Тема на форума

09.03.2011 16:07
aleksa

Как да различим естествената от изкуствената кожа !?!

Дами помагайте !!!

Всякакви съвети ще са ми от полза и сигурно не само на мен =)

Оставете коментар

juju
09.03.2011 16:17

Да, и на мен ще са ми полезни тези съвети, защото аз лично бях публикувала една чанта, за такава от естествена кожа, беше ми подарена за такава и чинно си бях написала в обявата, че е естествена кожа. Но я изпратих на едно майче, което ми каза, че чантата не е естествена. И излиза все едно аз съм се опитала да я подведа Много неприятна ситуация.
Ще следя темата с интерес. :)

Отговор

aleksa
09.03.2011 16:23

И аз публикувах днес 2 чифта обувки и ми се струват ,че са от естесвена кожа ,но не съм сигурна ,ще ги нося на обущар да го питам какви са и тогава да им определям цена .И двата чифта са подарък единият на сестра ми другия на мен .За едните знам ,че са купувани за 70 лв ,а за другия нямам и на представа =( Ще се радвам опитните майки да споделят каквото знаят =)

Отговор

sao1711
09.03.2011 16:38

Работила съм в магазин за обувки като управителка докато следвах , и се водя от уж разбиращите , и мога да ви кажа следното много трудно може да се различи понякога естествената кожа :) При изкуствените материали има такива имитации , че много малко хора мога да разберат че са изкуствени . Има такива които са комбинация от естествени и изкуствени частици , специална обработка :))) При естествените кожи има също такива обработки ( лак , шевро и др.) ,които пък ще си помислиш , че са изкуствени .

Отговор

bella
09.03.2011 18:38

Аз обикновено се ориентирам по мириса на кожата-естествената има специфичен мирис.Отделно ако не е лак,може да се потърсят поричките,но пък имам оригинално яке на ONLY,което ужасно прилича на изработено от изкуствена кожа,а си е и със знака за кожа.Общо взето-трудна работа-да се търси оня издайнически знак-на одрана кожичка- май е най добре...Или пък ако има срез,може да се погледне дали не се показва текстил.който е задължителен за изкуствените т.нар.кожи,докато при естествена кожа,срезът показва велур.
Между другото ако не се лъжа bobistones имаше тема за това,че не е редно да се пише естествена и изкуствена кожа-материалите да се окачествяват кожа и изкуствен материал или нещо от сорта-просто кожата си e кожа и тя винаги е естествена.Другото в полиестер,винил и какво ли още не.

Отговор

Anitka
09.03.2011 19:44

Мирисът не е ориентир, попадала съм на кожа без характерния мирис, и на такава с неприятен мирис, но все естествени. Единственото, по което аз различавам кожите, е точно среза. Винаги се намира къде да се погледне, независимо дали е дреха, обувка или чанта.

Отговор

bobistones
09.03.2011 21:24
Цитат  (bella 09.03.2011 18:38)

Аз обикновено се ориентирам по мириса на кожата-естествената има специфичен мирис.Отделно ако не е лак,може да се потърсят поричките,но пък имам оригинално яке на ONLY,което ужасно прилича на изработено от изкуствена кожа,а си е и със знака за кожа.Общо взето-трудна работа-да се търси оня издайнически знак-на одрана кожичка- май е най добре...Или пък ако има срез,може да се погледне дали не се показва текстил.който е задължителен за изкуствените т.нар.кожи,докато при естествена кожа,срезът показва велур.
Между другото ако не се лъжа bobistones имаше тема за това,че не е редно да се пише естествена и изкуствена кожа-материалите да се окачествяват кожа и изкуствен материал или нещо от сорта-просто кожата си e кожа и тя винаги е естествена.Другото в полиестер,винил и какво ли още не.

bella ного точно си обяснила. Няма какво да добавя :) И аз имам яке от естествена кожа, което ми шиха по поръчка и много прилича на изкуствена. Миризмата обаче никога не ме е лъгала!

Отговор

bobistones
09.03.2011 21:26
Цитат  (Anitka 09.03.2011 19:44)

Мирисът не е ориентир, попадала съм на кожа без характерния мирис, и на такава с неприятен мирис, но все естествени. Единственото, по което аз различавам кожите, е точно среза. Винаги се намира къде да се погледне, независимо дали е дреха, обувка или чанта.

Винаги естествената кожа мирише, но ако не е обработена правилно и някой от етапите на обработка с химикали е пропуснат (за по-евтино) то миризмата е и неприятна. Имам едно такова яке на Fishbon (ако така се пишеше марката)- мирише ужасно.

Отговор

kraska_f
11.03.2011 16:52

Родителите ми имаха магазин за обувки дълги години и съм виждала всякакви неща, но основното е мириса, поричките не винаги са показателни, но също са показателни, дали има прорез и се вижда велура пак е вариант. НО цената на дадена стока или нейния етикет никога не са показателни. Виждала съм китайски боклук за пари колкото българско кожено, или с етикет, който соствениците сами си печатат, така че особенно по черноморието много злоупотребяват. Много добре се оглеждайте мили дами, има много измамници. Както каза една дама по нагоре има вариант да са от естествена и изкуствена кожа продуктите. Така че полека и внимавайте.

