Тема на форума

10.10.2011 07:55
tigra_8406f

Завишени стойности на ЛИМФОЦИТИТЕ при бебе

Привет,
Кръвните резултати на 6м.бебе показват лимфоцити 80.60%бр./реф.ст.50-70/.Четейки в нета достигнах дори до страшната диагноза левкемия....:Педиатърката казва,че се касае за вирусна инфекция вероятно,но трябвали подробни изследвания,за да се установиако е друго...
Моля, ако има запознати или медицински лица в сайта-нека дадат мнение!
Благодаря.

Оставете коментар

Galina Lovecheva
10.10.2011 08:19

Не съм медицинско лице, но може би става въпрос за инфекциозна мононуклеоза. Наименованието "мононуклеоза" произлиза от характерните изменения в кръвната картина на болните, изразяващи се в увеличение на специфичен тип бели кръвни клетки (моноцити, вид лимфоцити) спрямо останалите кръвни клетки под влияние на вирусната инфекция.

Не се тревожете предварително, прочетете в нета за това заболяване и вижте дали симптомите съвпадат с вашите. Ако е така, напълно лечимо е и няма за какво да се притеснявате.

Пак казвам, не съм лекар, изказах само предположение.

Скоро на дъщеря ми бяха подути лимфните възли и спрямо изследванията доктора предположи, че може да сме с мононуклеоза. Но пък липсваха всички други симптоми и в крайна сметка се оказа просто някаква друга инфекция.
Затова не бързайте да се тормозите излишно !

Дано всичко е наред и при вас, стискам палци newsm10

Отговор

tigra_8406f
10.10.2011 08:56

Няма нито едеин от изброените симптоми приу нас.....може би само малко е хремав .Дано не е серизоно наистина.

Отговор

Galina Lovecheva
10.10.2011 09:35
Цитат  (tigra_8406f 10.10.2011 08:56)

Няма нито едеин от изброените симптоми приу нас.....може би само малко е хремав .Дано не е серизоно наистина.

Значи най-вероятно става въпрос за вирусна инфекция. Като отшуми вероятно показателите ще се нормализират newsm10

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.