Тема на форума

25.08.2011 12:50
tuingo

клеева тинктура

Мами давате ли на децата си тази прочута клеева тинктура?Все за нея слушам,колко била ефикасна и полезна.Как се дава,по колко,кога?Сина ми е на 3 и 8 месеца,мога ли да му давам?

Оставете коментар

Dencho
25.08.2011 12:54

http://www.bb-team.org/articles/4065_propolis-kleeva-tinktura#axzz1W2LrCMlD pinkflower

Отговор

tuingo
25.08.2011 13:00

мерси,започвам да чета

Отговор

drava
25.08.2011 13:02

аз също давам, предимно зимата, по 10 капки в малко водичка, преди ядене, синът ми е на 6год., но съм му ги давала и когато е бил на 4г.,сега обаче взех пчелен прашец, който му давам по една чаена лъжичка разтварям в малко кисело мляко, тъй като прашеца е на гранули и трябва да се разтвори иначе дразни стомаха, бил много полезен, дано

Отговор

tuingo
25.08.2011 13:09
Цитат  (drava 25.08.2011 13:02)

аз също давам, предимно зимата, по 10 капки в малко водичка, преди ядене, синът ми е на 6год., но съм му ги давала и когато е бил на 4г.,сега обаче взех пчелен прашец, който му давам по една чаена лъжичка разтварям в малко кисело мляко, тъй като прашеца е на гранули и трябва да се разтвори иначе дразни стомаха, бил много полезен, дано

ще пробвам и аз с клеевата тинктура,но има ли значение кога се дава,в смисъл кой сезон?Кога да започна да го давам и колко време се дава?Всеки ден ли да давам/?

Отговор

drava
25.08.2011 13:14

ами може да започнеш и сега, може и когато тръгне на градина примерно, всеки ден се дава, няма значение кога, важно е да е преди ядене, аз го давах преди вечеря, тъй като през деня беше на градина, горе долу около месец, после малко почивка правех и после пак, така до пролетта, въпреки че мисля може да се дава и без почивки, но не съм сигурна и предпочитах да го прекъсвам за известно време, но лятото не давам, тъй като няма толкова вируси, както е в градината през зимата

Отговор

dundito2
25.08.2011 13:15

И аз давах на моята дъщеря когато беше болна -направи ангина , но беше с много силно течащ нос , много продъ;жителна хрема, капех в нослето разтворено във вода. Чета на опаковката че има и много други действия- антивирусно,, антигъбично и т.н действие.
Знам че може да се дава разтворено във водичка -пише по 10-15 капки в 50 мл вода ,2-3 пъти дневно на гладно.
Това обаче не схванах 2-3 пъти ли по 50 мл. или тези 50 мл да се изпият на 2-3 пъти през деняguilty

Отговор

tuingo
25.08.2011 13:17

благодаря ви момичета за инфото.Тя на сироп ли е или как?От аптеката ли да я купя?

Отговор

drava
25.08.2011 13:22

от аптеката, в малко шишенце, струва 2-3лв

Отговор

drava
25.08.2011 13:24
Цитат  (dundito2 25.08.2011 13:15)

И аз давах на моята дъщеря когато беше болна -направи ангина , но беше с много силно течащ нос , много продъ;жителна хрема, капех в нослето разтворено във вода. Чета на опаковката че има и много други действия- антивирусно,, антигъбично и т.н действие.
Знам че може да се дава разтворено във водичка -пише по 10-15 капки в 50 мл вода ,2-3 пъти дневно на гладно.
Това обаче не схванах 2-3 пъти ли по 50 мл. или тези 50 мл да се изпият на 2-3 пъти през деняguilty

по-добре давай един път през деня, по 10 капки, иначе за възрастни по три пъти по 20 капки, три пъти дневно

Отговор

zizi78
25.08.2011 13:26

аз давах миналата зима и на двете си деца, малкия беше на 2 и половина и ходеше на градина, помогна горе долу. Тази година със сигурност ще давам респивакс, защото има доста по добър ефект от клеевата тинктура. А иначе даваш всеки ден, капките са в зависимост от килограмите или годините( на малчо давах по 5-6 капки), започваш към средата на есента и така почти до края на зимата. Има още доста варианти на имуностимулатори, така че прочети тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=503382 и прецени.
Поздрави и здраве желая

Отговор

kiril0va
25.08.2011 13:48

снаха ми дава , от както беше на 5-6 месеца

Отговор

elena83
25.08.2011 15:27

Аз я използвам за големия вече 3 години !!!!!! Започнех от септември като тръгна на училище и до към края на януари я давах всеки ден.При нея лошото е че трябва всеки всеки ден.......До тогава детето все ми боледуваше от това ли или от възраста, но оттогава се оправи.После я давам от края на април до края на май....Скоро я почнах и на двамата, но и мен това ме притеснява докторката казва по две капки на година живот ( малкия е на 3год демек 6 капки) а на опаковката пише по 15-20 капки 3 пъти на ден....

