Тема на форума

20.03.2011 15:14
klaidi

за или против прахосмукачките с воден филтър

Здравейте,искам да помоля за съвет.Наскоро у дома дойде представител на "Рейнбол"-прахосмукачки,останах изумена от това ,че въпреки усилията си да поддържам дома си чист(с малко дете съм),жената с нейната прахосмукачка с воден филтър извади прах от килимите ми,достатъчна да ме отчая.Презентацията и беше много добра,с удоволствие щях да си закупя уреда ,ако цената не беше 4000 лв.Безумно скъпата прахосмукачка много ме впечатли и затова реших да намеря решение в подобен ,но по-ефтин вариант.Проверих и видях различни модели работещи на същия принцип.моля ако някой разполага с подобен уред,нека да напише впечатленията си.

Оставете коментар

Did_Love
20.03.2011 15:23

ако можеш да си позволиш финансово само с воден филтър и по мощна няма да съжеляваш

Отговор

klaidi
20.03.2011 15:41

благодаря,имате ли мнение за някоя специално

Отговор

TheaFea
20.03.2011 17:43

Имам такава и съм много доволна http://www.technomarket.bg/products/09069263/reference?product_id=09069263
Изключително подходяща за хора с алергии, а праха който вади наистина не съм предполагала, че го има в такива количества у дома Hooligan. Купих си и две други четки и с тази в компелекта станаха три и вършат чудеса. С обикновенна прахосмукачка няма как да се хване финния прах, както с воден филтър. Другата ми е на philips пак от порядъка на 300лв., но неможе да има никакво сравнение между двете.

Отговор

mustela
20.03.2011 19:36

Имаме Zelmer Vodnik Trio http://www.zora.bg/main.php?p=products&;s_p=product_details&product_id=7203 с най-различни функции на почистване е. Може да я ползваш като обикновена прахосмукачка с хартиена торбичка, можеш да не ползваш торбичка, можеш да ползваш и вода за допълнително филтриране и пак вариантите със или без хартиена торбичка. Отделно има и функция за пране на килими, дамаски и т.н., а по-новите модели имат и парочистачка. Всичко на пръв поглед е прекрасно, но ... ако реша да ползвам вода за допълнителна филтрация или да не ползвам хартиена торбичка, а камо ли да пера килими познай за какво разглобяване и почистване на цялата прахосмукачка става въпрос. Направо ми става зле като стигна до там и си казвам, защо не го минах с четката тоя килим. Килимите или каквото там решиш да переш с нея после остават мокри, но наистина големи боклуци излизат. Отделно прахосмукачката си иска и разните му препарати за почистване и такива против разпенване, филтри други тем подобни, които оригинални на тази марка не съм срещала.
Така си използвам прахосмукачката като най-обикновена, но пак съм много доволна, защото има много голяма смукателна сила.

Отговор

antarian
20.03.2011 21:10

Зелмер му е майката. Ние имаме ето такава: http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=23985
Просто прави чудеса! Единсвения и проблем е препарата против пяна - по-трудно се намира. Няма да сгрешите!

Отговор

astravera
20.03.2011 21:15

Аз имам също Зелмер, но не перящата, от тази която има контейнер за чистене с вода и друг за чистене с торбичка, ползвам я вече към 3-4 години и съм много доволна, а като видиш и контейнера каква вода изсипваш след почистването и си казваш "Боже това вкъщи ли на пода всичкото беше?"

Отговор

rosi17go
20.03.2011 21:37

Имам "Рейнбоу" от 14 години. Тогава струваше 1800$. Не съжалявам въобще. Чистя на 4-5 дни и съм много доволна.
По заложните къщи съм виждала РБ и на по ниски цени примерно 500 лева е не са чисто нови.

Отговор

stamen.stamenov
20.03.2011 22:04

Тези с воден филтър - можем ли да им се довериме. Трябва да купувам нова - а имаме много прах и космииии - милиарди косъмчета от кучето и искам да е най-мощната. да засмуче и килима даже.

Мислех си за профи клас - ама невиждам смисъл като чета тая тема.

А и искам да не прегрява след 30 мин. Щото аз само чистя в Неделя и докато обиколя навсякъде правя и почивки - щото прегрява гадта - прахосмукачката. И цялата става в прах - пък и нея трябва да чистя от време на време - абе лудница.

Отговор

mustela
21.03.2011 07:11

Antarian когато переш с твоя Зелмер, който виждам, че е по-нов модел от нашия колко често ти се налага да сменяш мръсната вода? Аз като започна да пера поплавъка постоянно се вдига и прахосмукачката спира да работи. Сменям водата, слагам препарат против разпенване и след 2-3 мин. поплавъка пак се задейства. Като отворя прахосмукачката вътре е цялата в пяна, даже докато чистя през филтъра отзад виждам да изтича вода. Явно нещо не правя като хората и затова не мога да и се насладя като вас newsm45. И откъде си набавяте препаратите за почистване и против разпенване?

Отговор

Фоксче
21.03.2011 09:25
Цитат  (stamen.stamenov 20.03.2011 22:04)

Тези с воден филтър - можем ли да им се довериме. Трябва да купувам нова - а имаме много прах и космииии - милиарди косъмчета от кучето и искам да е най-мощната. да засмуче и килима даже.

