Тема на форума

04.02.2011 17:16
Stefan_1982

Български пощи!!!!!!!!!!!!!!!

Извинявам се за темата ако има вече такава, но съм бясна просто. В понедленик 31.01. изпратих 7 пакета от нашата поща. 3-4 от тях още не са пристигнали на адресите си (едва ли и ще пристигнат) :((((((( от пощата ми казват че те не носят отговорност за "обикновенни пакети". Добре какво значи не носят отговорност??? Нали все пак тези хора им плащаш за да го закарат това нещо където трябва??? Моля някой ако се е сблъсквал с такъв проблем нека ме посъветва къде и кой да търся за да си намеря нещата. Или споделете вие как сте процедирали в такъв момент ако се е случвало на някоий. То е ясно че ще си връщам парите на хората за дрешките, но поне ако мога да си ги намеря нещата ще е добре :((( Благодаря!

Оставете коментар

rusamapaumna
10.05.2012 19:00
Цитат  (Vesela Angelova 06.02.2011 17:58)

А някоя от вас, дами, пращала ли е чупливи неща с БГ пощи? Искат от мен да изпратя дигиталната фоторамка с тях, предложението ми за ЕКОНТ беше отхвърлено като обидно :)
Притеснявам се дали ще пристигне здрава, защото ако й се случи нещо, няма да има сделка.

аз имам дигитална рамка по пощата точно от ТОНИБЕСТ,всичко беше ок!

Отговор

rusamapaumna
10.05.2012 19:03
Цитат  (atlantica 23.02.2011 12:54)

Знаете ли,че ако ПРЕПОРЪЧАНА ПРАТКА се изгуби БП заплащат обазщетение 1.50лв на кг или 2 лв за пакетче. Това го пише в Правилника на БП. Това е възмутително!!! Не дай си боже да пратиш нещо дребно и скъпо и край-получаваш 1.50лв и пиеш една студена вода. Аз имам един изгубен Препоръчан пакет и до сега нямам отговор на моята жалба. А пише,че БП са длъжни в 30 дневен срок да те уведомят за отговор. Някой ако е запознат с тези нормативни документи да пише.

пиши ми на лични,ще ти дам и сайта им,и ще ти обясня какво да направиш,но резултата е нулев-ТИЯ СА ЖИВИ КРАДЦИ!!!

Отговор

Нелка 79
10.05.2012 20:22

Само препоръчани мила пращам,един път пратих обикновен и се загуби,не носели отговорност и тва беше повече не ги видях дрехите,къде отидоха не разбрах!fightnewsm61fight

Отговор

bareta20102010
10.05.2012 21:08
Цитат  (lyusiana 04.02.2011 19:05)

винаги пускай препоръчан пакет ,оскъпява се стотинки да ,но винаги после ако се забави пратката може да се проследи по кода!

newsm10

Отговор

bareta20102010
10.05.2012 21:12

Никога не пращайте обикновен пакет .......няма да стигне до даденото място!!!
Само препоръчан .....може да се проследи взема се с подпис....и няма да имате проблеми !!
Наистина за обикновения пакет никой не може да помогне ако не пристигне на даденото място ...както и обикновено писмо.....!!!
Хора който не са работили с поща или не им е обяснил никой за какво става на въпрос могат да се излъжат да пуснат обикновен пакет!!!

