Тема на форума

06.09.2011 08:20
Потребител190414

моля помагай те имам страхотен оток на зъба какво вземате за да спадне отока

Моля помагай те имам страхотен оток на зъба какво вземате за да спадне отока .
Моля дайте ми съвети билки ...лекарства че много боли .
А и още повече че днес е и почивен ден и ще ми вземат на спешен зъболекарски кабинет луди пари .

ПОМАГАЙ ТЕ МОЛЯЯЯЯЯ

Оставете коментар

So Shy
06.09.2011 08:28

Много е гадно,знам от опит.Отиваш на зъболекар,няма да ти вземат луди пари,просто ще ти предпише антибиотик.При такъв оток не може да се работи,трябва първо да спадне.Разбира се и една снимка,хора лекувайте си навреме зъбите,после става опасно и скъпо!

Отговор

Шуши07
06.09.2011 08:31

Пийте един Аулин и се обадете на личния си зъболекар. Той най-добре ще Ви посъветва, а и ще се разберете кога да го посетите.

Отговор

izi55
06.09.2011 08:36

уф,много гадно. Отиди в първата аптека, ще ти дадат някакъв антибиотик, че и да отидеш на зъболекар няма да могат да ти работят по зъба с оток. А моя мъж така по спешност го беше закъсал една неделя с мъдрец, по частните клиники му искаха 90-100 лв минимум за вадене, обади се на частен стоматолог от нет-а, разбраха се да отиде в кабинета му(не работеше, но отиде и отвори заради него)и му взе 40лв.Така че, ако болката е нетърпима не се притеснявай да звъниш и да си търсиш стоматолог, не всички са кожодери.

Отговор

Siskata
06.09.2011 08:38

Антибиотика които си пие при отоци на зъба е в момента ми излезе от главата като се сетя ще пиша.... Той е най лекия антибиотик пие се и при бременност ехх как се казваше майка му .....

ЛЕЧЕНИЕ
Ако имате зъбобол или болезнено подути вен-ци, идете на зъболекар колкото се може по-сксро. За да облекчите болката от зъбен абсцес, прилагайте 5-минутен горещ компрес на всеки половин час и след това изплаквайте устата си с топла солена вода. Това помага и при нали-чието на гной.
Ароматерапия: Втривайте във венеца над или под болния зъб няколко капки карамфилово или масло от чаено дърво. Повтаряйте процедурата няколко пъти дневно. Карамфиловото масло по принцип не се препоръчва при бременност, а това от чаено дърво - само през първите 20 седмици след зачеването.
Билколечение
• Наложете засегнатия зъб с памучен тампон, натопен в тинктура от ехинацея.
• Дъвчете кора от американски зантоксилум или намажете болния зъб с каша, приготвена
• от кората на билката, стрита на прах
• и смесена с малко вода.

Хомеопатия
• Belladonna: при зъбен абсцес, който се развива бързо и изглежда зачервен, възпален и подут. Усещате засегнатото място да пулсира и имате сухота в устата:
• Calcarea carbonica: при зъбобол при хранене, който се влошава от студено.
• Chamomilla: при непоносим зъбобол, който се влошава от студен въздух или консумация на топли храни и напитки.
• Magnesia phosphorica: при пронизваща болка в зъба, коя-то се успокоява от топлина.
• Mercurius solubilis: при възпалени, кървящи венци. Болката се засилва но-щем; усещате жажда; в устата си имате повече слюнка от обикновено; имате лош дъх.

Акупресура: С палец натиснете за 2 минути точката ДЧ 4, която е на противопо-ложната страна на бузата със зъбобол. Не се препоръчва при бременност.

Природен анестетикНамокрете памучен тампон с карамфилово масло и го наложете върху болния зъб или дъвчете карамфилови зърна. Карамфилът съдържа еугенол - локален анестетик, често използван от зъболекарите.

Храни, полезни за зъбите
За завършек на храненето консумирай-те ядки или сирене, конто неутрализират киселинността, или влакнести храни като целината който премахват зъбната плака поради слабо абразивното си действие.

КОГА ДА ПОТЪРСИТЕ МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ
• Във всички случаи посетете зъболекаря си.

Отговор

Siskata
06.09.2011 08:39

Оспамокс 1000 мг. отиди в аптеката и го вземи за отоци и аулин или нимезил за болката, но пак попитай първо аптекарката ....

Отговор

marieta80
06.09.2011 08:47

Течен Аналгин или Аулин за болката,а пък за отока Доксициклин(антибиотик),мисля че още го дават без рецепта...Не е много хубаво да се тъпчеш с антибиотици,обаче на първо време е най-доброто решение...Взимай мерки веднага,защото отока се разнася много бързо и може да стане страшно!!!А пък доктора няма да ти се размине,иначе ще си се подуваш периодично!Мъжът ми беше стигнал до там,че беше труден за разпознаване,беше му се изкривила цялата физиономия...

Отговор

Siskata
06.09.2011 08:56

Поприцип не е хубаво така да ти даваме съвети, защото всеки човек си е идентичен и не се знае какво точно ти е , аз не съм лекар, но ти казвам от личен опит. Отиди в аптеката при оторизирани лица и те ще ти кажат какво да си вземеш до утре.. Недей тук да ни питаш не е шега работа.

