Тема на форума

14.11.2013 10:29
mi6eto_77

Търся адвокат по семейно право за София

Здравейте,нямам големи финансови възможности а на консултациите,на които бях ми поискаха една заплата!Става въпрос за издръжка.Знаете ли някой,който би могъл да ми вземе по-малко от 400лв.?
Много ви благодаря!

Оставете коментар

Loulu
14.11.2013 10:31

Тези, дето ми ги препоръчаха ли ти поискаха толкова? OMG

Отговор

mi6eto_77
14.11.2013 10:43
Цитат  (Loulu 14.11.2013 10:31)

Тези, дето ми ги препоръчаха ли ти поискаха толкова? OMG

аха,Лиле.Даже ако искам и съдът да ми разреши да я изведа зад граница-паралелно дело за родителски права-600

Отговор

Loulu
14.11.2013 10:44

Ама това е за цялто дело, не само за консултацията. А като го осъдиш него, не ги ли поема той разходите?

Отговор

mi6eto_77
14.11.2013 10:44

И това е само до първа инстанция.Ако т.нар.баща реши да се появи и да обжалва-още.....

Отговор

mi6eto_77
14.11.2013 10:46

Ами не-той си ги иска адвоката,тоест за да започне делото-трябва да ги дам.А какви разходи поема загубилия,като по делата за издръжка такси няма?

Отговор

Loulu
14.11.2013 10:47

По закон адвокатите имат минимални хонорари, както и такси по съда и т.н. Примерно минимален хонорар за откриване на ЕООД е 300 лв. Нали разбираш, че няма как да паднеш под определена сума, въпросът е дали си заслужава, какви са ти ползите, при осъждане (което е сигуно) какво се случва, да не забравяме колко години издръжка не ти е плащана, за която може да предявиш претенции и ще ти бъде изплатена с лихвите. Това са много пари.

Отговор

Mirena80
14.11.2013 10:54
Цитат  (mi6eto_77 14.11.2013 10:43)

аха,Лиле.Даже ако искам и съдът да ми разреши да я изведа зад граница-паралелно дело за родителски права-600

Род. права трудно се отнемат. Ако целта ти е излизане зад граница, можеш да си заведеш дело за това - имаш доста голям шанс да го спечелиш, за разлика от другото....

Отговор

mi6eto_77
14.11.2013 10:55

За минал период може да се иска максимум година назад.А и съм чувала,че има работещи про боно.Аз не искам кой знае каква издръжка-близка до минималната.А и не знам изобщо този човек жив ли е-да дам някакви пари,да започне дело и да се окаже,че съдя този,дето духа.

Отговор

botik
14.11.2013 12:04

Съдебната ни система е толкова сбъркана че просто не ми се говори , то затова и държавата ни е в това състояние.Адвокатите нарочно те въртят и сучат за да цедят пари и накрая нищо не е свършено.Ех къде са онези времена където като платиш на момчетата без вратове и работата ти е свършена за една вечерfightТези с костюмите работа не вършат само те обират бавноnewsm53

Отговор

cicico
14.11.2013 13:33

Имате вариант да се заровите в семейното право и да се представлявате сама. Знам, че има такива дела, даже спечелени. Това е информация от човек работещ в съда. Сложно е защото разчитате само на себе си.
Иначе момичетата са ви писали. Хонорарите са неизбежни.
Успех Ви пожелавам.

Отговор

kiko_96
28.11.2013 21:09

Здравейте! Почти всеки служител, който работи в Отдел "Закрила на детето" може да Ви напише такава молба. Дори за издръжка не се плащат такси в съда. Потърсете съответния отдел в населеното място, в което живеете и обяснете на социалния работник Вашия проблем. Ще бъде хубаво да знаете къде работи бащата на детето, адреса му и горе-долу размера на доходите. Ако там не Ви обърнат внимание, може да ми пишете на лични, не мога да обещая веднага, но ще ви пусна една примерна такава. Минималния размер на издръжката е около 80 лева, зависи каква ще Ви бъде присъдена, както от Вашите доходи, така и от тези на бащата на Вашето дете.

Отговор

Трябва да влезете, за да публикувате коментар във форума.