Отговор

Battleground
10.05.2012 21:18

Преди време с тия Български пощи ми изпратиха две RAM памети, нови и здрави, напълно работещи бяха, понеже ги изпрати мой голям приятел от София бях напълно сигурен, че работят и двете на 100% обаче след като ги получих, едната рамка не работеше... Прегледах я и се оказа, че рамката е пропукана в единия край! Побеснях понеже тия рамки бяха Corsair Veneganse сървърни рамки. Отидох в пощата и ми казаха, че не носели отговорност, също както са казали и на Вас. Повече не съм ползвал услугите на Българските пощи, няма и да ги ползвам! Така, че на 1000% е по-добре с някой куриер да осъществявате сделките или да изпращате пратки, вместо тия сакати пощи, които и две рамки не успяха да докарат здрави... Само ще поясня, че една такава рамка от 4GB струва над 100 лв. с пасивен охладител! Добре, че поне едната беше оцеляла в пренасянето... Те не носели отговорност newsm11 Кой тогава трябва да носи отговорност, като над 100 лв. "отидоха в шахтата" заради идиоти, които тръшкат и хвърлят пакетите във влака като, че разнасят тухли 4-ки из България fight А колко стари баби работят на гишетата... Едва виждат буквите на клавиатурата, но стоят там и взимат заплати, някои дори след пенсия, а младите безработни! И после - Грешно подадени пратки и записи... Грешно ще е като, не виждат нищо с тия лупи на главите newsm62 Сложили очила с размерите на бинокъл и после, се чудите защо записа или пратката са отишли на друг адрес...

Отговор

jili82
10.05.2012 21:27

Здравейте,работя в тази сфера,но не в БГ ПОЩИ. Условията за приемане на пратки и начина на доставка са идентични.
Ще се опитам да бъда полезни с малко информация .
1.Обикновени пратки - това са пратки до ПК,т.е. единствената отговорност на служителя е да достави пратката до пощенската кутия на получателя.При условие ,че такава няма ,не е надписана или няма достъп до нея,служителят е свободен да остави пратката на място по негово усмотрение.С това приключва неговата отговорност.Пратката няма маркиращ стикер и не подлежи на проследяване.
2.Препоръчани пратки - това са пратки с параметри не надвишаващи размерите на малък пакет.Пощальонът е длъжен да получи подписа на получателя при връчването на пратката.Те имат маркиращ стикер и подлежат на проследяване в системата.
3.Колетни пратки - те са като препоръчаните пакети,но размерите при тях са по-голени,има разлика и при теглото на пратката.Основната разлика между колетите и МПП е ,че се изиска опис на съдържанието на пратката,служителя може да изиска от вас да я опаковате пред него,както и да провери колета при съмнение за съдържанието му.
Изпращането на пари ,в която и да е от изброените пратки е строго забранено и отговорност за това носи само и единствено подателя,като такава не може да се търси от изпълнителя на услугата.За това си има създадени опциии като пощенски или телеграфен запис.
Дано съм ви била полезна.

Отговор

krisi72
10.05.2012 21:50

В нашата мила родина се краде масово.В пощите заплатите са малки и има гладни служители.Та в тоя смисъл на обикновената пратка все едно и пише че е готова за крадене/загуба/. Тази обикновена пратка/колет/ трябва да я забравите като опция.По скъпите неща трябва да се пускат с обявена стойност.С тази опция макар да излиза малко по скъпо като такса/в зависимост от размера на стойността/ пощата е длъжна да изплати парите които сте обявили върху пратката ако се изгуби. Повярвайте ми ,че такива пратки не изчезват и пристигат много бързо и по малко повредени..Ако искате да спестите от таксата за обявената стойност сложете по малка сума - примерно вместо 50лв/10лв.Така може да сте сигурни,че пратката няма да се загуби.В местата където няма Еконт само тази опция може да ви свърши работа.

Отговор

Battleground
10.05.2012 22:02
Цитат  (krisi72 10.05.2012 21:50)

В нашата мила родина се краде масово.В пощите заплатите са малки и има гладни служители.Та в тоя смисъл на обикновената пратка все едно и пише че е готова за крадене/загуба/. Тази обикновена пратка/колет/ трябва да я забравите като опция.По скъпите неща трябва да се пускат с обявена стойност.С тази опция макар да излиза малко по скъпо като такса/в зависимост от размера на стойността/ пощата е длъжна да изплати парите които сте обявили върху пратката ако се изгуби. Повярвайте ми ,че такива пратки не изчезват и пристигат много бързо и по малко повредени..Ако искате да спестите от таксата за обявената стойност сложете по малка сума - примерно вместо 50лв/10лв.Така може да сте сигурни,че пратката няма да се загуби.В местата където няма Еконт само тази опция може да ви свърши работа.