Отговор

Dencho
25.08.2011 15:33
Цитат  (elena83 25.08.2011 15:27)

Аз я използвам за големия вече 3 години !!!!!! Започнех от септември като тръгна на училище и до към края на януари я давах всеки ден.При нея лошото е че трябва всеки всеки ден.......До тогава детето все ми боледуваше от това ли или от възраста, но оттогава се оправи.После я давам от края на април до края на май....Скоро я почнах и на двамата, но и мен това ме притеснява докторката казва по две капки на година живот ( малкия е на 3год демек 6 капки) а на опаковката пише по 15-20 капки 3 пъти на ден....

И аз знам, че се дава 2xгодините капки. Следвай съвета на лекарката, лично мнение :)

Отговор

elena83
25.08.2011 16:08
Цитат  (Dencho 25.08.2011 15:33)

И аз знам, че се дава 2xгодините капки. Следвай съвета на лекарката, лично мнение :)

Да и аз така мисля.Сега четох и ленка, който е качен в началото на темата-там даже пише по 1к. на година живот.....Мисля да си давам по 2 пък....Аз съм много доволна.Давала съм и респивакс но схемата е сложна и все забравям дните-трябва много да се брой,следи....Аз също пих от него за възрастни и качих 3 кг.newsm62

Отговор

Donevi
03.09.2011 14:30

Аз знам, че пчелни продукти преди навършване на 1 годинка не бива да се дават, после може. Ако детето е на 2 години, максимумът е 4 капки, тоест правилото, споменато по-горе. Лично аз нямам добро мнение за "Респивакс", когато близначките ми бяха на детска градина, много често боледуваха и той не ни помогна, а им го давах много дълго време по схемата. Всичко е индивидуално, но според мен от "Цитросепт" и клеева тинктура има по-голяма полза. Вече има и "Цитросепт джуниър". Желая здраве на всички!

Отговор

mentolka
22.09.2011 09:57

Давам на дъщеря ми, която сега е на три години, от както е бебе. В началото в млякото, после в сок, сега в лъжичка с малко сок сутрин. Добре е да се почне от септември до април и да не се прекъсва. Но може и през цялата година,зависи от състоянието на човека. За деца се дава капка-две на година живот - за тригодишно дете максимум по шест капки наведнъж. В някаква течност. Много е ефикасно. В нашето семейство се ползва отдавна, големите също пием, по двайсетина капки в чаша вода. Бъдете здрава!

Отговор

prettymery78
23.09.2011 23:23

започнах да давам клеева ,откакто малкия тръгна на ясла.поне година и половина съм давала.дозата е 1-2капки на година.от купешката е добре 2капки на година,иначе може и да се прави домашна,която наистина е по-добра.не знам до колко ни е помагала-аб за 4г и няколко месеца е пил един път пу-пу.тък като не ползвам капки за нос с ксилометазолин,съм правила тези с клееа и сребърна вода или физиологичен разтвор-5капки клеева/10физиологичен или ср.вода.преди слагах клеевата в млякото,но отказа вечер да пие и сега чат пат в чая/

Отговор

eli_krisi
24.09.2011 08:34

ЛЕЧЕНИЕ

Укрепване на имунната система:
ñ Сребърна вода – по 1 лъжичка на ден /струва 3 лв. Шишенцето/
ñ Клеева тинктура – по 1-2 капки на човекогодина, разтворени в сокче в една лъжичка /ако детето е на 2 години по 1-2 капки, се получава 2- 4 капки на ден/. Когато около детето има много болни се дава по два пъти на ден – сутрин и вечер. /струва 3 лв. шишенцето/