Отговор

bobistones
11.03.2011 20:51

Имам прясня информация от днес :) Понеже ходих да подавам жалба за прословутите маратонки, минах покрай един обущар (всъщност са семейство, което шие обувки). Влязах да питаш дали могат да ушият определен тип сандал и между другото показах маратонките с молба да кажат каква е кожата. Жената я позна, че е изкуствена на втората секунда, без да се вглежда нито по ръбове, нито по нищо. Обясни ми, че естествената кожа рядко е перфектно гладка като изкуствената. Но това, което ми каза и тя да ми е водещ критерий е миризмата.

Отговор

ronito
11.03.2011 23:41

На място където няма да личи ,взимате запалка и палите кожата ,изкуствената се стопява веднага като найлон,а естествената се пали много трудно и мирише на кожа, а не на найлон.

Отговор

kristalina76
12.03.2011 00:00
Цитат  (ronito 11.03.2011 23:41)

На място където няма да личи ,взимате запалка и палите кожата ,изкуствената се стопява веднага като найлон,а естествената се пали много трудно и мирише на кожа, а не на найлон.

Ееее,мила,това е много брутален метод...особено за обувки:))))

Отговор

ronito
12.03.2011 17:43
Цитат  (kristalina76 12.03.2011 00:00)

Ееее,мила,това е много брутален метод...особено за обувки:))))

Говорим на на място където не се вижда и само за начално нагряване .В момента ,в който с върха на пламъка нагрееш изкуствена кожа тя започва да мирише на найлон стопен или на пластмаса.При естествената много по- късно има реакция на огъня и миризмата на кожа веднага си проличава.Никой не е казал да стигаме до крайности и да подпалим обувките :))))))))))))))

Отговор

Slunchiceto
14.03.2011 08:49

Поне аз нямам проблем, за да различа естествена от изкуствена кожа, почти винаги си личи или най-малкото което е с един поглед мога да преценя коя кожа е качествена и коя не, но според мен лично то си личи.
А най-лесния начин за да се разбере дали е коже просто търсите място по обувката където се вижда от вътрешната страна кожата и там си личи стои специфчно на едни леки власинки като ги пипнеш стоят с хав. А тези които не са естествена кожа стоят гладки от вътрешната страна на кожата. Не знам дали ме разбра някой, но ако има нещо питайте :)

Отговор

thesexxstar
13.03.2013 19:34
Цитат  (Slunchiceto 14.03.2011 08:49)

Поне аз нямам проблем, за да различа естествена от изкуствена кожа, почти винаги си личи или най-малкото което е с един поглед мога да преценя коя кожа е качествена и коя не, но според мен лично то си личи.
А най-лесния начин за да се разбере дали е коже просто търсите място по обувката където се вижда от вътрешната страна кожата и там си личи стои специфчно на едни леки власинки като ги пипнеш стоят с хав. А тези които не са естествена кожа стоят гладки от вътрешната страна на кожата. Не знам дали ме разбра някой, но ако има нещо питайте :)

така ли изглежда естествената кожа

Отговор

snowflower
13.03.2013 19:42

За обувки знам, че там където се застъпват парчетата, ако е срязана кожата е естествена, а ако е подгъната на шева, изкуствена.

Отговор

Силвия Тодорова75
14.03.2013 08:51

Без проблем мога да различа изкуствената от естествената кожа от раз.10г. се занимавах с това.Напоследък се навъдиха страшно сполучливи имитации,но въпреки това......За чанти е по-лесно.Изкуствената кожа има еластичност и се разтяга като я хванеш и опънеш.А миризмата не е критерий за материала.Продавали сме чанти от еко кожа за ест.кожа,като към тях дори имаше прикрепено парче в същия цвят,но от ест.кожа.Една рекламация нямахме.Иначе при среза най се вижда,въпреки,че напоследък го "обливат" с "течна кожа" и е все по-трудно,но човек,който е имал само ест.кожа винаги може да различи имитацията.

Отговор

Силвия Тодорова75
14.03.2013 08:54
Цитат  (ronito 11.03.2011 23:41)

Да ти кажа и ест.кожа се топи.Забравих си цигарата в пепелника и отидох в другата стая,а пепелникът-на дивана от почти бяла ест.кожа.Като се върнах,цигарата паднала и прогорила кожата.Вярно,не е дупка,но е една такава свита черна точка.

Отговор

Силвия Тодорова75
14.03.2013 08:55
Цитат  (Slunchiceto 14.03.2011 08:49)

Понякога и хастара са го докарали като велур.Стават все по-добри в имитациите.

Отговор

Силвия Тодорова75
14.03.2013 08:56
Цитат  (thesexxstar 13.03.2013 19:34)

така ли изглежда естествената кожа

Снимката е лоша и не може да се прецени.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.