Да така е ама в моя случай и това не беше достатъчно! А където няма Еконт има Speedy, Европът и още много други, надежни куриери за сметка на Българските пощи...

Отговор

stefi_85
10.05.2012 22:09

Аз вече избягвам да работя с БГ пощи. 493" Съгласявам се единствено когато отсрещната страна нямат офис на Еконт или им е много далече.
Иначе изпращам и получавам с Еконт,както пакети така и записи. Пощенската пратка по Еконт струва-2.50 лв,а когато е с наложен платеж 3.00 лв (все пак зависи и от стойността на Н.П.) Пристига за 1 ден. Служителите са винаги любезни. Записите струват стотинки. И най-важното НЕ се губят пратки!

Отговор

stefi_85
10.05.2012 22:23
Цитат  (eleonita 15.02.2011 22:51)

Нашата ситуация с Български пощи хич не е смешна, но ето един забавен поглед към нещатата.
Става въпрос за издирването на една международна пратка... :) :) :) Така и не разбрах финала...
http://tochkata.com/procheti/207.html

За коя статия става въпрос? Четох,четох и нищо не открих за изгубена пратка.guilty

Отговор

mila milena
10.05.2012 22:35

Аз съм била супер късметлийка,без да знам,до момента,в който и на мен ми се загубиха пратки!Бях нова,нямах и идея как стоят нещата и си пусках обикновени пратки,поне 70-80 броя,докато в един момент, наведнъж,в един ден изпратих 4 пратки и три от тях не пристигнаха!Тогава разбрах смисъла на препоръчаната пратка,макар и там обезщетението да е нищожно,но поне ще се разбере къде е изчезнала,ако не в чий джоб!Макар,че в случая сама си направих извода,пратките бяха за различни места,явно проблемът беше в моят пощенски клон!От тогава не само,че не пускам обикновена пратка,ами и до този пощенски клон не припарвам и ако е възможно-винаги предпочитам Еконт!Само се чудя,как толкова много пратки(поне80) ми пристигнаха безпроблемно?!?!?!

Отговор

Chefa
10.05.2012 23:31

Преди години, през български пощи, се изгуби колет, изпратен от мен в България до Словакия. Никой не можеше да каже къде е пратката и да поеме отговорност. Подадох жалба с прикачена към нея копие от разписката. След доста дълго време получих писмен отговор, че колетът е проследен и дирите му се губели в Холандия. Беше много изненадващо. В писмото беше уточнено, че мога да подам в пощата иск за обезщетение, в който се посочва цената на съдържанието на пратката. Направих го. След още доста дълго време получих уведомително писмо за изплащане на обезщетението.

Търсете си правата! Успех! newsm10

Отговор

krisi72
10.05.2012 23:34
Цитат  (Chefa 10.05.2012 23:31)

Преди години, през български пощи, се изгуби колет, изпратен от мен в България до Словакия. Никой не можеше да каже къде е пратката и да поеме отговорност. Подадох жалба с прикачена към нея копие от разписката. След доста дълго време получих писмен отговор, че колетът е проследен и дирите му се губели в Холандия. Беше много изненадващо. В писмото беше уточнено, че мога да подам в пощата иск за обезщетение, в който се посочва цената на съдържанието на пратката. Направих го. След още доста дълго време получих уведомително писмо за изплащане на обезщетението.

Търсете си правата! Успех! newsm10

Има разлика между пратки в БГ и международни пратки.Тука само обявената стойност спасява положението.

Отговор

desiplamen1
10.05.2012 23:42

Първият пакет,който пуснах по пощата беше обикновен!!!НЕ защото исках да спестя пари,а защото никой не ми беше казал,че има и друг-препоръчан!!!Естествено,пакетът НЕ ПРИСТИГНА!Нямам думи за Български пощи и персоналът им-99% от тях не си вършат работата,поради простата причина,че незнаят как да си я свършат!!! Не виждам полза от тях-имаме си Еконт,с който е по-бързо,по-евтино и най-вече СИГУРНО!!!!Въобще не ползвам и не искам да им ползвам услугите на Български пощи!!!!

