Но е възможна алергия от него.

Отговор

velena
08.01.2013 07:20
Цитат  (emanuela12 22.10.2011 16:58)

И аз много ти благодаря за изчерпателната информация.141
На всяка цена мисля да купя от тези хапчетата,пък да видим дали ще се позакрепи.Имах огромната нужда някой на дълго и широко да обяснява тази тема ,тъй като нашата лекарка винаги бърза да ни претупа и няма време за "дребните неща"според нея,които понякога се оказват доста важни за развитието на мъниците.
Отново огромно БЛАГОДАРЯ.bravo

Миличка аз като пробиотик давам Био баланс бейби а за подсилване на имунната система давам коластра и саностол. И да не казвам голяма дума но миналата година не се разболя нито веднъж. Само януари изкара лека хрема и това е. Но тая година не съм купувала коластра и се разболява много

Отговор

VeryBon
08.01.2013 08:18
Цитат  (Христина Ричи 15.11.2011 20:28)

аз съм против синтетични витамини и минерали, всякакви хранителни добавки и прочее. Всеки ден дечурлигата у дома изяждат по 1-2 скилидки чесън и отделно им давам пресни плодове и зелени зеленчуци - грах, броколи, спанак. Последните са мощни антиоксиданти и изключително богати на вит. А и др. Дъщеря ми е на 1 год и 4 мес. но всеки ден тя сама си взима една скилидка чесън и си я хрупа, докато обикаля из хола. Отделно й пасирам още една в обедното и вечерното меню. Синът ми нали е пубер вече, та не мога да го прилъжа с чесън, но лично аз му сервирам плодове, за да си знам колко е изял. Всеки ден у дома готвеното е с полусурови зелени зеленчуци. Нали съм по майчинство и имам време да готвя всеки ден, ама да видя догодина как ще се справим :) От години синът ми не е боледувал, нито хрема е имал, да чукна на дърво. Аз температура не съм вдигала от дете, все благодарение а чесъна и народната медицина, която баща ми упражняваше у дома. Да чукна пак на дърво, дъщеря ми се очертава доста калена. Мисля, че съществена роля при каляването на децата има и температурата на стаята и спалнята - при нас са доста под обичайната - около 18 градуса и се чувстваме чудесно, даже бебочето понякога си събува сама чорапите :)

bravo... вече мислех, че няма да срещна пост в подкрепа на натуралните, природни продукти!!! Аз също съм твърдо "за" натуралните храни! Всяка есен вземам по едни буркан домашен пчелен мед, разтварям в него пчелен прашец и давам по една лъжичка на децата всеки ден, докато буркана свърши... newsm10. Това като допълнение към ежедневното нормално/натурално хранене е много добро за подсилване на имунитета! /с уточнението, че моите малчовци нямат проблеми с непоносимост или алергии към пчелни продукти/

Отговор

3_princeass
08.01.2013 08:39
Цитат  (velena 08.01.2013 07:20)

Миличка аз като пробиотик давам Био баланс бейби а за подсилване на имунната система давам коластра и саностол. И да не казвам голяма дума но миналата година не се разболя нито веднъж. Само януари изкара лека хрема и това е. Но тая година не съм купувала коластра и се разболява много

И аз да споделя,като препатила мама,имахме големи проблеми с каката...От това което съм научила--и от препоръките на една от най-добрите детски доктори в нашия град---задължително започвам антиалергичното--Ериус,вечер преди хранене,хомеопатичните за гърло---Тонзилотрен и солен р-р в нослето--3-4 пъти.
ТОВА Е НАЙ-БЕЗОБИДНАТА СХЕМА ЗА ВСЯКО НАЧАЛО.
горещо препоръчвам на всички мами ЯМИ БЕЪРС-витамини №1 в Америка---ехинацея и вит.С---10-15 дена--- почивка --правя по около 3 курса през зимата и задължително пробиотик---Баланс бейби за по-малките....
Чукам на дърво ---за сега това е схемата при нас,която действа!!!
ДАНО ДА СЪМ ПОЛЕЗНА ЗА НЯКОГО!:)не на последно място --спазвайте адекватната доза--да не е нито голяма ,но в никакъв случай и по-малка..За това се консултирайте с мед. лице!

Отговор

942661
08.01.2013 09:14
Цитат  (rosiss 28.10.2011 20:38)

след много четене и ровене в форумите за подсилване имунитета при децата и споделени мнения от реални майки на реални деца /не са реклами/ реших да пробвам и аз коластрата на аквасорс. Да, скъпо е като се дават наведнъж, но 120 капсули стигат почти за 2 месеца, т.е. 1 лв на ден за здраве на детето. по добре да се лишим от нещо друго.
взех и зелена енергия, но ми е изключително трудно да я давам на детето.
пием вече месец, случи се така че увеличена доза ни пресече хрема и сополи, незнам дали беше случайност или не, аз съм решила да вярвам, че е от коластрата. след по продължително вземане, вече ще имам по точно мнение.
по добре пречистени и натурални добавки, отколкото химиите и синтетичните витамини, които се продават в аптеките.newsm10

Съгласна съм с теб и аз давам и двата продукта вече два месеца и съм много доволна. Само един път се опита да се разболее но с увеличена доза на другия ден и нямаше нищо. Разтварям ги и двете в малко вода в мерителна чашка колкото една глътка и давам сутрин на гладно после веднга давам вода да пиине и готово.

Отговор

kremmy
08.01.2013 09:15

Ние сме на Имунокинд. Супер доволна съм.

Отговор

942661
08.01.2013 09:23
Цитат  (cveti2moni 16.11.2011 14:50)

Ние също много честно боледуваме и досега сме минали през гнойни ангини и пневмонии,последната през август и то двустранна.Сега се оказва че имаме някаква алергия но можем да я тестваме когато навърши 3 години(края на януари),та и аз искам да попитам,дали може някой да ми каже някакви имуностимулатори при положение че пием антихистамини в момента.newsm17

И ние пием.Давам коластра и зелена енергие и забравихме болестите и алергията и астмата още малко и ще спра всички други боклуци.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.