Тема на форума

03.05.2011 19:14
plamena_g_h

Страх ме ееее МЪДРЕЦ!

Оххх положението ми е следното имам два долни ретинирали мъдреци или казано легнали хоризонатално, които никога няма да поникнат и е нужно операция! Аз съм от Бургас. Препоръчаха ми Боланов , но аз май се спрях на Колев. Много ми е страх бавя се вече повече от половин година и ако не ги махна ще ми развалят съседните 7ми зъби и ще се наложи да ми ги извадят и тях не искам да се стига до там. Моля ви дайте ми някакъв съвет. Цената на една таква операция за 1 мърец е в порядъка на 300-400лв. Парите ще ги дам стига да знам че всичко е е точно. Толкова ме е страх не мога да отида... 911w а трябва..!

Оставете коментар

vladi_slavcheva
06.06.2011 23:08
Цитат  (debelanka 02.06.2011 23:44)

Не се притеснявай,операцията е препоръчителна а не задължителна зависи от много неща.И аз имам
такъв хоризонтален мъдрец,някак е спрял да расте и от години не ми създава проблем

Здравейте. Преди около 2 седмици ми извадиха мъдрец заради абсолютно същия проблем. Вече отдавна съм забравила за случилото се newsm47. Преди година ми извадиха същия от другата страна. Тогава обаче доста бавно се възстанових. Искам да ти кажа, че абсолютно всичко зависи от стоматолога. Аз предния път щях да умра, подух се ужасно, стигнах до рехабилитация защото неможех да си отварям устата, възпаление, температура и т.н. Този път обаче не усетих нищо, нито се подух, нито съм пила обезболяващи, нищо! Решението е добър и сигурен специалист, дори и на по-висока цена, трябва да си спокойна, отиваш махат го и си ок. ОТЛАГАНЕТО НА ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА! Стискам ти палци newsm10

Отговор

vessys
23.10.2011 16:29
Цитат  (vladi_slavcheva 06.06.2011 23:08)

Здравейте. Преди около 2 седмици ми извадиха мъдрец заради абсолютно същия проблем. Вече отдавна съм забравила за случилото се newsm47. Преди година ми извадиха същия от другата страна. Тогава обаче доста бавно се възстанових. Искам да ти кажа, че абсолютно всичко зависи от стоматолога. Аз предния път щях да умра, подух се ужасно, стигнах до рехабилитация защото неможех да си отварям устата, възпаление, температура и т.н. Този път обаче не усетих нищо, нито се подух, нито съм пила обезболяващи, нищо! Решението е добър и сигурен специалист, дори и на по-висока цена, трябва да си спокойна, отиваш махат го и си ок. ОТЛАГАНЕТО НА ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА! Стискам ти палци newsm10

би ли споделила от кой града си и кой е хирурга от който си доволна?

Отговор

alexitaa
23.10.2011 16:41
Цитат  (vessys 23.10.2011 16:29)

би ли споделила от кой града си и кой е хирурга от който си доволна?

Здравейте мога да ви препоръчам много кадърни стоматолози, може вашия проблем да не е за хирург.И аз имах два зъба които трябваше да се извадят , много качествено работят нямям оплаквания.Мога само да им предоставя моите адмирации7719, качествено обслужване и всичко е на ниво. гр. Варна д-р Гацеви.Работят на ниски цени и винаги обясняват много добре, не съм имала проблеми до сега!!! Гарантирам!

Отговор

vessys
23.10.2011 16:56
Цитат  (alexitaa 23.10.2011 16:41)

Здравейте мога да ви препоръчам много кадърни стоматолози, може вашия проблем да не е за хирург.И аз имах два зъба които трябваше да се извадят , много качествено работят нямям оплаквания.Мога само да им предоставя моите адмирации7719, качествено обслужване и всичко е на ниво. гр. Варна д-р Гацеви.Работят на ниски цени и винаги обясняват много добре, не съм имала проблеми до сега!!! Гарантирам!

Благодаря че се отзовахте,ами става дума за един мъдрец абсолютно хоризонтален в костта на долната челюст е порастнал,моята зъболекарка е категорична че е за хирург,аз само като си помисля и кръвно вдигам от страх,пък и някои стоматолози такива цени обаждат от орядъка на 500 лв,да се чудиш и маеш тези хора познават ли парите?Препоръчайте ми моля,ако иамте опит или познати които са ходили,да знам и аз кого дса потърся да опитам и като се престраша да ида че от друго може да не умра ама от страх може newsm70

Отговор

ilcevska
25.10.2012 10:41

Мъжъми извади мъдрец при Д-р Йосифов,ординацията се намира в Славейков 76 блок вх.5 от задната страна на блока.Остана доволен от ваденето,без никакви болки,дясниа долен мъдрец е също за махане но с операция,цената била към 200 лв.помисли дали ще дадеш 400 или 200 при изпробан доктор.Успех

Отговор

daniela87
17.11.2012 23:00

Здравейте :)
а ако се е показал мъдреца как го махат? Не е с операция налииYawn

Отговор

Креми84
21.11.2012 12:21

Здравейте!
И аз имах ретинирал долен мъдрец.
Юли месец ми го извади д-р Леонидов, Варна. Цената е 150лв.

И аз години наред не можех да се реша от страх. Оказа се, че не е толкова страшно и по време на манипулацията няма болка. Тя беше след това, но с обезболяващи лекарства минаваше. Подуването беше за няколко дни.
3 дни ходих да ми вливат два вида лекарства (мисля, че бяха против инфекция).