Отговор

aniela_5
11.05.2012 02:00
Цитат  (Stefan_1982 04.02.2011 20:25)

дори съм толкова ядосана че съм способна да го обявя гласно ако трябва чрез медиите, защото не съм съгласна да няма сигурност в такава институция каквато е ПОЩАТА!!!

Направи го, Подкрепям те!
И аз останах изумена на отговорът им за неносене на отговорнос на обикновенна пратка / 1лв./ - а на препоръчана / 1.60лв/ носели такава !?
Не мога да проумея, че в 21 век и в страна прретендираща за европейска / като Б-я/ може да се изкаже подобна глупос от институция/фирма/ като БГ ПОЩИ!?

Отговор

rusamapaumna
11.05.2012 08:00

вие не разбрахте ли че нямаме никакви гаранции и за препорьчаните пратки!!колко пьти ви повторих,че не е единичен случай моя-трьгва препорьчан пакета,но по трасето/обикновено около централна поща-софия/някой уж случайно го пише като непрепорьчан/а как става тая?!?!/и го краде просто!вече знам няколко такива случая,а г-жа Боеисова,началник отдел Кадри,просто отговаря-ще издириме служителя който ви е причинил неудобството и ще го накажем-И ВСИЧКО СПИРА ДОТАМ-няма намерени,наказани,пьк да не коментиеам обезщетени!newsm61

Отговор

rusamapaumna
11.05.2012 08:04
Цитат  (desiplamen1 10.05.2012 23:42)

Първият пакет,който пуснах по пощата беше обикновен!!!НЕ защото исках да спестя пари,а защото никой не ми беше казал,че има и друг-препоръчан!!!Естествено,пакетът НЕ ПРИСТИГНА!Нямам думи за Български пощи и персоналът им-99% от тях не си вършат работата,поради простата причина,че незнаят как да си я свършат!!! Не виждам полза от тях-имаме си Еконт,с който е по-бързо,по-евтино и най-вече СИГУРНО!!!!Въобще не ползвам и не искам да им ползвам услугите на Български пощи!!!!

а да си чувала да има офиси на Еконт в Горно нанадолнище,Долно нананолнище и други подобни СЕЛА?!на мен офиса им ми е на 15 км с междуградски транспорт,затова гадовете от пощите си остават монополистиnewsm61

Отговор

dessales
11.05.2012 10:53

ОХХХХХХ, ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ КОЛКО ЩЕ Е ЯКО НЯКОЙ ПО ЕРБАБ ДА ПУСНЕ С ОБИКНОВЕНА ПОЩА ЕДНО МАЛКО GPS- ЧЕ ...

охххх само си представете ... пускаме нещо с прикачено устройство за проследяване(което не може да се изключи), някоя космата лелка с елек от пощата си прибира нашата пратка и и се кефи вкъщи... и изведнъж на вратат се тропа .. и изненадаааа.. после да видим, госпожата началник кадри какво ще каже...

Отговор

Eli-Nora
11.05.2012 11:27
Цитат  (rusamapaumna 11.05.2012 08:04)

а да си чувала да има офиси на Еконт в Горно нанадолнище,Долно нананолнище и други подобни СЕЛА?!на мен офиса им ми е на 15 км с междуградски транспорт,затова гадовете от пощите си остават монополистиnewsm61

Това е абсолютно верно.
За да получи другата страна пратка с БГПОЩИ, задължително само като препоръчана.
Това си е монопол и крепостничество. Иначе ще крадат и няма да си вършат работата.
Те вадят голямата ножовка и просто задължават да се плати повече.
Никога не съм имала досега проблем, но вече 20 дена писмо за Англия не отива и не отива.........Scream.
вчера попитах - отговорът беше - имаме проблем с Англия и насам и натам! Какъв ли?!AngryAngry

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.