А и искам да не прегрява след 30 мин. Щото аз само чистя в Неделя и докато обиколя навсякъде правя и почивки - щото прегрява гадта - прахосмукачката. И цялата става в прах - пък и нея трябва да чистя от време на време - абе лудница.

и ние сме с куче и с две деца - имам прахосмукачка с въздушен филтър, изключително съм доволна, а и е мощна - изсмуква цялата четина от килимите. Препоръчвам пред водния филтър - доста по-лесно се чисти

Отговор

klaidi
22.03.2011 09:02

благодаря за мненията ви и споделения опит,категорично съм се спряла на нещо с воден филтър,за сега самсунга ми е най подходящ,лесно ли се поддържа?

Отговор

valzz
22.03.2011 09:14
Цитат  (stamen.stamenov 20.03.2011 22:04)

Ех, Стаменов иска ми се и моя мъж да чисти 7993_103 един ден в седмицата, може и да не е неделя.
bravo

Отговор

stamen.stamenov
22.03.2011 09:26
Цитат  (Фоксче 21.03.2011 09:25)

и ние сме с куче и с две деца - имам прахосмукачка с въздушен филтър, изключително съм доволна, а и е мощна - изсмуква цялата четина от килимите. Препоръчвам пред водния филтър - доста по-лесно се чисти

Я незнаех, че си с куче - може да те офертирам - хихик.

А колко е мощна във ванове - би ли проверила, за да сравня, че уж и аз търсех преди с цел МОЩ - ама прегрява и защитата я изключва.

И така като чистя в Неделя ми отива на почивки - за да се охлади почти 4 часа чистене по всички стаи + коридора.

Луда работа.

Вашата прегрява ли. Тоест, не онова прегряване от препълнената торбичка. А индикатора въобще не го гледам вече - не е точен.

И пък на 1-2 месеца трябва да чистиме и самата прахосмукачка от прахта по частите и. То по-добре да си наема фирма за чистене - губя толкова време, че не е истина.

Я сподели...

Отговор

stamen.stamenov
22.03.2011 09:29
Цитат  (valzz 22.03.2011 09:14)

Ех, Стаменов иска ми се и моя мъж да чисти 7993_103 един ден в седмицата, може и да не е неделя.
bravo

"Виновна" е майка ми - хихик. Възпитала ме е малко погрешно, хихик и като мъж и като жена love001

Заради това няма женска работа, която да не съм правил. И не ме плаши нито пералната нито клекалото, чистим наред.

И цуфцето я "хокам" и абеее шоу в кухнята.

Аз все обичам да ми е подредено и всичко да е в синхрон.

Моят девиз е: "Опитвам се да овладея хаоса"

Отговор

parfiums_free_zonne
22.03.2011 09:42

Имам от 5 години Zelmer подобна на тази http://www.technomarket.bg/products/09066724/zelmer-919-0-sp-aquawelt изключително съм доволна как чисти , не ползвам никакви торби, а направо във водната система попада боклука , след това си я измивам, отнема малко повече време , но пък виждам с очите си какво съм изчистила . Купете си няма да съжалявате.

Отговор

22.03.2011 10:00

Ас също предпочитам с въздушен филтър.Имам и с воден,но не ми почиства добре космите от котката.
Купих си този модел и съм страшно доволна.
http://www.vax.co.uk/shop/product/cylinder-vacuum-cleaners/power-bagless-cylinder/Power-2-Pet-C90-P2N-P

Отговор

Фоксче
22.03.2011 10:01
Цитат  (stamen.stamenov 22.03.2011 09:26)

Я незнаех, че си с куче - може да те офертирам - хихик.

А колко е мощна във ванове - би ли проверила, за да сравня, че уж и аз търсех преди с цел МОЩ - ама прегрява и защитата я изключва.

И така като чистя в Неделя ми отива на почивки - за да се охлади почти 4 часа чистене по всички стаи + коридора.

Луда работа.

Вашата прегрява ли. Тоест, не онова прегряване от препълнената торбичка. А индикатора въобще не го гледам вече - не е точен.

И пък на 1-2 месеца трябва да чистиме и самата прахосмукачка от прахта по частите и. То по-добре да си наема фирма за чистене - губя толкова време, че не е истина.

Я сподели...

имам куче, естествено, иначе от къде ще знам за зоомания, но... горкото животно напоследък с двата малки дзвера.

не знам, къде да видя - всмукателната мощност е 360 вата, ако това ти върши работа...

иначе наистина съм доволна, не се е самоизключвала, само от това, че е много мощна и аз чистя килимите на пълна мощност заради кучето, се счупи регулатора на телескопичната дръжка (дръжката метална, пък регулатора, дето позволява да я прибираш и изваждаш - пластмасов...), но мъж ми го хвана с тел и вече не може да се регулира, но пък и чисти. Търсих я в нета, няма го вече този модел, този е подобен http://www.technomarket.bg/products/09026002/samsung-sc-9150

Отговор

stamen.stamenov
22.03.2011 11:11

Ша трябва да се купувАМ-ам-АМ нова мхммммммм

Отговор

22.03.2011 15:15

Големият ни син е с алергична кашлица-ларингит и заради него преди 3 години се решихме да прежалим парите, все пак здравето на децата ни е преди всичко.Минавам на всеки 2-3дни с нея и наистина ефекта е супер положителен.
Също много важно за мен е , че след полването й няма никаква нужда от проветряване.
В никакъв случай не бих я сменила с обикновена.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.