Обади се на някой стоматолог и го питай какво да правиш и утре отиди на лекар при него, това е най-удачното решение..

Отговор

ЗлаВещица
06.09.2011 09:06

Момичета, тук е форум, не сме лекари. Не може да предписваме антибиотици. Надявам се в аптеките да са по-разумни и да не дадат антибиотик без рецепта.
За временно болкоуспокояване може да се даде съвет, но непременно за лечение трябва да се отиде на зъболекар, а в случая има наложаща нужда от лечение.

Отговор

Шуши07
06.09.2011 09:08
Цитат  (ЗлаВещица 06.09.2011 09:06)

Момичета, тук е форум, не сме лекари. Не може да предписваме антибиотици. Надявам се в аптеките да са по-разумни и да не дадат антибиотик без рецепта.
За временно болкоуспокояване може да се даде съвет, но непременно за лечение трябва да се отиде на зъболекар, а в случая има наложаща нужда от лечение.

newsm10

Отговор

Потребител190414
06.09.2011 09:08

МЕРСИ МОМИЧЕТА изстрелях мажа до аптека намерил работеща тъкмо ми звънна имало поне 30 човека и сега чакал

ДОКСИЦИКЛИНА ВЕЧЕ Е С РЕЦЕПТА И АОЛИНА СЪЩО

ЗВЪНЯХ НА НЯКОЛКО ЗЪБОЛЕКАРЯ ПОЧИВА ЛИ А НА СПЕШНИЯ ПОД 80 ЛВ. НЯМА ПО МАЛКО
ЩЕ СИ СТРАДАМ ДО УТРЕ

newsm45

Отговор

inka13
06.09.2011 09:16

Жабуркай се с отвара от тетра.И аз в момента съм така.

Отговор

mi6eto_77
06.09.2011 09:20

Сложи отвътре между венеца и бузата сушена синя слива,накисната във вода,разполовена с извадена костилка.Сменяй я през половин час.Дърпа гнойта.....

Отговор

Потребител190414
06.09.2011 09:32
Цитат  (inka13 06.09.2011 09:16)

Жабуркай се с отвара от тетра.И аз в момента съм така.

Мъжа ми се върна от аптеката и са му дали НУРОФЕН .... САНДРИН БИЛКОВ ЕКСТРАКТ сол
за жабурене и ПАРАЦИТАМОЛ

ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ ДО УТРЕ ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА СПЯ ТАЗ ВЕЧЕР ИЛИ ЩЕ СЪМ ДЕЖУРНА ТУК КАТО СНОЩИ

Wink

Отговор

inka13
06.09.2011 09:40
Цитат  (Потребител190414 06.09.2011 09:32)

Мъжа ми се върна от аптеката и са му дали НУРОФЕН .... САНДРИН БИЛКОВ ЕКСТРАКТ сол
за жабурене и ПАРАЦИТАМОЛ

ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ ДО УТРЕ ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА СПЯ ТАЗ ВЕЧЕР ИЛИ ЩЕ СЪМ ДЕЖУРНА ТУК КАТО СНОЩИ

Wink

На моя му дали Енетра,но аз си действам с тетрата(имам опит,защото съм алергична към антибиотик).Нурофена облекчава болката.Аз от тази сутрин съм така.Все на празник ще ми се случи нещо.

Отговор

Andanda
06.09.2011 11:07

Съжалявам, че те боли....

Билковият екстат Сандрин е губене на време:(( в твоя случай- това е препарат за стягане на венците, на билкова основа.Аз съм със силна пародонтоза и ми го изписват редовно...Отока предполага възпаление, което не се лекува лесно:((

Прави са момичетата, писали по-горе, не можеш да пиеш безразборно антибиотик, можеш да имаш алергия и да си навредиш..никой не може да "изписва" с лека ръка антибиотици: има поносимост, има бременност...

Стискай зъби до утре....и тичай на зъболекар!

Отговор

Потребител190414
06.09.2011 11:17
Цитат  (Andanda 06.09.2011 11:07)

Съжалявам, че те боли....

Билковият екстат Сандрин е губене на време:(( в твоя случай- това е препарат за стягане на венците, на билкова основа.Аз съм със силна пародонтоза и ми го изписват редовно...Отока предполага възпаление, което не се лекува лесно:((

Прави са момичетата, писали по-горе, не можеш да пиеш безразборно антибиотик, можеш да имаш алергия и да си навредиш..никой не може да "изписва" с лека ръка антибиотици: има поносимост, има бременност...

Стискай зъби до утре....и тичай на зъболекар!

Мерси утре още в 8 ще търча на забарин но сега ми поолекна дано да е тъй и до утре .

Не знам от кое ми олекна обаче от НУРОФЕНА или САНДРИНА НЯМАМ ИДЕЯ

newsm47

Отговор

butterfly_g
06.09.2011 11:22

Защо не се нажабуркаш с отвара от смрадлика, много помага.

Отговор

rosidinkova
06.09.2011 11:43

Пробвай с лед за отока и течен аналгин за болката.

Отговор

mirall
06.09.2011 14:10

За болката аулин и бегом към спешен кабинет в болницата, няма да ви вземат пари, защото най- вероятно само ще го отворят и почистят. Всеки оток може да се окаже фатален.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.