Тема на форума

28.12.2013 11:34
invain

Разширяване на ботуши - как?

Здравейте момичета, преди малко ми доставиха ботуши от един сайт, естествена кожа са, но са тесни нагоре, иначе като номер са добре, но не знам дали ще мога да ги обуя с дънки отдолу. Моля някой да помогне със съвет как, евентуално, да ги разширя. Благодаря предварително.

Оставете коментар

boto
28.12.2013 11:43

Най-добре отидете на обущар, за да ви посъветва дали е възможно. Естествената кожа е мека и ако се разтегне има вероятност да се напука. Само специалист (колкото и претенциозно да звучи) може да ви каже дали вашите ботуши с конкретната обработка на кожата са удачни за разтягане.

Отговор

Loulu
28.12.2013 11:59

Пробвай с обичайния спрей за отпускане на обувки (в Кауфланд е 6-7 лв). Ако не стане - на обущар, там ги оправят с някакви калъпи. Но все пак става въпрос да мръдне с 2-3 см макс, без да се изменя модела. Иначе сигурно може да измисли някакво цепване и пришиване на ластик или добавяне на каиш, катарама...

Отговор

invain
28.12.2013 11:59

Благодаря, май така ще направя накрая, четох сега из нета за ракия, мокри вестници, най-много да им разкажа играта на ботушите.

Отговор

invain
28.12.2013 12:00

Ще потърся спрея, благодаря.

Отговор

Loulu
28.12.2013 12:06
Цитат  (invain 28.12.2013 11:59)

Благодаря, май така ще направя накрая, четох сега из нета за ракия, мокри вестници, най-много да им разкажа играта на ботушите.

Нито ракията, нито мокрите неща (вестници, чорапи...) не помагат трайно, дори за разширяване при ходилото. Пробвала съм.

Отговор

M_H_style
28.12.2013 12:14

Здравейте и от мен! Преди години си купих по същия начин ботуши, естествена кожа с идеята, че ще се отпуснат. Така и не се получи. Ако сте от София мога да препоръчам обущар, който работи перфектно, лично аз ходя от няколко години при него, и взима нормални пари. Аз лично бих върнала или сменила за друг модел ботушите! Има изпробван метод за обувки, за ботуши, също може да пробвате- слагат се вестници, толкова, че сякаш е обут ботуша; след което ботушите/обувките се слагат във фризера за 24ч, в плик разбира се. Идеята е веднага след като ги извадите от фризера да ги обуете, за да може да се намести кожата. Колкото и да не вярвах го пробвах това на обувки, даже моите седяха повече от 24ч, защото ги бях забравила и след като ги извадих ми бяха по-отпуснати и не ме стягаха.

Отговор

invain
28.12.2013 12:20

Благодаря ви за съвета, не съм от София. Четох го това с вестниците, страх ме е да рискувам, да не се случи нещо не кожата. Долу на ходилото са ми добре, не са тесни, но от прасеца нагоре са много тесни, от вътрешната страна са със цип, едва ги закопчавам и не мога да пъхна дънки или панталон вътре. Ще потърся спрея по съвета на дама по-горе, дано има ефект, ако не, ще се носят на обущар. А за връщането, честно казано, не ми се занимава с връщанки, а и са допълнителни разходи за доставки.

Отговор

798091
28.12.2013 12:41
Цитат  (M_H_style 28.12.2013 12:14)

Здравейте и от мен! Преди години си купих по същия начин ботуши, естествена кожа с идеята, че ще се отпуснат. Така и не се получи. Ако сте от София мога да препоръчам обущар, който работи перфектно, лично аз ходя от няколко години при него, и взима нормални пари. Аз лично бих върнала или сменила за друг модел ботушите! Има изпробван метод за обувки, за ботуши, също може да пробвате- слагат се вестници, толкова, че сякаш е обут ботуша; след което ботушите/обувките се слагат във фризера за 24ч, в плик разбира се. Идеята е веднага след като ги извадите от фризера да ги обуете, за да може да се намести кожата. Колкото и да не вярвах го пробвах това на обувки, даже моите седяха повече от 24ч, защото ги бях забравила и след като ги извадих ми бяха по-отпуснати и не ме стягаха.

Само така си разширявам обувките-във фризера.Винаги се получава.

Отговор

OnTop
28.12.2013 12:43
Цитат  (invain 28.12.2013 12:20)

Благодаря ви за съвета, не съм от София. Четох го това с вестниците, страх ме е да рискувам, да не се случи нещо не кожата. Долу на ходилото са ми добре, не са тесни, но от прасеца нагоре са много тесни, от вътрешната страна са със цип, едва ги закопчавам и не мога да пъхна дънки или панталон вътре. Ще потърся спрея по съвета на дама по-горе, дано има ефект, ако не, ще се носят на обущар. А за връщането, честно казано, не ми се занимава с връщанки, а и са допълнителни разходи за доставки.

Ако горе е проблем ги занесете на обущар. На мен са ми отпускали. Може да се сложи ластична лентичка от вътрешната страна за да има някаква еластичност при обуването

Отговор

Потребител553885
28.12.2013 12:59

Горе няма да стане със спрей.Занесете ги на обущар ремонта се казва "поставяне на клинове" и струва около 20 лв.
Слага се триъгълно парче кожа от задната страна на ципа в зависимост от това колко трябва да е широко.Визуално изглежда все едно модела е такъв.

Отговор

maus_svk
28.12.2013 13:03

моите пък се отпуснаха, ама със сешоара, с топлия въздух - така ги обух и с дебел чорап, нося си ги без проблем и сега съм с тях

Отговор

mury_k
28.12.2013 13:04
Цитат  (Потребител553885 28.12.2013 12:59)

Горе няма да стане със спрей.Занесете ги на обущар ремонта се казва "поставяне на клинове" и струва около 20 лв.
Слага се триъгълно парче кожа от задната страна на ципа в зависимост от това колко трябва да е широко.Визуално изглежда все едно модела е такъв.

Така е. Спрея ще помогне само в долната част, а всъщност там няма проблем.

Отговор

invain
28.12.2013 17:15
Цитат  (maus_svk 28.12.2013 13:03)

моите пък се отпуснаха, ама със сешоара, с топлия въздух - така ги обух и с дебел чорап, нося си ги без проблем и сега съм с тях

Добра идея, благодаря. Ако не стане, ще се носят на обущар, няма как. Благодаря на всички, които се включиха.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.