Хрема:
ñ Клеева тинктура с физиологичен разтвор – на 10 мл. физиологичен разтвор се слагат 5 капки клеева тинктура и се смесва. Капе се с капкомер по 1-2 капки на ноздра по 4-5 на ден.
ñ Сребърна вода - Капе се с капкомер по 1-2 капки на ноздра по 4-5 на ден. Редуват се с клеевата тинктура.
ñ Спрей Еуфорбиум – впръсква се по 1 път в ноздра по 4 пъти на ден. Редуват се с клеевата тинктура и сребърната вода.
ñ Капки Виброцил – слагат се, когато вече секрета от носа е отишъл в гърлото и не може да излезне по никакъв начин, но трябва да се знае, че са антибиотични капки и е хубаво лекар да каже, преди да се вземат. Слагат се в краен случай. /струват около 7 лв./

/Забележка: в началото на поставянето на капките се увеличава секрета от носа, но след това спира. Целта е да не се спира да тече, защото след това се стича отзад в гърлото и започва кашлицата. Трябва да изтече и обикновено няма последици./

Първи мерки при настиване на детето или разболяване:
ñ Осцилококциум – при кихане или видно настиване на детето, както и при обкръжаващи го болни, се дава едно шишенце или разтворено с малко водичка или се оставя да се разтвори в устата /на опаковката е описано, струва около 7 лв./
ñ Капки Умкалор – за гърло; при много болни в зимния сезон може да се дава профилактично по 10 капки сутрин и вечер, но не повече от 3 седмици /на опаковката е описано, струват около 16 лв./

Зачервено гърло:
ñ Капки Умкалор – при леко зачервено гърло, веднага се започват капките сутрин, обед и вечер по 10 капки /или както е описано в опаковката според възрастта/. Лечението трае не повече от 3 седмици.
ñ Спрей Тантум Верде – впръсква се по един път в гърлото сутрин и вечер /за по-малко дете/, а за по-голямо може и на обяд. /спрея е за деца над 4 години, но на мен са ми го изписвали и за 2 годишно, но за не повече от 5 дни/. Помага, когато заболяването е в началото, изчиства и бели налепи. /струва около 7 лв./

Отговор

eli_krisi
24.09.2011 08:35

Кашлица:
ñ сироп Хустагил – при влажна кашлица със секрети /струва 5 лв./
ñ сироп Проспан – за дълбока кашлица /струва 10 лв./
ñ сироп Вентолин – много ефикасен сироп, изписва се при много дълбока кашлица, която вече е слезнала долу към дробовете, само по лекарско предписание /струва 6 лв./
ñ други сиропи – има множество сиропи в зависимост от кашлицата, затова лекар трябва да прецени каква е и да изпише
ñ Сироп от бира, мед и лимон за влажна кашлица - 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня. Прецежда се. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата. /Изпробвала съм го успокоява гърлото и подсилва имунната система, защото ако не помогне за кашлицата, поне ще поеме витамини от лимона и меда/
ñ ЧАЙ за кашлица - 2-3 ореха, счукани и варени счелурките, примерно в 400 г вода. Сваля се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.

/Забележка: Ако няма резултат до няколко дни, се прави консултация с лекар, особено ако кашлицата се усложнява и задълбочава./

Разстройство:
ñ Пробиотик Линекс – за деца са прахчета, които се разтварят във вода. Пие се по 1 на ден, за възстановяване на чревната флора. /струва 7 лв./
ñ Пробиотик Биогайа – пие се по 20 капки по 2-3 пъти на ден. Обикновено лекарите изпизсват този пробиотик, но той е много по-скъп, а ефекта не е по-добър от на другия. /струва 17 лв./
ñ Прахче Ентерол за разстройство – между 1 и 3 прахчета на ден в зависимост от тежестта на разстройството. Може да се редуват с другите прахчета.
ñ Прахче Смекта за разстройство - между 1 и 3 прахчета на ден в зависимост от тежестта на разстройството. Може да се редуват с другите прахчета.
ñ Прахче Хидрасек за разстройство - между 1 и 3 прахчета на ден в зависимост от тежестта на разстройството. Може да се редуват с другите прахчета.
ñ Хидратин Алфа – пие се за да компенсира обезводняването на организма и да възстанови електролитния баланс в организма. За малки деца се дава максимум 1 литър на ден, а 1 прахче се разтваря в 200 мл. вода и се дава лъжичка по лъжичка, не наведнъж, защото разтвора е солен.

/Забележка: пие се само по един пробиотик и ако се пият и прахчета за разстройство, лекарят може да препоръча да се спре пробиотика.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.