Упойката беше местна!

Свекърва ми е зъболекар, но не е хирург. Тя ми препоръча този лекар и сме много доволни от избора.

Ако някой реши, ще дам повече инфо и координати!

Отговор

Креми84
21.11.2012 12:22
Цитат  (daniela87 17.11.2012 23:00)

Здравейте :)
а ако се е показал мъдреца как го махат? Не е с операция налииYawn

Ако се е показал целия, не би трябвало да е с операция, Дани :)

Отговор

tanisa
02.12.2012 12:53
Цитат  (Креми84 21.11.2012 12:22)

Ако се е показал целия, не би трябвало да е с операция, Дани :)

Здравейте! Преди 5 дни ми извадиха хоризонтален мъдрец. Операцията се извърши с местна упойка и в момента на екстракцията нищо не усещах. Но се оказа, че корените са били сраснали и хирурга трябваше да реже костта, за да го извади - операцията се проточи повече от час. Още не мога да се храня - освен сокове и кашички някакви. Боли ме - е не е болка за умиране, ама е доста неприятно. Незнам колко дълго ще продължи това, пия антибиотик Клиндамицин и се жабуря с Елудрил.
Надявам се да съм била полезна, а също така ако някой е минал през подобна манипулация нека да сподели колко време му е отнело възстановяването.
Поздрави на всички.
ПС:Само да вметна нещо, защото прочетох доста неща за заплащането. Издадоха ми направление за хоспитализация и платих единствено таксата за два дни престой - 11лева и нещо.
Получих прекрасно отношение и се надявам да няма усложнения.

Отговор

Креми84
07.12.2012 19:53
Цитат  (tanisa 02.12.2012 12:53)

Здравейте! Преди 5 дни ми извадиха хоризонтален мъдрец. Операцията се извърши с местна упойка и в момента на екстракцията нищо не усещах. Но се оказа, че корените са били сраснали и хирурга трябваше да реже костта, за да го извади - операцията се проточи повече от час. Още не мога да се храня - освен сокове и кашички някакви. Боли ме - е не е болка за умиране, ама е доста неприятно. Незнам колко дълго ще продължи това, пия антибиотик Клиндамицин и се жабуря с Елудрил.
Надявам се да съм била полезна, а също така ако някой е минал през подобна манипулация нека да сподели колко време му е отнело възстановяването.
Поздрави на всички.
ПС:Само да вметна нещо, защото прочетох доста неща за заплащането. Издадоха ми направление за хоспитализация и платих единствено таксата за два дни престой - 11лева и нещо.
Получих прекрасно отношение и се надявам да няма усложнения.

Мила, след 3 седмици някъде ми махнаха конците (имах 3), а самия разрез заздравява няколко месеца.
Но, самата болка е около седмица. После ще можеш да се храниш нормално.newsm10
Хубаво е, въпреки, че те боли и не можеш да си отваряш устата, да я раздвижваш. На мен лекаря ми каза да дъвча дъвка на другата страна :)

Отговор

mishella_s
28.02.2013 17:26

Аз си вадих и двата мъдреци при Боланов.Местна упойка,всичко става за секунди и нищо не усещаш освен,натиск!Аз съм много доволна!На мен проблема ми беше преди това,понеже многото ме е страх от такива манипулации!

Отговор

julyanna
28.02.2013 18:41

Лигли. В неделя ми извадиха мъдрец без упойка и оцелях. newsm62

От къде я извадихте тая стара тема? a1a1

Отговор

elly7002
02.03.2013 08:37
Цитат  (julyanna 28.02.2013 18:41)

Лигли. В неделя ми извадиха мъдрец без упойка и оцелях. newsm62

От къде я извадихте тая стара тема? a1a1

bv000230Не лъжи хората...без упойка, ааа, щурла....427

Отговор

julyanna
02.03.2013 11:29
Цитат  (elly7002 02.03.2013 08:37)

bv000230Не лъжи хората...без упойка, ааа, щурла....427

За нещастие не лъжа кака. Имам алергия към упойки и не можаха да ми поставят. Така го вадиха. newsm62 Но след 36 часа болки ми беше все тая. newsm62

Отговор

galchetoo_90
22.09.2013 16:25

Здравейте
аз също трябва да си вадя мъдрец,ако може някой да ми каже какви са цените при д-р Цветан Буланов и д-р Газдов ако някой има мнение за това кой от двамата е по-добър,моля да го сподели :) благодаря

Отговор

ARGENT
22.09.2013 17:46
Цитат  (julyanna 02.03.2013 11:29)

За нещастие не лъжа кака. Имам алергия към упойки и не можаха да ми поставят. Така го вадиха. newsm62 Но след 36 часа болки ми беше все тая. newsm62

Не ти вярвам, че са ти вадили мъдрец без никаква упойка.

Отговор

Vilqna22
25.09.2013 19:40

На брат ми и на много мой познати правиха такава операция с упойка,но не пълна,при стоматолог-хирург най-добрият в нашия град,цените от 100-150 мисля ,че бяха,за болката човек винаги се страхува,но в крайна сметка всичко е за Ваше добро,на мен са ми вадили само мъдрец(не с операция) и да знам,че е неприятно,но Ви съветвам да отивате бързо и сама ще се уверите колко бързо ще забравите.Стискам Ви палци и успех,поздрави Вили newsm10

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.